Epilepsie + nádor - názor

Zdraví, nemoci a správná strava pro pejsky

Epilepsie + nádor - názor

Příspěvekod Maci513 » stř 16. kvě 2012 21:04:51

Dobrý večer,
chtěla jsem se vypsat a zjistit Váš názor.
Mám doma fenku maltézáčka, která má dva a půl roku. V půl roce jejího života jí byla zjištěna epilepsie a okamžitě nasazen lék Phenaemal. Měli jsme dávat půl prášku ráno, půl večer, jenže pejsek byl omámený, tak se dávka snížila na čtvrtku ráno, čtvrtku večer. Bohužel jsme byli nuceni nasadit po pár měsících vyšší dávku, protože záchvaty byly častější. Protože nás veterinář vždy odbyl, ať dáváme prášky, jak pejsek snese, přešli jsme k nové paní veterinářce. Ta nám udělala kompletní rozbory (krev, vrozený vývojový vady a vady orgánů). Vše negativní. Kromě phenaemalu jsme dostali ještě nějakou směs léků, které už teď neužíváme. Současná dávka je jeden prášek denně.
Bohužel se nám v prosinci objevila boule za uchem, která se neustále zvětšovala, až nám ji veterinářka včera odstranila. Dohodli jsme se, že ji odešleme na rozbory, ale ty budou nejdříve za 14 dní. Vypadá to na nádor.
Vím, že otázka, která mě zajímá, je spíše pro odborníky, ale hrozně by mě zajímal Váš názor. Myslíte, že je možné, aby to měla z léků, které začala brát ještě jako štěňátko? Nebo je to méně pravděpodobné?
Předem děkuji za odpověď a jakýkoliv názor.
Maci513
 

Zpět na Zdraví a výživa

cron