Hovawart

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Barvy

Příspěvekod marek » sob 03. led 2009 19:59:39

Barvy jsou: černá, černá se znaky a plavá

nikoli zlatočerná, to zavání zlatým retrívrem
marek
 

RE: Barvy

Příspěvekod pejskar.cz » ned 04. led 2009 10:37:09

Dobrý den,
dle standardu FCI je rozdělení správně:

Existují tři barevné variety: zlatočerná, černá a plavá.
Zlatočerná:
Srst je černá a lesklá, se středně plavými znaky. Na hlavě začínají znaky pod nosním hřbetem a probíhají kolem koutků tlamy a přecházejí do znaků na hrdle. Výrazné jsou kruhové znaky nad očima. Hrudní znaky sestávají ze dvou přiléhajících skvrn, které mohou být spojené. Na předních končetinách začínají při pohledu ze strany znaky na prstech a táhnou se k nadprstí a v úrovni loktů se vzadu zužují, až vymizí. Na zadních končetinách jsou znaky při pohledu ze strany v podobě širokého pruhu k hleznům, od hlezen výš už jen jako tenký pruh, který probíhá po přední straně pánevních končetin až k úrovni spodní linie. Další znak se nachází pod kořenem ocasu. Znaky jsou vždy jasně ohraničené. Jednotlivé malé bílé znaky na hrudi stejně jako jednotlivé bílé chlupy na prstech a na špičce ocasu jsou povoleny. Oční víčka, pysky a polštářky tlapek jsou černé.
Černá:
Srst je černá a lesklá. Jednotlivé malé bílé znaky na hrudi stejně jako jednotlivé bílé chlupy na prstech a na špičce ocasu jsou povoleny. Oční víčka, pysky a polštářky tlapek jsou černé.
Plavá:
Srst je středně plavé barvy, lesklá, a směrem ke končetinám a břichu přechází ve světlejší odstín. Jednotlivé malé bílé znaky na hrudi stejně jako jednotlivé bílé chlupy na prstech a na špičce ocasu jsou povoleny. Oční víčka, pysky a polštářky tlapek jsou černé.
pejskar.cz
 

RE: Barvy

Příspěvekod Návštěvník » čtv 19. bře 2009 12:14:16

Ovšem chovatelé hovawartů té barvě neříkají zlatočerná, ale černá se znaky, zkráceně čzn.
Návštěvník
 

RE: Barvy

Příspěvekod pejskar.cz » čtv 19. bře 2009 12:39:56

Dobrý den,
nevyvracím Váš názor naopak velmi děkuji za rozšíření. Ale měnit to nebudeme, to co uvádíme, je podle standardu. Ostatně i přímo stránky http://www.hovawart.cz/hovawart/ uvádějí barvu zlatočernou.

pejskar.cz
 

Příspěvekod marky » úte 10. lis 2009 17:29:13

ahojky poradte mi prosím co mám dělat, doma máme 11 neměckého ovčáka, je to super pes ale už to není co to bývalo:-(je prostě stará a už špatně slyší a vůbec si nechce hrát jen spí..no a prostě je to starej pes takže si sní už moc legrace neužiju:-(a to mi moc chybí chtěla bych zas ulítlé štěně:-Dabych ho učila nové povely a hrála si snim.Jenže je tu jeden velkýýý problém RODIČE!!!Nechtějí dalšího psa dokud neumře ten co máme a to může být ještě tak 3 roky, to prostě nevydržim chci moooc ted sem upe zoufaláá:-((jak je mám přinutit nebo prostě přesvědčit aby sme měli dalšího mladýho psa:-(achjooo
marky
 

RE:

Příspěvekod anča 11let » pon 28. pro 2009 11:59:26

my jsme měly německého ovčáka13let a koupily jsme si k němu howavarta, německej ovčák nám zemřel a teď máme voříška a howavarta
anča 11let
 

neposlušnost na cvičáku

Příspěvekod Návštěvník » úte 08. čer 2010 12:27:04

Dobrý den,
mám doma 4měsíčního hovíka. Doma i venku na procházce/s vodítkem i bez/ poslouchá docela dobře. Problém je v chování na cvičáku, na který chodíme od 2 měsíců. Ze začátku vše probíhalo v pořádku. Postupem času se poslušnost na cvičáku začala zhoršovat. Poslední lekce byla úplná katastrofa. Neposlouchá, neustále se vzpíná na vodítku, neudržím jeho pozornost, na pamlsky vůbec nereaguje a to jsem na doporučení cvičitelky vyrukovala i s párkem. Prostě nic. Přijedu domů a funguje normálně s pamlskem i bez. Žádná ,,nehoda,, se na cvičáku nestala.
V čem je problém? Prosím o radu, jak na něj. Děkuju
Návštěvník
 

