Koupě pejska

Diskuze o všem možném, co se nevešlo do ostatních témat

Koupě pejska

Příspěvekod Hotaro » stř 17. dub 2013 11:57:12

Dobrý den, uvažuji o koupi štěněte mopse a na internetu často narážím na inzeráty, kde nabízejí štěňata s PP jen za 3500 Kč. Už i ta cena je podezřelá a po kontaktování mi od prodávajícího přijde email, že se nachází v zahraničí a štěňata do ČR zasílají. Z emailu je patrné, že je překládaný do češtiny, protože věty často nedávají smysl. Chtěla bych se zeptat na vaše názory a zkušenosti s tímto. Děkuji
Hotaro
 

Re: Koupě pejska

Příspěvekod Viky » čtv 18. dub 2013 20:22:05

Ahoj,

asi bych do toho nešla, je to divné. Můžu Ti poradit jen jednu věc z vlastní zkušenosti. Najdi si pejska v útulku. Mám už druhého pejska a jsem s ním maximálně spokojená(první mi zemřel na stáží), nemám mopse, ale je to milý kamarád společník a roidinný miláček. Pokud chceš mopse bez papírů najdi si ho v útulku, mnohdy jsou to hodní opuštění a i čistokrevní pejci nebo štěňátka. Sleduj stránky mopslíci k adopci na: http://mops-v-nouzi.webnode.cz/news/mopsici-k-adopci/ nebo se koukni na stránky různých útulků na Pejskař.cz : http://www.pejskar.cz/katalog-sluzeb/psi-utulky-18/Uděláš dobrý skutekazískáš si kamaráda nikdo nemusí vědět že pejsek z chovu není.Nikdo nepozná odkud pejska mášpokud Ti nejde o papíry a nebudeš jezdit s pejskem na čistokrevné výstavy. Ale i ve výstavách nemáš utrum. Jsou pořádány různé oříškyády, nebo osvojitády a přehlídky šikovných pejsků. Být tebou vše si před pořízením pejska rozmyslím. Pokud si budeš pejska kupovat někde z chovu pořádně si všechno ověř-z internetu si domluv schůzku-nesmíš kupovat ,,zajíce v pytli´´. Vem si s sebou někoho, kdo už někdy pejska měl. Pokud si pujdešybrat pejska z útulku =pejska Ti ukážou a řeknou Ti jeho vady nebo onemocnění, stav pejska Ti musí ze zákona zdělit. A taky počítej že jakýkoliv pejsek a i štěňátko může mít skryté vady.Musíš mít našetřené nějaké peníze bokem na veterináře. Třeba při drobné řezné ráně,která se sešije 2 stehy už budeš platit. Je to jako s miminkem. Pejsek je živá bytost a vnímá jak tvoje nezdary a vše co se kolem něj děje tak i bolest a může být nemocný. Vše si promysli a buď zodpovědná. Přeji Ti ať najdeš psího kamaráda :-) Viky
Viky
 


Zpět na Všeobecná diskuze

cron