pes, který neštěká

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

pes, který neštěká

Příspěvekod Karla » pát 16. zář 2011 14:34:48

Zdravím všechny pejskaře. Mám otázku. Ráda bych si do panelákového bytu pořídila pejska, ale ráda bych takového, který moc neštěká. Mám zkušenosti s velkými psy (akity a malamuti, které jsem měla, prakticky neštěkali). Teď bych chtěla nějaké malé plemeno, které je spíše klidnější povahy, nevyžaduje žádnou speciální péči o srst a hlavně je tiché. Předem děkuji za každou radu.
Karla
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Hany » pát 16. zář 2011 17:39:42

Pes který opravdu neštěká je Basenji,ten prostě štěkat neumí. Moje dcera vlastní fenku tohoto plemena.Uštěkaný není ani Boloňský psík nebo Čínský chocholatý pes.Je i osrstěná forma říká se jí Labutěnka.
Hany
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Jarda » ned 18. zář 2011 11:06:33

Ahoj, basenji sice neštěká, a navíc je potřeba minimální péče o srst, ale je to hodně náročný pejsek na výchovu a pohyb. Do panelákového bytu není moc vhodný, pokud nebudete mít čas s ním chodit pravidelně ven.
víc informací o tomto zajímavém plemeni najdete na http://www.pejskar.cz/basenzi-tez-basenji-congo-dog-86/
Jarda
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Návštěvník » pát 07. zář 2012 15:44:47

Basenji sice nesteka, ale vyje. Nasi sousedi si neustale stezuji :) Je to fakt hukot!
Návštěvník
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Tonda47 » sob 22. zář 2012 14:14:23

Myslím, že by se vám hodil čínský chocholáček, neštěká a varieta labutěnka je od přírody zdravý pes. Jejich výcvik není nijak náročný. :)
Tonda47
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Ilona » pon 04. úno 2013 20:29:10

Ahoj!
Já mám doma sedmiletou fenku basenji.
Mám jí moc ráda a přesto že občas zlobí , ( což myslím že občas zlobí všichni psi), tak na ní nemůžu říct nic špatného.
Bydlíme v rodiném baráku s velkou zahradou. Naše fenka je od mala zvyklá když jsem v práci že je sama doma. Je pravda že neštěká, je celkem tichá. Jen když přijdu domu tak mně vítá, a to vyje a jodluje, ale neni to nic co by se nedalo přežít.
Jinak je u ní perfektní že nesmrdí jako pes, myje se jako kočka.
Sice má víc vyvinutý lovecký pud. Tak s ní běhám coursing a dostihy což jí moc baví. Ale v lese chodíme na volno. Sice mi občas prožene srnku, ale je malá tak jí nechytí, tak to za chvíli vzdá a vrátí se ke mně. Celkem mně i poslouchá, umí všechny poveli, na dobrůtku vždy přijde, sice povely nejsou na 100% ale vždy to udělá. Jen o všem musí chvíli přemýšlet.
Chci se zeptat četla jsem tady od dvou lidí že mají doma basenjika- jedna pani psala že ho má dcera, a návštěvník jak jsem ho pochopila tak ho nejspíš vlastní. Tak se chci zeptat jestli jste z Děčína a z okolí? Že by jsme mohli naše basenjíky seznámit a jít na procházku co vy na to?
Jestli budete mít zájem tak se ozvěte, i kdyby jste nebyli z Děčína a okolí ale odjinud. Tel: 604159438 e-mail: Ilona.Jessica@seznam.cz
www.gemi.estranky.cz
Ahoj Ilona a Džesika.
Ilona
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Juujda » čtv 14. bře 2013 13:16:31

Zdravím.... v malých pejscích se moc nevyznám, ale mám pocit, že i když štěkají, tak je to docela tichý, aspoň většina, co potkávám, když chodím s naším.
Jen pro upozornění pro paní Ilonu. Prohánění srnky je sice pro pejska fajn, ale za A se pes může lehce zatoulat, zvlášť když se dostane někam,kde to dobře nezná, za B u nás myslivci i střílí psy, kteří jsou bez pánečka a za C pro srnky a jiná lesní zvířátka, může být to prohánění smrtelné, zvlášť v zimě!!!!! Takže pozor na to.
Juujda
 

Re: pes, který neštěká

Příspěvekod Jana » pát 31. led 2014 16:55:48

Musím zcela souhlasit s "Juuda".Psát,že ji stejně nechytí je trochu silná káva.
Jana
 


Zpět na Psí plemena

cron