RE: neposlušnost na cvičáku

Příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2010 8:05:24

Dobrý den,pejsek vám asi začíná pomalu procházet pubertou.Je to úplně normální že se mu nechce cvičit i když vám to předtím nedělalo problém.Je tam spoustu rušivích elementů a to je teď pro něj zajímavější než cvičák.Já osobně bych na nějaký čas přestala navštěvovat cvičák a začala bych upevňovat cviky které zná někde venku kde na to má klid.Mohlo by se vám stát že mu to tam znechutíte a už vám tam nebude poslouchat nikdy jsou chytrý a velice dobře si pamatují kde se jim nelíbí.A pokavaď se vám nechce přestat navštěvovat cvičák alespoň na dva měsíce necvičte s ním celou hodinu ač se vám to nezdá štěně se na vás v tomto věku soustředí max 10 min a pak už to nevnímá a začne zlobit.Cvičte třeba těch 10 min a pak mu dejte pauzu.Hlavně mě překvapuje že vám to neřekli na cvičáku a raději vám poradili párky.Můžu se ještě zeptat kam chodíte na cvičák?
Návštěvník
 

Hovawart

Příspěvekod Soňa » pon 05. črc 2010 17:42:56

Dobrý den,
potřebovala bych radu. Mám 3,5 měsíčního hovawarta. Celkem asi 4x byl u mne doma na posteli a když jsem ho chtělam sundat začal na mě vrčet. I přes jeho varování jsem se ho snažila sundat a celkem nekompromisně se po mě ohnal a pořád vrčel. Ten samý den mi vběhl do domu a opět skočil na potel, přítel ho chtěl také sděůat(byl vytrvalý,nakonec ho přece jen vyhodil), ale problém je v tom jak se 3,5měsíční štěně chovalo. Jeho chování bylo o dost vzteklejší. Známý co chová pitbuly a trénuje psy mi poradil, abych mu ukázala kdo je tu pánem a nad mou poznámkou, že jsem ho zatahala za kožu za krkem se jen pousmál, prý je to málo. Zdá se mi, že se jeho povaha vylučuje s povahou, kterou majitelé hovawartů uvádějí.
Dále jsem se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s výcvikem.Mám v plánu ho začít cvičit od 4 měsíců. Na internetu jsem se dočetla, že výcvik hovawarta má být založen na trpělivosti a budování si přátelského vztahu, ale domnívám se, že v našem případě to platit bohužel nebude,např. když něco kouše a já mu řeknu fuj, tak to kousat nepřetane a jen mě po očku pozoruje, povel zopakuji, ale pořád se nic neděje. Jakmile jdu k němu, pes začne utíkat pryč. Moc dobře ví, že to nesmí,ale dělá si ze mě dobrý den.
Děkuji za radu.
Přeji hezký den.
Soňa
 

RE: Hovawart

Příspěvekod Petr » pát 01. říj 2010 21:54:19

Dobrý den, neměla jste vůbec dopustit, aby pejsek na postel vlezl. Štěňata "hovíků" bývají někdy tvrdohlavá. Moje Bety byla jako štěně podobný případ a hold, chtě nechtě, občas přišel výprask, ale ne vždy to pomohlo. V literatuře se dočtete, že hovawarti později dospívají, je to prostě tak. Buďte přísná, pokud na Vás zavrčí, chová se nepřátelsky, toto si skutečně nesmí za žádných okolností dovolit a musíte rázně ukázat kdo je pánem. Já jsem občas Bety "otestoval", např. u žrádla jsem jí "hrábnul" do misky apod. Ze začátku občas zavrčela, načež, bohužel, chtě nechtě, dostala řemenem, ale přiměřeně. Není to o tom, nařezat psa, aby jej to bolelo, ale aby pochopil, že jste pánem. Několikrát jsem jí povalil na zem, na lopatky a klekl na ni (je celkem dominantní). Dnes je to nejlepší pes na světě, na procházku chodíme bez vodítka, poslechne na slovo. Už ji nemusím "řezat" ani pokládat na lopatky, naopak, na procházkách nosím "rozčtvrcené" piškoty a po každém uposlechnutém povelu ji odměním. Pochopila, že já jsem pán, že musí poslechnout a bude za to odměněna.
Je to prostě o tom, že štěně musí pochopit, že nebudete poslouchat jeho, ale ono Vás. U hovawartů to může chvilku trvat. Buďte trpělivá a nikdy neupusťte od zásad na kterých trváte. Až bude mít více než rok, možná 1,5 roku, zklidní se a pak budete spokojená. Jen trvejte a prosaďte vždy svou vůli, musí poslechnout, přizpůsobí se, pokud pochopí, že poslouchat musí.
Hovawart je skvělé plemeno, ale vyžaduje trpělivost, důslednost a cit, je skvělý hlídač.
Petr
 


Zpět na Psí plemena

cron