Francouzský buldoček

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: rada s vychovou

Příspěvekod Dádinka » úte 06. dub 2010 17:56:25

Mám fenku FB půldruhého roku a s výchovou nebyl žádný problém. Pokud jej chcete naučit základní povely, musíte vychytat ten správný moment, kdy bude štěně s Vámi spolupracovat (aby nebylo unavené)a stačí pár psích pamlsků a obrnit se trpělivostí a uvidíte, že povel sedni a lehni zvládne bravůrně. Později i bez pamlsků. Co se týče hygieny, tak fenečky jsou řekla bych více chápavější a dost brzy pochopí co se po nich požaduje (hoodně chválit, za každé čůrání a bobek venku)a sami si říkají,že chtějí ven. Mám zkušenost s naší Dadlou, že občas na mě zkouší co vydržím, ale když jsem víc paličatá než ona, tak povolí a upustí od zlobení a později už probíhá vše bez problémů.
Dádinka
 

RE: fr. buldoček

Příspěvekod fuges » pát 09. dub 2010 21:48:36

Dobrý den Hanko,

krémem natírat nemusíte. Vodu v láhvi na pití sebou nosím, když jdeme na delší výšlap. Jinak pozor buldoček špatně snáší teplo. Ve velmi horkých dnech nezatěžovat a nechat raději doma ve stínu. nenechávat rozhodně samotného ve vyhřátém autě. První pomoc při přehřátí je popsána v každé pořádné buldočkovské knize.

Uši čistím přípravkem Otifree jednou týdně. Jinak máte pravdu buldočci jsou kožaři - chce to vidět oba rodiče.

Přeji hodně radosti s Vašim štěnětem.
fuges
 

RE: rada s vychovou

Příspěvekod fuges » pát 09. dub 2010 21:58:32

Dobrý den, nevím jaké máte konkrétně problémy, takže obecně:

Buldoček se vychovává poměrně snadno, bývá ale dost tvrdohlavý. Na druhou stranu má rád pohodový život, tak často raději poslechne, než aby mu byla narušena jeho milovaná pohodička. Chce to být důsledný - když něco nesmí, tak to prostě nesmí. Trvat si na vykonání povelu. Rozhodně se vyhýbejte jakémukoliv násilí, chce to spíš důmyslně motivovat, hodně chválit, při náročnějších cvicích nezatěžovat dlouhým tréninkem. Spíše krátké lekce několikrát za den než nějaké drilování (není to německý ovčák.) Jako trest stačí změna intonace hlasu. Chce to hodně trpělivosti a snahy pochopit specifickou buldočí povahu.

Mějte se
fuges
 

holka nebo kluk

Příspěvekod Blanka » sob 10. dub 2010 14:36:55

Chceme si pořídit rodinněho kamaráda a nemůžeme se rozhodnout jestli pejska nebo fenku. Máme dvě malé děti tak jestli mi někdo poradíte s kým je lepší pořízení s holkou nebo klukem? Děkuji
Blanka
 

RE: holka nebo kluk

Příspěvekod Míša » sob 10. dub 2010 22:58:24

Blanko, fenky jsou mazlivější, snadněji vychovatelné, klidnější. Jako mínus je, že hárá, musí se na ní dát pozor, doma jsou kapičky atp. Pes naopak čůrá na každém rohu, když v okolí hárá fena, může být neovladatelný.
Buldíček je k dětem dobrá volba, má je moc rád, k malým dětem je ohleduplný, rád si s nimi hraje a má nízký práh bolesti, což je dobré, když jsou malé děti ještě neohrabané.
Míša
 

dotaz

Příspěvekod Hanka V. » pon 12. dub 2010 15:54:27

Zdravím všechny milovníky FB, v sobotu už se ho dočkám po dlouhých 20letech čekání(rodiče zakazovali), budu mít štěně a mám několik otázek. 1) kouše elektrické dráty? skříně? nebo co nejčastěji ničí? (Abych zabezpečila byt). Bude 9 h. doma sám, ale týden si beru dovolenou tak ho to chci naučit vše.2) mám koupit na cesty přepravku a nebo tašku?
Hanka V.
 

výchova

Příspěvekod Hana » čtv 22. črc 2010 13:26:15

Potřebuji pomoc, dostala jsem k vánocům FB, nemám žádné zkušenosti. Je bezva, ale vůbec mě neposlechne a je jí téměř 7 měsíců a stále doma občas počůrá a hlavně to udělá naschvál když na ní koukám.. To se má u mě jako v bavlnce, tak nevím co dělám špatně...co mám dělat?????
Hana
 

problém s postavením uši

Příspěvekod Michaela » pon 26. črc 2010 12:20:43

Dobrý den mam doma fenečku FB,je užasná a nádherná,ale pořád se ji nechcou postavit uši,bude mít3 měsíce a uši ma pořád dole :( sice je tak milejší,ale FB s ušima dole není u mě buldoček :)Krmím ji PRO PLAN Puppy Small Original pro štěňata,davám ji tvaroh kde je hodně vápníku a pořád nic. Máte někdo nějakou radu kdo měl stejný problém jako ja co s tím mam dělat.Děkuji
Michaela
 

RE: výchova

Příspěvekod Radka » sob 14. srp 2010 16:42:20

Ahoj Hani,
já mám skoro pětiletého pejska, je úžasný a od 4.měsíce chodil ven čůrat, ale musela jsem s ním chodit ve dne v noci po dvou hodinách ven a chválit a chválit a chválit. Později se stupňoval interval na 3 hodiny, pak 4..atd a časem se naučil chodit ke dveřím.Jedn dobu jsme to měla i tak, že dostával odmenu, když se vyčůal nebo vykakal venku a tak jsme přišli domu a on chtel zase ven, aby se trochu vyčůral a dostal piškotek. Tak to jsem tomu musela udělat přítrž...a odměny pak dávat jen občas a postupně je přestat dávat.
Co se týká k tomu, že vůbec neposlechne, tak na voditko a pořád každý den dokola opakovat a dávat dobroty za to, že sedne. Třeba i před jídlem říci, sedni si pěkně a pa až mu dát najíst a pokud to neuděla(což na začátku neudělá), tak mu dát na zem zadeček rukou.
Taky mě napadlo, zda tím, že se dma naschvál počůrá si neříká o pozornost. Zkusit s ní chodit častěji ven a více si hrát.
Hodně úspěchů a ať se daří.
Radka
 

RE: dotaz

Příspěvekod Radka » sob 14. srp 2010 16:45:34

Hani, nezlobte se, ale asi bych zvážila, zda si FB pořizovat, když bude devět hodin sám...tohle plemeno je rádo mezi ostatníma, je to mazel a sám se utrápí.
Radka
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron