Výmarský ohař

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Příspěvekod Roman Vlčík » ned 19. dub 2009 11:46:11

www.vymarsky-ohar.wbs.cz
Roman Vlčík
 

Příspěvekod mihu » pát 02. dub 2010 16:42:02

Dobrý den,
uvažuji o tom, že bychom si pořídili výmaráčka, ale pořád si nejsem jistá, zda bych mu mohla dát, co potřebuje. Četla jsem už hodně diskuzí a informací o tomto plemeni a zajímalo by mě, zda je opravdu tak časově náročný. Je možné ho mít jako mazlíka? Nedělat s ním lovečinu. Trpěl by, pokud bychom s ním šli na vycházku např. obden na hodinu? Máme velikou zahradu, na které by mohl být, ale převážně bych ho chtěla mít doma, aby byl s náma. Nevím, zda by si zvykl spíš na pohodu nebo zda by trpěl ???
Děkuji za odpověď.
mihu
 

Výmarský ohař

Příspěvekod Marťa » stř 28. dub 2010 12:52:06

Ahoj, výmara máme a je chován na veliké zahradě s lesem.Nemáme ho na myslivost, ale lovecké pudy jsou opravdu dosti silné a je to také velice učenlivý,snaživý, ale zároveň temperamentí pes. Potřebuje fakt moc času, který mu musíte věnovat aby byl spokojený a pak vám to krásné vrátí svou přítulností.Zahrada je mu brzy " malá " a miluje vodu a procházky lesem a loukama. Měli jsme mnoho loveckých psů např. Německého ohaře,ale výmar je z nich nejtemperantnější.Pokud chcete mít psa spíš jako mazlíčka doporučím vám jiné plemeno.
Marťa
 

Re: Výmarský ohař

Příspěvekod Marleyy » pát 03. úno 2012 13:40:11

Marleyy
 

Re: Výmarský ohař

Příspěvekod Návštěvník » pát 03. úno 2012 13:42:06

Agar od Skřivaňského potoka http://marleyy.webnode.cz
Návštěvník
 

Re: Výmarský ohař

Příspěvekod Krevetka » pát 03. úno 2012 21:31:27

ahoj, chtěla jsem se zeptat...Výmarák je můj vysněnej hafan, ale bydlím v bytě, když bych se mu hodně věnovala a chodila s ním na dlouhé procházky, trápil by se tady v bytě hodně??
Krevetka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. úno 2012 21:16:30

Re: Výmarský ohař

Příspěvekod Ter » sob 04. úno 2012 19:28:21

Krevetka píše:ahoj, chtěla jsem se zeptat...Výmarák je můj vysněnej hafan, ale bydlím v bytě, když bych se mu hodně věnovala a chodila s ním na dlouhé procházky, trápil by se tady v bytě hodně??


Určitě ne. Pokud ho zvládnete každý den pořádně unavit, tak mu bude jedno jestli spí v bytě, v domě nebo na zahradě :))
Ter
 


Zpět na Psí plemena

cron