Brazilská fila

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

štěně brazilské fily

Příspěvekod alexandr » čtv 08. říj 2009 14:01:24

Prosím všechny zájemce o štěňata brazilské fily, aby si při výběru a kupování dali velký pozor na chovnou stanici Strážnický Ráj,Blatnice pod Sv.Antonínkem, paní Gražyna Suchá moc hezky vypráví, ale skutek utek, lže, jak když tiskne!!!Mě teda pěkně podvedla.Zatajuje skutečnosti, které jsou strašné,...Prodala nám zuboženého psa, exteriér nádherný, ale ta duše , a navíc má vypálená místa v srsti, zřejmě od cigaret./tvrdila, že se popral s jiným psem/.Zjistil jsem, že byl týraný, a již před tím byl prodaný,a pak vrácený, možná jednou, možná víckrát. Na telefonáty odpovídá,/když ho vezme/že je jí to jedno.Dal by se snad napsat román, ale prosím, jen si dejte na ni pozor!!!!!!!Bližší informace na tel. 602563320.
alexandr
 

výběr Brazilské fily

Příspěvekod Jájina » sob 10. říj 2009 18:39:25

Dobrý den, chtěla bych poprosit chovatele, kteří mají BF o pomoc. S manželem si chceme pořídit fenku BF, ale nevíme zda by pro nás byla vhodná. Manžel cvičil psy na vojně na a do BF se zamiloval. Já jsem vychovala jednoho Německého ovčáka a myslím si že výborně. Psů se nebojím, ale plánujeme miminko a nevím zda je BF dobrým rodinným přítelem. Zahradu máme dost velkou, ale protože oba s manželem pracujeme nevím zda je i vhodně mít BF přes tutu dobu zavřenou v kotci. Děkuji za pomoc a radu. Prosím o odpoveď na email: zemanovajajina@seznam.cz
Jájina
 

RE: výběr Brazilské fily

Příspěvekod mojmir96 » stř 14. říj 2009 0:21:34

Dobrý den,
BF je nádherný a velmi inteligentní pes. Náš GARP má 3 roky a je to hrozně moc hodný a oddaný RODINNÝ společník.Co se týká dětí, tak na ty nedá dopustit.Hlavně je potřeba začít s výchovou brzy a hlavně nenásilně.Tohoto psa je potřeba vychovávat s láskou.Jako hlídač je opravdu spolehlivý. K cizím se chová agresivně a útočně.Je jedno jestli to je dospělí nebo dítě. Vůči ostatním psům se chová velmy dominantně.My máme BF celoročně venku v kotci,ale zavíráme ho jen když máme návštěvu.Jinak je pořád navolno i když jsme v práci.Nemá tendenci utíkat.Dříve jsme měli NO a RTW , ale BF je daleko lepší hlídač a mazel.Co se jednou naučí, tak to nezapomene a je to i dobrý stopař. Doufám, že jsem vám trochu pomohl a doporučuji.
mojmir96
 

RE: výběr Brazilské fily

Příspěvekod Jiří » čtv 15. říj 2009 0:11:48

Mohu jen doporučit. Máme doma dvě BF (psy) a oba vyrůstali s mým synem a oba ho milují. Proto nemusíte mít obavu o dítě. Celý den volně pobíhají po dvoře a zahradě i když nikdo není doma a zcela bez problémů. Do kotce bych je nezavítal! Jsou to vynikající hlídači a rodinní mazlíci.
Jiří
 

RE: výběr Brazilské fily

Příspěvekod ala » čtv 05. lis 2009 9:51:57

Dobrý den, máme 2 feny brazilské fily, mamina s dcerou. Ten kotec si myslím, že není moc vhodný na tak dlouhou dobu.
Jinak je to úžasný pes, věrný,milující svoji rodinu. S tím miminem se nebojte, ale musí být spolu od štěněte, vyrůstat spolu. Velký ochránce a hlídač, před návštěvami je ale musíme zavírat.
ala
 

RE: štěně brazilské fily

Příspěvekod Suchá Gražyna » pát 13. lis 2009 9:59:15

Pani Kolařikova to Vy jste uboha .Zack je užasny pes ale asi věděl proč k vam nechce . A jinak ja o psy se staram až moc . A z tyma kecama běžte někam ....Odvažela jste si dospěle zviře, co jste si myslela že hned vam padne k noham....
Suchá Gražyna
 

RE: štěně brazilské fily

Příspěvekod HANA JAVŮRKOVÁ » čtv 26. lis 2009 10:08:57

POD TENTO PŘÍSPĚVE SE MOHU PODEPSAT !!!!pSA JSEM VIDĚLA A JE TO KATASTROFA A vY JSTE PANÍ SUCHÁ ODMÍTLA COKOLI ŘEŠIT A TO ŽE VÁM BYL ZAC VRÁCEN JSTE ZATAJILA MĚ JSTE SAMA ŽÁDALA ZDA NEVÍM O NĚKOM KDO BY CHTĚL PSA ŽE JSEM KOLAŘÍKŮM ZPŮSOBILA TAKOVÉ STAROSTI SE PSEM OD VÁS MĚ VELMI MRZÍ A VE VÁS JSEM SE HODNĚ ZKLAMALA JSTE NEZODPOVĚDNÁ PES JE VE VELMI ZUBOŽENÉM STAVU A O POVAZE ANI NEMLUVÍM SAMA OSOBNĚ JSEM SE BYLA NA NĚJ PODÍVAT
HANA JAVŮRKOVÁ
 

RE: štěně brazilské fily

Příspěvekod Eva » čtv 26. lis 2009 11:00:55

Ja mam osobne psy od p. Suche a zadne problemy jsme s nima nemela, je jasne ze kdyz prijde stene do noveho prostredi, tak si musi zvyknout a u starsiho psa to trva dele, ale ze by p. Sucha tyrala psy, s tim nemuzu souhlasit.ze se i stenata porvou, to znam, tomu se neda zabranit. Myslim si ze by bylo na miste si vse osobne vyrikat a ne volit tento zpusob.vse se da vyresit rozumne
Eva
 

RE: štěně brazilské fily

Příspěvekod Eva » čtv 26. lis 2009 11:24:53

jeste chci dodat, je velkly rozdil, jestlize stenata vyrustaji na vesnici a ve meste, na vesnici nezaziji toho moc, ruzne situace jako ve meste, i ja bydlim na male vesnici, kde neni vubec nic, ale je vzdy na novem majiteli, stene vychovat, my jako chovatel jsme zodpovedni do dvou mesicu, dale je to jiz na novem majiteli.stenata ode mne taky nezanji ruch mesta, nebo auta, protoze u nas projede par aut denne.stenata jsou ruzna, nektera jsou nebojacna hned, jina se trochu starni vsech situaci, s tim se uz musi vyrovnat budouci majitel
Eva
 

RE: štěně brazilské fily

Příspěvekod alexandr » čtv 26. lis 2009 15:39:42

Paní Suchá , to nejsou kecy, to je jenom velmi špatná zkušenost s Vámi a nikomu to nepřeju,i když Vám asi ano.Doufám, že už takový jiný chovatel není!!! Nechtěl jsem se tím už zabývat, natož reagovat,ale musím!!Zase píšete lži!!Ten pes není dospělý,když jsem ho kupoval od Vás v Blatnici na ulici 1,5 hod. v dešti, mu bylo 13-14 měsíců,na dotaz,proč jste ho neprodala dřív,jste nedokázala odpovědět, ale zatajila jste, že byl prodaný na Slovensko narkomanům a po měsíci Vám byl vrácen. Co bylo potom nevím, po celém těle má lysiny,veterinář řekl, že to není po pokousání,a teď to budou 3 měsíce, co ho máme a jediné, co mu fakt jde, je úžasně se pomazlit./Jo, a je čistotný. /Ani se v klidu nenažere.Je to pes, který byl mimo jiné asi 1 rok v kleci,chodil sem a tam, absolutně nesocializovaný,bojácný a zubožený, i když teď přibral.Bojí se psů, lidí, zejména chlapů,na vodítku by se snad uškrtil, ještě že bydlíme na vesnici na samotě, ale listí ze stromů padá, a toho se bohužel bojí také.Na toto všechno a další... mám svědky a může se kdokoliv přijet podívat nebo zavolat, jako to udělalo spoustu lidí,že zavolali i ze zvědavosti, protože v minulosti měli od Vás štěňata, byli na tom podobně,a chtěli si popovídat, jestli jste se náhodou nezlepšila.Já mám akorát dobrý pocit, že jsem zachránil psa před špatným? životem a Vám přispěl do Vašeho rodinného rozpočtu,když jste tak chudá a tak permanentně nemocná,když po Vás někdo chce vysvětlení ohledně zakoupeného psa. Také vím, že si kupujete štěňata do chovu, ale klidně nezaplatíte za ně.
Na závěr: VY, PANÍ SUCHÁ NEJSTE CHOVATELKA, VY JSTE MNOŽITELKA ZA VŠECHNY PRACHY A ZA KAŽDOU CENU. A TO DOSLOVA! NEDOVOLIL BYCH SI TO ŘÍCT, KDYBYCH TO NEZAŽIL A NEMĚL TO OVĚŘENÉ Z MNOHA STRAN. Kolařík Vladimír./aby jste si mě nepletla s manželkou, já jsem si chtěl koupit psa, žena nad ním jenom asi týden brečela./
alexandr
 

Další

Zpět na Psí plemena