Labradorský retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: přepravka

Příspěvekod Sparviero » ned 20. čer 2010 16:28:49

Dobré odpoledne.
Váš názor - můj názor. Já jsem zásadně proti.Máme combi a zadní prostor vozu,který je oddělen ochrannou sítí od posádky vozu je výhradně vymezen pro psa. - Žádný kufr !!! Se svým psem jezdím téměř po celé Evropě a nedovedu si představit,že bych ho šoupnul do nějaké,byť sebevětší přepravky.Nevidím k tomu žádný důvod.Pes při jízdě autem musí mít pocit bezpečí a pohodlí. Je to ovšem věcí názorů a zkušeností. Mějte se dobře.
Sparviero
 

RE: wc

Příspěvekod Sparviero » ned 20. čer 2010 16:41:32

Dobré odpoledne.
Váš pejsek je ještě malý a musíte mu ledacos ještě prominout,přesto je dobré-nutné jej navyknout,aby svoji potřebu dělal výhradně mimo byt.Lze toho dosáhnout(pokud je celkově zdravý)tím,že chodit budete častěji ven a snad i na delší dobu.Samozřejmě je dobré, pokud se např.vyčůrá doma tak jej důrazně pokárat a dát mu najevo,že se vám to nelíbí a že to nemá dělat.Většina štěňat rychle pochopí.Oni také chtějí mít čistý domov. Chce to z vaší strany trpělivost-jinak to prostě nejde.
Sparviero
 

škytavka

Příspěvekod Míša » ned 20. čer 2010 17:29:07

Setkal se prosím někdo stím,že mu pejsek velmi často škytá?Nejsem žádným nováčkem,vždy jsme měli doma lovecká plemena,ale nepamatuji se,že by někdo trpíval až tak škytavkou,nevím čím by to mohlo být.Trpí na to od chvíle co jsme si ho přivezli,což jsou 3týdny a stále nás to trápí.
Míša
 

RE: wc

Příspěvekod Míša » ned 20. čer 2010 17:41:04

Díky za odezvu,snad se nám zadaří a zvládneme to odbourat.Vím,že tři měsíce není žádný věk a nemohu chtít zázraky.Ještě nás trápí to škytání,snad to nic nebude a přijdeme na to,co ji způsobuje.Děkuji
Míša
 

RE: škytavka

Příspěvekod Sparviero » pon 21. čer 2010 8:43:52

Dobrý den.
Nepíšete jak je pes starý. Může to být narušená psychika způsobená pro něho neznámým prostředím,může to být jinou potravou než na jakou byl dosud zvyklý.
Příčin může být samozřejmě více,proto si myslím,že byste měli navštívit veterináře.
Sparviero
 

RE: Ničení věcí

Příspěvekod David » úte 22. čer 2010 10:57:17

Ahoj,mám fenku výmaraka.Je užasná poslouchá naslovo,jak venku,tak doma,bohužel když odejdu z bytu,pak je to problém,rozkousaný dveře,pelech,plyšáky co má nahraní.Vždycky když něco provede dostane vyhubováno,pokud nic neudělá dostane pochvalu a pamlsek,funguje to trěba měsíc,nic neudělá.Jenže pak ji něco v hlavě škubne a znova vše rozkouše,máte nějakou radu,jak tomuto ničení zamezit.Zapomněl jsem napsat,že jí je 10 měsíců.Díky
David
 

...

Příspěvekod Daniela » stř 23. čer 2010 19:23:33

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je labrador vhodný na sport jako např. běhání a nebo běhání semnou u kola nebo u bruslích atd.. slyšela jsem,že jsou velmi společenský a přátelský ale naopak zlobivý a v období štěněte a puberty neposlušný až nějak do 2 let, pak prý začnou poslouchat. taky mají sklon, že velmi často tahají na vodítku a to já bych nemohla mít kdyby měl začít semnou běhat u kola a zatáhnout mě někam do rokle :-D pak by samozdřejmě běhal bez vodítka až by se naučil poslouchat. Ještě prý má sklon k obezitě a to by potom semnou nemohl vykonávat sport. Takže mě zajímá váš názor na labradora vedeného ke sportu, samozdřejmě ho nebudu někde všude tahat, jsem jenom sportovní typ a sportuji,ale chtěla bych nějakého společníka,děti jsou líný takže chci mazlíčka :-)
Daniela
 

RE: ...

Příspěvekod Sparviero » stř 23. čer 2010 23:07:55

Dobrý večer.
Labradorský retrívr,je svým původem pracovní pes,hodící se především,jako pes lovecký,záchranářský,slepecký a asistenční.Je to pes velice inteligentní,neagresívní a pro svou klidnou povahu se hodí k dětem.Dobře se cvičí a rychle chápe co se od něj požaduje.V každém případě však záleží na člověku jak s nim zachází. Aby pes běhal na vodítku vedle kola je hloupost a je to nebezpečné. Pokud chcete s nim sportovat, tak doporučuji pěší turistiku a plavání.Labradoři milují vodu. Psa si musíte vycvičit,aby chodil vedle Vás volně a bezpečně bez vodítka(Vám by se též nelíbilo být furt na špagátě)Obezita-když bude mít málo cíleného pohybu,venku v přírodě a budete ho jenom cpát,tak samozřejmě bude tlustý a nemocný.Je to stejné jako u lidí.
Sparviero
 

RE: ...

Příspěvekod Dáda » čtv 24. čer 2010 8:28:58

Děkuji vám moc za odpověď, včera sem ještě o tom přemýšlela a rozhodla jsem se,že si pořídím jiné plemeno,chtěla bych nějakého ohaře nebo německého ovčáka ty jsou ke spotu vhodní. A taky potřebují dostatek pohybu. Až si ho vycvičím pořídím si k němu labradora jako společníka. Ten mi mezitím bude hlídat zahradu až budu vykonávat nějaký sport se svym německym ovčákem. :-) Samozdřejmě bude mít i labrador dostatek pohybu, ale né jako německý ovčák,abych ho nějak neuhnala
Dáda
 

Je to dobrá váha?

Příspěvekod Lucie » pát 02. črc 2010 11:25:55

Zdravím, dnes jsem vážila svou 10ti týdenní labradorku Báru a překvapilo mě,že váží 7 kg.. Máte s tím někdo zkušenost? Bříško nemá,ale nerada bych jí překrmovala abych jí neškodila.. Ale vůbec nevím jaké jsou u štěňat labradora váhové normy:-( Navíc jsou to tak žraví psi:-) Děkuji za odpověď
Lucie
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena