Labradorský retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE:

Příspěvekod kosatkax » pát 03. zář 2010 11:24:53

Ahoj,pokus se ukecat mamču na černého labradora.Máme dvouletou fenku a je třetinového vzrůstu.Když potkáme v parku jiné černé,tak jsou stejně velcí jako ona jen mohutnější.Je to klidné zvíře a moc neštěká.Držím palce.
kosatkax
 

RE: vodítko

Příspěvekod kosatkax » pát 03. zář 2010 11:33:21

Ahoj.Já mám pocit,že záleží na vyhlášce města.Já bydlím v Praze a tady je to povinné.Je pravda,že vodítko bereme jen přez rameno a nikdy nás ještě policajti neprudili.Zato bacha na sbírání bobíků.Za to tady dávají pokuty a taky kdzž nemají čip.Jinak nás nechávají na pokoji i když to naše trdlo dojde až k nim a myslí si že je to kámoš na hraní.
kosatkax
 

RE: Fenka nebo pejsek

Příspěvekod kosatkax » pát 03. zář 2010 11:42:29

Ahoj,my jsme si pořídili fenku.Naučili jsme ji jako malou chodit doma na plínku a teď už je dvouletá a když je jí zle tak chodí zvracet na místo kde vždy plenka byla.Když má průjem a třeba mě neprobudí,tak jde zase na to stejné místo.Když příjde kamarádka s pejskem,tak mi tady očůra kdeco.No a stím háráním?Ta naše hned poprvé hárala hodně.Pořídili jsme ji hárací kalhotky,kde se mění vložky a jde to přežít.Je pravda,že si na ně musí zvyknout.Hned poprvé do nich vytlačila bobek a dělala vše pro to aby si je sundala.Hárání ale celé prokňučela a hned po tom druhém měla falešnou březost a to bylo peklo.Vzhledem k tomu,že jsme uvážili,že na štěňátka bychom neměli čas (je potřeba 6 týdnů dovolené a mít zajištěn odběr)Tak jsme ji nechali vykastrovat a máme všichni klid.Kastraci snášela velice dobře.
kosatkax
 

RE: Růst

Příspěvekod kosatkax » pát 03. zář 2010 11:43:41

Ahoj,roste do dvou let,tak klídek.Taky záleží na barvě.Černí jsou menší.
kosatkax
 

RE: Granule

Příspěvekod kosatkax » pát 03. zář 2010 11:50:35

Ahoj,mz jsme je zalívali vývarem.Bylo to lepší,ale taky je moc nechtěla.Nakonec jsme hledali granule jiné značky a bylo jich fakt hodně,než jsme našli ty které jí chutnali.My měli ve finále CALIBRU a teď ve dvou letech přecházíme na BRIT CARE a ty jsou taky super.Přečti si o nich a uvidíš.Je fakt že pokud jim nebudou chutnat,tak je budou baštit jen v nouzi nejvyšší ať je to jakákoliv značka.
kosatkax
 

RE: Fenka nebo pejsek

Příspěvekod Míša » pát 03. zář 2010 11:56:30

Také jsme řešili tuto otázku a nakonec máme roubíře a to doslova a do písmene.Pokud jste měští,pořízením psa vám právě staroti co bívají s fenkama takzvaně odpadnou.Některé fenečky hárání prožívají,u nekterých zas skoro nevíte že by nějakou měli,až na nějaké ty kapičky.Počítejte stím,že doba hárání bude pro vás těžší,psi bívají vemi neodbitní,táhnou se za vámi kolikrát až ke dveřím a někdy to bívá utrpení a pokud by nechtěně se stalo že by byla připuštěna,je to další starost!Můžete potom zvážit i kastaci,pokud si fenečku pořídíte.Naopak s pejskem tyto starosti odpadají,ale zase když cítí fenečku,dělají vše proto,aby se za ní dostali a utíkají!Na druhou stanu zase,když máte štěnátka,je to nesmírná radost!!!Ikdyž se rozhodnete jak chcete,každý vám přinese do života spousty krásných chvil.
Míša
 

RE: dotaz

Příspěvekod Míša » pát 03. zář 2010 12:16:42

Dobrý den.Ten náš mě zase likviduje orchideje,ale u něj si myslím že je to spíš z nudy,když je venku,také vše okusuje,to zase přikládám tomu,že je mu půl roku a mění se mu zuby.Nepíšete jak je váš starý a jestli to dělal stále nebo začal tedˇ.Pokud začal tedˇ,zkuste se zeptat veterináře!Třeba mu něco chybí!
Míša
 

Pořízení pejska

Příspěvekod Linda » pát 03. zář 2010 14:35:13

Ahojky všichni milovníci pejsků :) chceme si pořídit pejska labradora a proto se chceme zeptat na první kroky těchto mazlíčku co jste si pořídili domů. Zajímalo by mě, čím krmíte pejskové?Hodně jsem četla rady, že pes se má držet na granulích a pokud by mu chovatel začal dávat maso a veškeré lidské potraviny tak se tím psí žaludek zkazí. Jakou značkou málé štěně nejčastěji krmíte a zhruba kolikrát denně?A můžete mi prosím poradit, jak se začátku do štěňátka až tak moc neinvestovat aniž by mu něco chybělo?Vidím všude kde jaký lákadla co chci štěňátku postupně pořizovat,ale na začátek opravdu investovat do těch věcí které jsou nezbytné aby mělo?Děkuji za odpověď ;)
Linda
 

RE: Pořízení pejska

Příspěvekod kosatkax » pát 03. zář 2010 22:23:54

Ahoj,my krmíme granulema calibra a teď jsou nám dva roky a objevili jsme BRIT CARE.Tento výrobce má superprémiové krmivo od náhražky mateřského mléka po seniory.Jsou podle popisu kvalitní a nepatří mezi nejdražší.Zadejte si do vyhledávače název granulí a prostudujte si co o nich píšou.Pak zade název na heureku a tam najdeš nejlevnějšího dodavatele.Pozor liší se to o 500,-.Je pravda,že když byla malá,tak jsme skusili hodně granulí,protože ne všechny jí chutnali i když jsme je zalívali vývarem.Je taky pravda,že dát ji občas něco dobrého,tomu se asi nikdo neubrání.My máme největší dobrotu tvaroh s medem a piškotama a i veterinář to kladně ohodnotil,protože má nádhernou srst.No a ohledně těch nákupů?Mě to stálo 4.000,- než jsem si naši holčičku přivezla domů a víc jak polovinu věcí jsem koupila zbytečně.Kup dvakrát misku,pelíšek a latexovou a plyšovou hračku.To do třech měsíců stačí.Pak doporučuji tenisáky (jsou to nosiči) a přetahovací lano.Pejsek prý stejně rozezná a zaregistruje jen 5 hraček (řekla bych že je to pravda).My máme dodnes doma hraček mnohem víc,ale zjímá ji jen těch pár a ostatní leží nepovšimnuty v krabici.Jinak budete ještě potřebovat něco proti parazitům.My měli pro štěně zero (obdoba frontlainu ale pro štěňata) a teď obojek.Vodítko a obojek jsme kupovali značku ROGZ a máme ho celé dva roky.Snad jsem trochu pomohla a už se těší za vás na vašeho drobečka.Je to úžasné.Jo a taky jsme ji jako malou naučili doma chodit čůrat na plenku a to se taky vyplatilo.Když je jí třeba špatně a má průjem,tak stále chodí kadit a zvracet na místo kde plenka ležela.Pokud se rozhodnete pro tento postu,nekupujte plenky (jsou drahé).Stačí podložka pod miminka.Jsou úplně stejné a za poloviční cenu.
kosatkax
 

RE: Granule

Příspěvekod Lenka » sob 04. zář 2010 17:30:22

Teď nám veterinář doporučil Fitmin tak uvidíme jak ty bude baštit. A kdyby mu nechutnalo tak zkusíme ty Brit Care. Jsou za rozumnou cenu a myslím si, že to jsou kvalitní granule. Děkuji za radu.
Lenka
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena