Krmení

Zdraví, nemoci a správná strava pro pejsky

RE: Kastrát

Příspěvekod Tomek » úte 03. srp 2010 23:04:21

Určitě skuste lightku, melo by to pomoct, snizte davku a nasadte lightku, za pár týdnů se to urcite zlepsi!
Tomek
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Návštěvník » stř 04. srp 2010 9:25:04

Děkuji moc za rady,už jsme granulky light koupili a je to zatím krátká doba,ale i tak mám pocit,že to funguje.Díky.
Návštěvník
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Any » stř 04. srp 2010 14:32:33

Hojte,brit care-light taky krmime muj NO se po něm dostáva fakt suprově zpatky do formy. Akorat se chci zeptat, jestli muzu az bude na svy vaze zase prejit na klasicky BC jehne?
Any
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Hanička201 » stř 04. srp 2010 14:37:09

Ahoj Any, mně se osvědčilo u dobrmana přecházet pozvolně už od toho, co je zpátky na svojí váze na předchozí stravu.
Kdž jsem uznala, že to stačí, začala jsem mu to míchat se sensitive(losos) a průběžně se vracela na něj.
Ale klidně můžeš dál krmit light, není to od věci.Pokud má pes opakované sklony k tloustnutí, je to žádoucí.
Hanička201
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Eva » stř 04. srp 2010 18:32:06

Může mi prosím někdo vysvětlit jaké jsou krom toho,že je to bez práce,výhody granulované stravy?Když si přečtu složení,tak vše co obsahují mohu svému psovi uvařit(maso,zelenina,rýže)a to ostatní mi nepřijde důležité.A dřív psi žrali zbytky a byli možná zdravější než jsou psi nyní.A jíst pořád granule,mně by se to taky nelíbilo.
Eva
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Berta » stř 04. srp 2010 22:46:21

Jednu z výhod granulové stravy bych viděla hlavně nyní v letních horkých dnech.Granule neskvasí a není problém vzít svého čtyřnohého miláčka na dovolenou,protože nebude odkázán na kuchyňské zbytky(budou-li nějaké).Jinak si myslím že každý krmí svého psa tím co si myslí že mu prospívá.A on si také umí dobře vybrat,mlsoun.Naše dvě slečny granulemi nepohrdnou,ale po vařeném mase se jen zapráší.A jako bonbónek milují to nejsmradlavější-sušené šlachy,drštky a sušené penisy.Možná budou mít mezi předky nějakého špačka,protože si chodí trhat ovoce rovnou ze stromu a od angreštu je neodradí ani jeho trny.Teď mě tak napadlo proč si hází ježka když nějaký vleze na zahradu.Ona je trénovaná z toho angreštu :-)
Berta
 

RE: Kastrát

Příspěvekod ter » čtv 05. srp 2010 11:14:34

největší výhoda granulí je vyváženost složek - minerály jsou ve správném poměru, což je (zejména třeba u rostoucích štěňat) velmi důležité. Doma připravovaná strava je samozřejmě super, nic proti ní nemám, ale je třeba si o tom hodně nastudovat, aby pejskovi něco nechybělo nebo něco nepřebývalo.
ter
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Ondra » pát 06. srp 2010 15:17:37

Největší výhoda je opravdu vyváženost!Každý tvrdí něco jinýho, ale nikdy psovi nedáte tak vyváženou stravu minerály a vitamíny jako v kvalitních granulích.
Ondra
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Jojo » pát 06. srp 2010 15:19:13

a ty si pes?? kde beres takovyhle nazory?:-P granule pro psa je porad lepsi nez kdyz lidi zerou hnusny presmazeny hranolky u M´ca....
Jojo
 

RE: Kastrát

Příspěvekod Eva » pát 06. srp 2010 21:47:47

Samozřejmě že nejsem pes a ani nežeru hranolky a něco podobného.Jen jsem se slušně zeptala a čekala jsem i slušnou odpověď.Ale já si prostě myslím,že domácí strava je domácí strava a nejsem přesvědčená,že granule pro psa je to nejlepší.Máme šestiletého psa brazilské fily.Nikdy neměl granule,vaříme mu maso,mrkev,rýži,těstoviny,vločky atd. a pes je ve výborné kondici,když jdeme k veterináři na očkování vždy nás chválí,že pes je ve výborné formě.A teď mně přesvěčte,že granule jsou nejlepší a že při vařené stravě netrefíme vyvážený poměr vitamínů,minerálů a já nevím čeho ještě.Granule jsou jen pohodlné,ale to je samozřejmě jen můj názor,nikomu ho nevnucuji.
Eva
 

PředchozíDalší

Zpět na Zdraví a výživa