Německý boxer

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: kupírovat uši a ocásky

Příspěvekod Jindra » úte 19. led 2010 14:56:48

Souhlasím s názorem Zuzky vím o čem píšu měl jsem dva ,kamarády kupírovaného boxera a nekupírovanou n.dogu.Zdravotní problémy s ušima měla jen doga i přez stálou péčin o její uši.Tyto problémy bych přál ochranářům aby je bolely uši jako moji dogu.
Jindra
 

neposlouchá

Příspěvekod hana » pát 22. led 2010 15:08:39

Dobrý den mohly by jste mi poradi??Mám Roční boxerku když jsme ju začaly cvyčit tak nás poslouchala ale poslední dobou na nás vůbec nereaguje ani na zavolání.Už si opravdu nevím rady.Je to můj první pes.
hana
 

RE: neposlouchá

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. úno 2010 8:58:43

Dobry den Hano,pisete kdyz jste cvicili ale zalezi na tom jestli cvicite porad a intenzivne.Fena uz se mohla naucit nektere povely ale musite cvicit i nadale protoze pes rad zapomina a zkousi kam muze zajit.Pokavad neposloucha na privolani tak ji prozatim nepoustejte z voditka a trenujte na klidnem miste a hlavne za kazdy spravne provedeny cvik nasleduje odmena treba piskot nebo neco co ma rada.Kdyz pujdete na prochazku a pokazde ji budete venovat alespon 10min tak si to zapamamtuje ale chce to trpelivost.Hlavne vy pro ni na prochazce musite byt vic zajimavejsi nez jiny pejsek co se blizi ale vse delejte s radosti cubka to velice dobre pozna a bude mit radost taky.
Návštěvník
 

boxer-náhubek

Příspěvekod Procházka » úte 09. úno 2010 13:54:21

Stal jsem se majitelem 15měs.boxera.Dotaz:
jaký koupit náhubek,zkoušeli jsme to několikrát,ale nic moc.Na inter. jsem objevil "Fixační náhubek 25-34" jaký Váš názor a zkušenosti.Po případě co doporučujete.Nebude to nosit často, ale na výlety je to potřeba.U jiného plemene to bylo bez problému,ted si nevím rady!děkuji za odpověd.Procházka
Procházka
 

RE: boxer-náhubek

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. úno 2010 16:31:30

Dobry den,fixacni nahubky z me zkusenosti nejsou moc vhodne protoze pes v lete a kdykoliv jindy potrebuje mit tlamu volnou aby si ji mohl otevrit a popripade se dychanim schladit a to v tomto nahubku neni mozne.Zajdete si do jakehokoliv zverimexu a tam si vyzkousejte nahubek primo na tuto rasu urcite vam poradi.A to ze se mu to nelibi je zcela normalni za cas si zvykne.Jeste pokud vam jde o cenu tak si to vyzkousejte v krame a pak si to objednejte pres internet ale rozdil bude cca 50kc.
Návštěvník
 

RE: boxer-náhubek

Příspěvekod Pavla » ned 25. dub 2010 11:01:08

Jste-li z Prahy, doporučuji krámek na rohu Nádražní a Ostrovského, Praha 5 - směr do centra po pravé straně kousek za velkou světelnou křižovatkou, maličko po směru k nábřeží. Rohová nízká budova, maličký krámeček, úžasná a zkušená paní majitelka. Můžete přijít i bez psa jen s obvodem kolem tlamy (měřeno přes stop), přesně ví, že boxícy potřebují nezkosený, rovný náhubek, který nebude sedět na houbě, ani čnít příliš k očím. Dá domu na vyzkoušenou, nebude-li sedět, bez problémů vyměníte.
Pavla
 

RE: boxer

Příspěvekod Pavla » ned 25. dub 2010 11:06:33

Jednoznačně souhlasím. Krátký nebo dlouhý ocásek, na to bych se vyprdla, ale pevné kosti, klouby, zdravé srdce, žádná rakovina, pevná stavba těla a především - povaha!!! Protože ta dělá boxera boxerem. Viděla jsem na výstavě překsárné exempláře, ale když bouchly dveře průvanem stáhli ocas (nebo jeho zbytek) a zdrhali... Jinak s ušima souhlasím, ty se kupírují později, sama jsem si prožila pooperační komplikace u první čuby a už bych to psovi neudělala. Ocásek? Máme druhou holku s kupírovaným a nepřipadám si jako trapič psů;-) Nicméně je to věc názoru.
Pavla
 

Jak na něj?

Příspěvekod Pavla » ned 25. dub 2010 11:16:13

Máte někdo zkušenosti s vyčůraným boxerem? :D:D Máme 9 měs. fenku - druhou boxerku, čtvrtého psa celkem, chodíme na cvičák, holce se věnujeme, chce-li, šlape jak hodinky, ale když se jí nechce.... Nasadí výraz "bude legracéééé" a nehne s ní ani pár volů - jde si kam chce, žere co chce, nezbývá než se otočit, dělat že to nevidíme a jít pryč. Pak to není sranda, když se s ní nehoníme a nenadáváme, tak přijde sama. Podotýkám, že v 80% máme bezvadné přivolání, poslouchá na fuj, chodí u nohy, před silnicí si sedne a počká na povel, než přejde....prostě vycvičený, poslušný pes. Pak přijde ten záblesk v očích.... Máte zkušenost? Co s tím?
Pavla
 

RE: Jak na něj?

Příspěvekod jirka » sob 01. kvě 2010 17:32:31

je to jeste mlady pes casem se uklidni a treba kdyby mela stenata tak to bude taky jine
jirka
 

RE: Jak na něj?

Příspěvekod 1234 » úte 04. kvě 2010 8:04:57

Chyba je u vás.Přijde ten popisovaný záblesk a vy se raději otočíte a jdete pryč protože si myslíte že vám nic jiného nezbývá a na to fenka přesně čeká co si k vám může dovolit a kam až jí necháte zajít.Zatím jí to úspěšně prochází a věřte časem už jí to neodnaučíte a budete nešťastný.Boxer je hodně temoeramentní a chytré plemeno potřebue zaměstnávat a cvičit.A hlavně musíte být důslední a trvat si na svém prostě když má přijít na povel tak prostě přijde a je jedno jak vy toho docílíte ale ne mlácením to by neměla pak důvod se k vám vracet když bude vědět že následuje výprask.
1234
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena