Velký pes s povahou labradora?

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Velký pes s povahou labradora?

Příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 21:54:49

Dobrý den, mám dům se zahradou a momentálně ovčáka a labradorku. Oba jsou super, tak trochu moje "děti". Poslouchají za piškot, spí v posteli, přinesou mobil když zazvoní, jsou absolutně neagresivní.. štěkají, ale cizí lidi přivítají. Nejsem příliš direktivní ve výchově, ale přesto bych chtěla opravdu velkého psa, tak šedesát kilo, který by trochu hlídal, vypadal strašidelně, ale zároveň mi s mou demokratickou a láskyplnou výchovou jednou nepřerostl přes hlavu.Nejsem důsledný drilový typ. Nenapadá vás nějaké plemeno? líbí se mi třeba argentinská doga, neapolský mastin.. radši mám hladkosrstá. A bude bydlet doma a ne v boudě, tak aby mu nebylo vedro. Moc prosím o radu, co je velký drsně vypadající mazlík, který nemá problém s respektováním autority, ani pokud s ním jednáte lidsky?
Návštěvník
 

Re: Velký pes s povahou labradora?

Příspěvekod HerzigAntonin » ned 30. pro 2012 19:13:26

Volil bych leonbergera, je to obrovský, ale mírumilovný krásný pes, jediný problém je s jeho relativně dlouhou srstí, ale jinak super pes :)
HerzigAntonin
 

Re: Velký pes s povahou labradora?

Příspěvekod MG1 » úte 01. led 2013 19:14:42

Dobrý den,

leonberger je úžasný pes, přátelský, klidný, ovšem s vlastními názory. Chovám je několik let a rozhodně bych neřekla, že by se v něčem, natož povahou!, blížili labradorům. Jsou rozhodně moje srdcová záležitost, nicméně je potřeba brát v potaz, že jsou to opravdu obři a potřebují pevnou ruku bez tvrdého výcviku, což ne každý umí.

S pozdravem Martina G
MG1
 


Zpět na Psí plemena

cron