Československý vlčák

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Čévéčko

Příspěvekod Ondra » pon 04. led 2010 12:21:29

Jen ve zkratce-
Poněkud hůře ovladatelný a více svéhlavý než Něm.ovčák, ale ne protože by byl méně inteligentní, naopak nechce vykonávat otrocky povely, když k tomu nevidí důvod..
Výborný hlídač. Má fena štěká,vyje,kňučí, kňourá..:)Nemá rád samotu a více se váže na jednoho člena rodiny v porovnání s některými jinými pejsky..Srst je luxusní,vyžaduje min.údržbu. Má "samočistící"schopnost, když je např.od bláta tak to na srsti uschne a za pár hodin se to vydrolí a pejsek je jak "nový". Dle mého názoru je to co do exteriéru skutečně to nejkrásnější plemeno, které bych ale nedoporučil všem.
Ondra
 

Č.vlčák

Příspěvekod Ondra » ned 10. led 2010 15:28:19

V textu o plemeni se píše- naprosto nevhodný do bytu a s tím já nesouhlasím.
Pokud se s tímto pejskem chodí pravidelně 3-4 denně ven, přičemž jedna z vycházek je min.hodinová, tak v tom nevidím žádný problém. Vím o čem mluvím, naše fenka byla dva roky v bytě.
Záleží také na lokalitě vašeho bytu. Pokud bydlíte uprostřed města a nikde v dosahu není žádný výběh tak je to o něčem jiném. Je spousta Č.vlčáků i na rozlehlých zahradách, ale bez možnosti "venčení", protože majitel si myslí, že mu výběh stačí.. Raději bych byl psem, který denně může běhat i v novém prostředí, než se válet na zahradě, kterou notoricky znám :)
Ondra
 

Č.VLČÁK

Příspěvekod mirek » úte 02. bře 2010 18:52:24

Chci si koupit Č.vlčáka a nevim jestli fenu nebo psa u mně by mněl dostatek pohybu mame velký dvůr a zahradu a navíc bydlim na vesnice takze bych s nim mohl chodit na dlouhé procházky ale je mi 14 takze bych potreboval poradit jestli ma rad děti nebo ne. Tak mi kdyztak napis na E-mail Kerim.C@seznam.cz
mirek
 

RE: Č.VLČÁK

Příspěvekod Lidka » ned 07. bře 2010 10:14:17

Nejsem si jistá, že je ČSV dobrá volba pro 14letýho kluka.Pes potřebuje výcvik-práci.Má taky silný lovecký pud(slepice, klidně i ovce atd.)
Vyber si jiné plemeno . . .
Lidka
 

RE: Č.VLČÁK

Příspěvekod Šárka » sob 13. bře 2010 23:32:46

Já si také myslím,že by sis měl vybrat jiné plemeno.Čévéčko by si měl pořídit člověk se zkušeností se psy,s výcvikem.Zároveň ale vyžaduje trochu jiný přístup,vlčí předci jsou na jeho povaze obvykle trochu znát.V bytě rozhodně být může(i když záleží na povaze konkrétního psa),ale je potřeba se mu hodně věnovat a zaměstnávat ho.Pobyt na zahradě a vycházky mu stačit nebudou,je to pracovní pes,je vhodné ho např.zaměstávat aporty,všestranným výcvikem včetně obran,agility,dogtrekingem atd.Jsou to úžasní psi,ale většinou vyžadují hodně pozornosti jako např.belgičtí ovčáci.
Šárka
 

RE: Č.VLČÁK

Příspěvekod Ondra » pát 02. dub 2010 14:39:27

Mirku neviděl bych to tak černě, někteří dělají neoprávněně z Č.vlčáka málem bestii, ale není to pravda. Tento pes potřebuje to co ostatní větší plemena, a to: láskyplný vztah! Důslednost! Hodně pohybu! Když mu to dáš, tak není v jeho chovu problém. Doporučil bych ti ale raději fenku. Už od malého štěněte je nevyhnutelně nutné zvykat pejska na samotu!
Ondra
 

RE: Č.VLČÁK

Příspěvekod Vlkan » pát 14. kvě 2010 7:50:05

Ahoj, znám mnoho vlčáků, kteří si rádi pohoví v křesle nebo na gauči a žijí s majiteli v bytě. Fyzická a psychická odolnost je pro majitele výhodou, psi jsou více dominantní, snad proto bych ti také doporučil spíše fenku, je li to tvůj první hafuša ČsV. www.zdestnehory.cz
Vlkan
 

RE: Č.VLČÁK

Příspěvekod Návštěvník » úte 18. kvě 2010 15:55:55

jaký pán takový pes já bych se toho také nebála
Návštěvník
 

Příspěvekod Josef » pát 23. črc 2010 12:49:49

Dobrý den,
přemýšlím že si pořídím ČV, mám doma 8 měsíčního křížence malamuta, chtel bych se zeptat jestli mouhou být volně spolu dva psi? a ješte¨zda je si mám pořídit psa s papíry a co všechno musím dělat s papírákem?
děkuji
Josef
 

RE:

Příspěvekod sisi » čtv 12. srp 2010 16:16:47

s papirakem?jako s toaletnim papirem?
sisi
 


Zpět na Psí plemena