Labradorský retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE:

Příspěvekod sisi » čtv 12. srp 2010 16:12:12

ze by šeltii?je hezka i hrava.ma rada agility.
sisi
 

super věcička pro naše miláčky

Příspěvekod fidzi » úte 17. srp 2010 14:07:16

tak jsem si včera večer brouzdala po pojišťovnách a srovnávala jsem ceny pojistek a narazila jsem na jednu zajimavost,což jsem ani netušila http://www.slavia-pojistovna.cz/pojisteni-psu-kocek , je to pojištění pejsků a kočiček,tak kdo má nemocné pejsky a čeká je operace,nebo nějaký zákrok,tak šup ho pojistit,není to drahé!!!!!Já to právě včera udělala,protože pejsek od našich má 17 let a už to začíná,narkoza skrz zuby,váčky atd...Tak ať nemáme vítr v peněžence
fidzi
 

Novy clen rodiny

Příspěvekod Návštěvník » čtv 19. srp 2010 7:56:09

Dobry den,
Predem chci podekovat za toto forum. Zacinajici pejskar na nem najde spoustu uzitecnych rad do zacatku.
Od vcerejska jsme majiteli dvoumesicniho labradora Sunnyho a je to vazne zlaticko. Po precteni teto diskuze mam obcas pocit, ze na to jdu moc vedecky, ale chci aby se u nas mel dobre. Takze:
Je zvykly na krmivo K9 - Growth Large Breed, proto v nem pokracujeme (jake je?) + obcas mu chovatelka uvarila kureci zaludky a srdicka v tom chceme taky pokracovat.

Pri veku (vcera presne) 2 mesicu vazi 7,5 kg, muze byt?

Po schodech se samozrejme nosi, jen mam obavy, ze do sesti mesicu, jak jsem to tady vycetl uz to nezvladneme. Bude asi velky a tezky, obzvlast pro moji neznou polovicku.

Pry ho jeste tak do pul roku nemame vubec koupat. Jen kdyz tak otrit srst hadrem, proc to?

Ma v kuchyni mistecko, kde udelal louzicku, do te jsme mu dali hadru a ted uspesne chodi porad na to jedno misto, coz nam udelalo velkou radost, ale chteli bychom ho postupne naucit chodit ven. V nejake knizce jsem vycetl tu hadru presunovat ke dverim a pak ji oddelat co vy na to?

Docela casto ma skytavku behem dne ji mel 2x a v noci taky 2x. Je to normalni nebo mame neco upravit? Granule mu chutnaji!

A posledni vec je otazka ke hrani. Hraje si prakticky porad zubama. Zatim moc ne do nabytku, ale je asi jen otazka casu, kdy to prijde. Nicmene kdyz si s nim hrajeme rukama tak bud se rozcapi a lehne si na zada a chce hladit po brise a nebo se snazi hryzat nas do rukou a vlastne do vseho co se mu dostane pod cumak. Nestiskne a je to stene, tak to bereme tak, ze si proste jen hraje. Ale nerad bych prekrocil nejakou hranici, kdy uz to prestane byt hra a Sunny zacne rafat po rukou vazne. Mam byt zatim klidny nebo uz mu mam ted neco zakazovat?

Dekuji za postrehy a odpovedi. Haf :-)
Návštěvník
 

RE: Novy clen rodiny

Příspěvekod Míša » čtv 19. srp 2010 22:51:56

Zdravím!Také jsem ze začátku měla spousty otázek,ted už našemu roubíři bylo půl roku,tak vám zkusím odpovědět na vaše dotazy,ale jsou to spíše postřehy než rady.Asi v každém obchodě vám doporučí něco jiného,tak si stím nelamte hlavu,když je pejsek na K9.Já krmím Nutramem Large Breed Puppy-pro štěnata velkých plemen,je to také jedno z těch dražších a snad i kvalitnějších granulí,ale nejlépe vám poradí dobrý veterinář,co které plemeno potřebuje a nač se zaměřit při krmení.Při změně krmiva budˇte opatrní,mívají hned průjmy.Se schodama opatrně,lépe opravdu nosit,nechala jsem si poradit také zde,určitě se vám to vrátí v budoucnu na zdraví vašeho pejska.Můj má 20kilo a já 50,takže už ho opravdu nenosím,tak když vyjde 8schodů 5xdeně,doufám že mu tolik neškodím.Podle některých příspěvků uznáte,že váhu hlídat,ale sám uvidíte,jak bude stavěný a zda bude mít sklon k obezitě a pak budˇ uberete nebo přidáte.Při dobrých granulí a správném dávkování by to neměl být až tak velký problém.Zatím krmím stále 3x denně,na oběd mu dopřeju plechovku,ikdyž né zrovna nějakou kvalitní,samozřejmě mu také ještě něco strčíte a venku sežerou vše na co přijdou,tak hlídejte,toho mího neodvolám ani bohovi,takže zvažujeme bud´košík nebo navíjecí vodítko,takže pozor!Se škytavkou jsme také měli zkušenost,náš škytal častěji,říkala jsem si že to není normální,že až tak moc a často,ale nebojte,časem ustoupí,ted ho to potrápí tak 2x denně,spíš když se nacpe.Koupu také normálně,prostě když smrdí,nebo chytne blechy.Když jsme si ho také přivezli jako devítitýdenního,hrozně smrděl,chovatelka je měla venku a v bytě byl moc cítit,vykoupali jsme ho,vytřeli do sucha,nakryli dekou a bylo to.Praktikujeme to když je to nutné dodnes,zatím bez sebemenších problémů,ale je určitě lepší čím méně tím lépe,spíše utírat!Na kousání to chce důslednost,jak jsem psala,našemu je půl roku a kouše stále!Jen když už se nám to nelíbí nebo to začíná bolet,říkáme FUJ,celkem tomu rozumí,jinak co se dá skováme,ikdyž pokaždé si najde něco co rožškube,jsou chytří!Netrestám,jen mu za to vynadám,on poslouchá,kouká,pochopí že se zlobím,také se sním nebavim,ale dlouho to nevydržím,je to prostě prdˇola.Moje sedmiletá dcera už také ví jak na něj když kouše,on na ní i skáče,když se postaví je velký jak ona a to váží dcera mín než pes,tak mu nastaví koleno,čapne ho na krku za kůži,řekne to slůvko a je to,ikdyž on se sní taky neprdí,znáte děti,nedaj pokoj,ale jsou kámoši.Podělila jsem se s vámi o mé zkušenosti,snad vám trošku pomohli osvětlit vaší situaci,tak vám přeji pevné nervy,hodně trpělivosti,pejskovy pevné zdravi a at se vam spolu pěkně žije.
Míša
 

RE: Novy clen rodiny

Příspěvekod Návštěvník » sob 21. srp 2010 8:55:51

Jeste jsem vypozoroval jeden problem pri venceni. On totiz nechce chodit. Sneseme ho po schodech, radeji az na ulici a tam si sedne a neche se hnout. Je uspech, kdyz s nim pak ujdu nekolik desitek metru aniz by u toho knoucel a snazil se sedat. Toto se deje jen pres den. Kdyz jdeme na posledni nocni prochazku, jde relativne hezky, dokonce i utika. Cim by to mohlo byt? Bud ruchem, ktery je pres den vetsi nebo se mu proste nechce? Snazime se s nim jit ven vzdy, kdyz se probudi a nebo usoudime, ze uz je dlouho doma. To zase souvisi s odnaucenim curani v byte. Casto ale opravdu nevim, jak ho prinutit aby se zvedl a sel dal. Je to boj :-)
Návštěvník
 

RE: Novy clen rodiny

Příspěvekod Míša » ned 22. srp 2010 12:58:13

Také jsme to měli podobné,ten váš je ještě malinkej a tak se mu prostě chodit nechce,je to pro něj moc nových věci najednou a má vedle sebe jen vás,né mámu ani sourozence,tak vyžaduje vaši blízkost.Nezbude vám nic jiného,než ho stále ujištovat:to nic,neboj,pobízet ho,poplácávat,můžete skusit míček,aby se zabavil a nebo ještě nosit pamlsky.Ale řeknu vám,že našemu se chodit také nechtělo,jen vyčůrat a hned domu,ono se to zase brzo obrátí a začne lítat,že ho těžko přivoláte.Ten náš miluje strašně děti a pejsky,tak pořád zápasíme s poslušností,městský ruch mu vadí dodnes,nemůžu jit městem,leká se.Máme ale výhodu,že máme v blízkosti park,jsme stále jak to jde na chatě,nebo u rodičů na baráku,kterej je u přehrady a to je nejštastnější,lítá a s poslušností není sebemenší problém,to žije.Každý pejsek je jiný,podle vašich možností ho pomalu a nenásilně navykat na město,pokud nemáte jiné možnosti,tedˇ mu opravdu ještě postačí udělat potřebu a domu.Pomůže když budete venčit na stejném místě,bude to poznávat a pak přidávejte.Hodně zdaru,brzo dejte vědět,jak pokračujete.
Míša
 

vodítko

Příspěvekod Lucia » úte 24. srp 2010 14:48:05

Ahoj,chystám se také pořídit labradorku,tak se chci zeptat-je zákonem danné venčení na vodítku?Vím,že bylo zákonem stanovené,že pes MUSÍ být na vodítku,pokud je na volno,je za to pokuta,je to pravda nebo jak je to ted?Labrador se potřebuje určitě proběhnout,ale na druhou stranu platit za pokuty,že není na vodítku...poradte
Lucia
 

RE: váha

Příspěvekod rumplajs » sob 28. srp 2010 13:38:22

19 kg skoro v pul roce je akorát.Já mám skoro 7-mi měsíční štěne hnědého labradora.Má v kohoutku tak 53 cm a váží 27 kg.A nemyslim si ze by trpěl nadváhou..Akorat mi moc neroste.53 cm na 7 měsícu se mi zdá málo.
rumplajs
 

Velikost a váha

Příspěvekod rumplajs » sob 28. srp 2010 13:41:14

Dobrý den všem pejskařům co chovaj labradora:)..Mám hnědého labradora..Má skoro 7 měsíců..Ale zdá se mi jeho věk malý.Má v kohoutku 52-53 cm a váží 27 kg.Není to málo v 7-mi měsících??..:)..Předem dík za reakce..:)
rumplajs
 

oprava

Příspěvekod rumplajs » sob 28. srp 2010 13:42:04

* na jeho věk
rumplajs
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena