Německý ovčák- vítací pes

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Německý ovčák- vítací pes

Příspěvekod Peja » ned 11. lis 2012 22:49:32

Ahojte, mám takový problém. Vlastním psa Německého ovčáka je mu 1,5 roku, poslušnost ovládá je i cvičený na obranu, vášnivě kouše, na figuranta štěká. To je v pohodě, ale hlídá jen když se setmí, večer se může div ne uštěkat, ale přes den nezaštěká a kdokoli k nám přijde, třeba paní na vodu nebo návštěva ke švagrové, tak se může uvrtět ocasem a od každého se nechá pohladit a skáče i když je to úplně cizí člověk kterého v životě neviděl. Zajímalo by mě, jestli ho tahle vřelost vůči cizím lidem přejde, nebo už má prostě takovou povahu. Nemusí hned kousat, ale stačilo by kdyby se alespoň když ho chce někdo pohladit odtáhl, nebo zavrčel.
Peja
 

Re: Německý ovčák- vítací pes

Příspěvekod Návštěvník » pon 12. lis 2012 12:31:48

Ahoj nejsem odbornik,ale podle mych zkusenosti je tohle dane povahou...muj prvni byl velice pratelsky a kdyz nekdou bouchl na branu tak utekl,druhy by sezral kohokoliv kdo by vlezl na pozemek nebo na nej sahl (nejlepsi pes co jsem znala),a ted mam 3mesicni stenete a ten steka na kolemjdouci a sahnuti asi taky neprobehne az vyroste:) urcite je dobry chvalit kdyz hlida a steka,ale stvat ho na nekoho kdyz vita...no nevim.
Návštěvník
 

Re: Německý ovčák- vítací pes

Příspěvekod Suruku » čtv 14. úno 2013 19:17:38

Ahoj....k danému tématu se asi nedokáži vyjádřit,protože já mám se svou jeden a půl roku starou fenkou NO opačný problém.Moje Rita byla hrozně aktivní a nezbené štěně už když jsem si ji ve čtyřech měsících pořídil.Okamžitě si mě zamilovala a chtěla být neustále se mnou.Skákala na mě,lýsala se a chtěla mě pořád olyzovat.Mám psy hrozně rád a tak jsem byl nadšený a vlastně si ona koupila mě.Já potřebuji mít dobrého hlídače a taky společníka,takže jsem s ní na cvičák nechodil a snažil jsem se ji vycvičit alespoň poslušnosti sám.Zpočátku se zdálo,že to půjde,ale pak jsem už kvůli práci neměl na cvičení čas a loni,koncem roku,když jí byl asi tak rok, jsem zjistil,že je pěkně agresivní na cizý psy a v tom případě vůbec neposlouchá a nebere mě a mé povely na vědomí.Jako bych nebyl.Když jde někdo jen kolem vrat,tak štěká a bojím se,že by zaútočila i na lidi,kdybych si nějaké přivedl.Musím s ní ven chodit stále s náhubkem,protože se bojím,aby náhodou na někoho nečekaně nezaútočila.Poradí mi někdo,jak ji cvičit tomu,že já jsem pánem a ne ona??A není na to už pozdě??Bít ji odmítám a vydusení stahovákem má účinek jen na malou chvíli.Když jsme ale sami,tak na přivolání reaguje dobře až velmi dobře a to i bez pamlsku.Nejsem zastánce bití,ani el. obojku,ale myslí někdo,že by třeba el.obojek pomohl??To prý psa ani tak nebolí,jako spíš vyděsí.Možná by to Ritu upozornilo,že tam není jen ten cizý pes,ale i já a že jí dávám nějaký povel,který jindy uposlechne ráda a dostane pamlsek.Ale jestli se u ní jedná už o agresivitu,mám dojem,že už ani ten obojek nepomůže.Na mě ale Rita nikdy nezaútočila,ani nezavrčela a když ji někdy na vodítku kárám,tak spíš lehne na bok a šťárá po mně packama,jakoby se omlouvala a chtěla si hrát.Za případné rady a odpovědi předem díky....Sojka
Suruku
 

Re: Německý ovčák- vítací pes

Příspěvekod taky Jarda » ned 03. bře 2013 12:08:39

Sojko, doporučuju začít chodit na cvičák. Pokud už máš obavy, že to nezvládáš, je nejvyšší čas. Jinak pro tebe bude každá vycházka utrpení a pro tvého psa taky.
Ačkoliv nejsem odpůrcem elektrického obojku, tak nedoporučuju pro tyto potřeby. Rozebírá se to zde: www.pejskar.cz/diskuze/topic1738.html
S NO sice nemám až tak velké zkušenosti, každopádně myslím, že si musíš získat přirozenou autoritu jinak než obojkem.
Jo a pokud myslíš, že to nebolí, tak se pleteš. Mohu hovořit z vlastní zkušenosti. Když jsem se rozhodl ho na psa použít, tak jsem si to nejprve vyzkoušel sám na sobě. Je to docela prda.
taky Jarda
 

Re: Německý ovčák- vítací pes

Příspěvekod soskovadasa1 » sob 14. pro 2013 16:22:36

[quote="taky Jarda"]Sojko, doporučuju začít chodit na cvičák. Pokud už máš obavy, že to nezvládáš, je nejvyšší čas. Jinak pro tebe bude každá vycházka utrpení a pro tvého psa taky.
Ačkoliv nejsem odpůrcem elektrického obojku, tak nedoporučuju pro tyto potřeby. Rozebírá se to zde: http://www.pejskar.cz/diskuze/topic1738.html
S NO sice nemám až tak velké zkušenosti, každopádně myslím, že si musíš získat přirozenou autoritu jinak než obojkem.
Jo a pokud myslíš, že to nebolí, tak se pleteš. Mohu hovořit z vlastní zkušenosti. Když jsem se rozhodl ho na psa použít, tak jsem si to nejprve vyzkoušel sám na sobě. Je to docela prda.[/quote] Já mam taky psa jmenuje se Rex je to československý ovčák je mu 5 let je poslušnej jestli potřebujete poradit tak si kupte příručni voditko to by mělo pmoc ja jsem stim spokojena stim vodítkem a muj pes se naučil chodit u nohy a pěkně mě poslouchá
soskovadasa1
 

Re: Německý ovčák- vítací pes

Příspěvekod ghostxx » sob 21. pro 2013 13:46:29

Peja: Jen klid. Váš pejsek je ještě mladý a jeho povaha se bude ještě měnit - možná začne hlídat sám i ve dne. Pokud nezačne, budete potřebovat zkušené pomocníky, aby vám pomohli ho to naučit - zkušený výcvikář určitě poradí, jak na to.

Sojka: Zaděláváte si na parádní průšvih. Vychoval jste si psa, kterého následně nezvládáte. Rozhodně bych doporučil vyhledat pomoc zkušeného výcvikáře a začít chodit na cvičák.
ghostxx
 


Zpět na Výchova a výcvik psa