Labradorský retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: ZAMYSLETE SE

Příspěvekod Návštěvník » pát 16. črc 2010 13:09:27

Vaše odpověď jaký pes takový majitel, je právě směšná ještě víc, protože tohle se sice řkat může,ale u labradora to moc neplatí. Protože labrador má obezitu v GENECH a je jen štěstí, že se někomu povede ho udělat takovým jako je například jiné štíhlé plemeno. Kdyby sme si tu uvedli příklad: je dobrý zkušený chovatel který má doma labradora a např. německého ovčáka a krmí je naprostě stejně, tak i přesto všechno ten labrador bude tlustší než NO. takže i dobrý majitel, může mít tlustého labradora, majitel za to většinou bohužel nemůže. To máte jako u lidí, když má dítě tlusté rodiče bude také tlustý, a takhle to je i rod labradorů převažují tlustší a proto jsou tlustý.
Návštěvník
 

RE: ZAMYSLETE SE

Příspěvekod Sparviero » pát 16. črc 2010 13:58:12

Dobré odpoledne.
Není mým úmyslem se zde hádat a přetahovat se kdo má pravdu. Labradory chovám již téměř třicátým rokem a tudíž se domnívám,že ledacos o nich vím a znám.Je pravdou,že Labrador je svým původem tzv.pracovní plemeno a takoví psi jsou pochopitelně těžší,než např.chrti o kterých bude někdo zase říkat,že jsou příliš hubení.Kdo si pořídí Labradora,tak musí vědět o jakého psa běží a také přizpůsobit jeho další život.Tvrdím-že pokud je Labrador,jak Vy píšete TLUSTÝ,tak je to vždy a bezvýhradně vinou majitele.Správná hmotnost dospělého Labradora je kolem 35kg a to k jeho velikosti není zase tolik,aby se dalo hovořit o tom,že je tlustý.Pořídit si psa je velká odpovědnost,zejména k tomu psu.Psa si nelze vybírat bez rozmyslu a jako cvičky na krámě.V každém případě by člověk měl alespoň něco o tom ,kterém psím druhu vědět a podle toho se řídit,což bohužel není vždy pravidlem.Jinak jsem rád,že jsem Vás rozesmál.Á propos, udělejte si výlet na nějakou výstavu Labradorů,abyste viděl/a jak má dobře chovaný Labrador vypadat.
Sparviero
 

RE: ZAMYSLETE SE

Příspěvekod Bára » pát 16. črc 2010 23:06:34

Nic proti, ale je pochopitelné, že kdybych se koukla na výstavu labradorů, že tam nebude žádný tlustý, to je samozdřejmě logické, jak sem uvedla řekla jsem, že jsou i vyjímky a mezi ně samozdřejmě psi s pp patří.. já mluvila o těch , kteří si labradora pořitují, jen aby komu měli házet zbytky jídla. a pak ten labrador dopadne jak dopadne.. no nebudem se hádat, každá máme svůj názor a já ten svůj rozhodně nehodlám měnit.
Bára
 

mamka

Příspěvekod Denisa » úte 20. črc 2010 16:35:38

Ahoj mamka mi slíbila za vysvědčení psa já sjme si přála labradora a táta taky a můj -letý bráchá též a když jsme si o něm povídali a rozhodovali jakého teda psa tak jsme si vybrali labradora a mamka ze srandy na to že se teda odstěhuje a ted jsem nedávno řekla že se těšim na toho nového labradora kterého mám dostat v srpnu a ona že žádnej labrador že chce malého mazlicího psá jorkšíra ale já doopraavdy moc toužím po labradorovi prosím pomocte mi jak jí mám přesvědčit ??:(
Denisa
 

RE: mamka

Příspěvekod Sparviero » úte 20. črc 2010 19:32:40

Dobrý večer Deniso.
Labrador je poměrně velký pes a pokud nebydlíte ve svém domě se zahradou,tak může nastat problém.Labradorovi je nejlépe venku v přírodě,někde blízko vody. Jinak Labrador je pes velice inteligentní,učenlivý a hlavně má rád lidi,zejména ty své-svoji rodinu.Nejlepší je, když se dohodnete,pořídit si psa od štěněte.Musíš počítat také s tím,že se musíte všichni o něj starat,chodit s nim ven a také ho dobře vycvičit.Také musíš počítat s tím,že tě jednou zarmoutí až umře.Přeji ti Labradora,ale nevím jak tvoji maminku přesvědčit.Měj se dobře a držím ti palce.
Sparviero
 

RE: mamka

Příspěvekod Návštěvník » úte 20. črc 2010 20:44:13

Bydlíme v domku se zahradou ale ona za tím vším vidí tu práci a ty operaci ejlikož labradoříi a retvři rosztu rychle stáva se že mají problémy s kloubama ale ona prostě jen amlý pes štěně určitě ale nevíme kde hledat správné chovatele Moc děkuju :)
Návštěvník
 

RE: mamka

Příspěvekod Sparviero » stř 21. črc 2010 8:07:22

Dobrý den Deniso.
Každá psí rasa může mít nějaké vrozené zdravotní problémy.Je pravdou,že třeba Labradoři můžou mít problém s kloubama,ale není to pravidlem.Je dobré si pořídit štěně s PP (PRŮKAZ PŮVODU).Správný chovatel nesmí dopustit,aby fenka která tyto problémy má ,měla štěňátka. Cena štěněte s PP je vždy vyšší než bez PP. Vybrat dobrého chovatele je též problém-rozhodně by to neměl být tzv.velkochovatel,který má chov Labradorů jako zavedenou fabriku.Nejlepší je pořídit si štěně tam kde mají dlouhodobou praxi v chovu Labradorů. Vím je to těžké,ale musíte hledat a ptát se.Třeba někoho kdo již Labradora má.Je však takové přísloví: "Do melounu a štěněte nevidíš".Je to všechno o náhodě,zrovna tak jako u lidí. Ahoj.
Sparviero
 

......

Příspěvekod wendinka.r@seznam.cz » čtv 22. črc 2010 19:46:32

Mám hnědou labradorku Agnes a každej co má labradora mi říká,že extrémě hodně moc líná.kartáčuju jí a stejně nic...chci jít na trimování,ale nemá s tím někdo zkušenosti???jestli jí nechybí nějaké vitamíny???říkali mi ať vyzkouším lososový olej tak nevím...díky za odpovědi na můj email...
wendinka.r@seznam.cz
 

RE: psí granule

Příspěvekod Iva » pát 23. črc 2010 16:20:57

To už aj ten ořech je lepší a inteligentnější než Labrador.:D
Iva
 

Línání srsti a "struky"

Příspěvekod Maggie » ned 25. črc 2010 10:11:59

Ahoj, mám 3,5 letou fenku labradora a před 7týdny se nám narodilo 9 štěňátek labradora. Fena byla nakrytá poprvé (4.4.2010 a stěňátka se narodila 4.6.2010) Fena kojila do 7 týdne, vlastně doteťka a i když jsem se fena sanžila si je odstavovat a i když byli krmeni vydatnou stravou, stále se snažily pít. Teď máme problém, že Megí začala padat srst více než normálně. Přidáváme Roboran H pro černé a bílé psy a zatím nepomáhá :( Ráda bych se zeptala, jestli vypadávání srsti je způsobeno tím, že stále kojí. A další dotaz, jestli se jí struky po kojení "zatáhnou" nebo je bude mít stále "vytahanější" :) Děkuji za jakékoliv odpovědi :)
Maggie
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena