peruánský naháč

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Informace o peruánskych psech.

Příspěvekod olinaz » čtv 04. pro 2008 19:28:02

Chtěla bych si pořídit peruánskeho psa.Máte někdo prosím s tímto plemenem zkušenosti.Jestli se hodí k dětem.Mám děti 2 a 5 let.Jak se takový pejsek vychovává.Hodně jsem o něm četla, ale uvítala bych osobní zkušenosti.
olinaz
 

RE: Informace o peruánskych psech.

Příspěvekod K. » pát 14. srp 2009 13:07:57

My máme peruánce a nemůžeme si ho vynachválit. Máme v rodině i malé děti a 100% se k nim hodí, hraje si s nimi, děti má rád. Peruánci jsou hodně upnutí na členy rodiny, jsou dost mazlivý a potřebují být s lidmi. K ostatním lidem jsou rezervovanější, ale to je jen dobře. Jsou hodně hraví a snesou se téměř se všemi pejsky. Máme osrstěného naháče :)
K.
 

RE: Informace o peruánskych psech.

Příspěvekod Věra » pát 30. říj 2009 13:46:58

Zdravím. Já můžu peruána rovněž doporučit. Máme doma 10ti měsíčního dorostence PENA velkého. Děti už máme větší (9,12), s nimi vychází naprosto výborně. Poslouchá je, mladší dcera s ním absolvovala bez problémů tábor. Je to ale pes velmi vřelý a nadšený a dle toho vyjadřuje i své city. Taková láska a nadšení v podobě 23kg psa dá občas zabrat. Dětem rozhodně nehrozí nějaké úmyslné ublížení, ale samou láskou můžou být povaleny. Naše mimi si třeba ještě nevšimlo, že vyrostlo a stále se vezementně dere komukoliv do klína a neřeší, jestli se tam vejde. Je ale pravda, že když u nás bylo na návštěvě malé miminko, choval se k němu pes daleko něžněji a jen ho se zájmem očuchával a opatrně obcházel.
Ale pozor, strašně záleží na chovatelské stanici a dobré socializaci. Jinak narazíte na naháče bázlivé až agresivní. Po rodičích to zdědí štěně a pokud není od malého miminka řádně socializováno, už s ním nic nezmůžete. Takže PENA k dětem určitě ano, ale je třeba dobře vybrat. Držím palce všem zájemcům
Věra
 

RE: Informace o peruánskych psech.

Příspěvekod Šárka » stř 23. čer 2010 16:51:52

Zdravím,
zajímalo by mě jak se pečuje o naháče. Jestli se natírají krémem a jak často?
Šárka
 


Zpět na Psí plemena