Irský setr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod Dafa » ned 03. led 2010 0:59:39

Dobrý den,ve vašem článku jsem se dočetl,že Setr není vhodné plemeno pro venkovní odchov. Mám svého psa už pátým rokem a od jeho 9 měsíců žije na dvoře mého domu. Je pravda,že jsem jej tam umístil v létě,ale pak zde strávil i svou první zimu a bez sebemenších problémů ji i tam strávil. Nejsem kruťas,ale toto plemeno je stavěné na pobyt venku a navíc mu to vyhovuje více jak domácí prostředí. Neznám u svého psa nachlazení ani jiné zdravotní problémy. Navíc jsou to vodníci a není žádnou zvláštností vidět setra běhat s radostí a podotýkám dobrovolně i v zimních časech vodou a hrát si v ní. Mám kvalitně zateplenou boudu do které se vejde i dospělý člověk a stejně v zimě čas od času pes stráví noc pod širou oblohou zapadaný sněhem a na mrazu kolem -15 stupňů. Netuším co jej vede k tomuto počínání,ale myslím si,že on sám nelépe ví co dělá. Proto vážený autore čláku: nepište takové věci bez konzultace s chovateli tohoto krásného plemena,protože ať chceme nebo ne-jsou to šelmy které potřebují svůj prostor který jim člověk ani trošku nemůže nabídnout v domácím prostředí teplého bytu.
Dafa
 

RE: Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod Marie » úte 30. bře 2010 9:24:27

Dobrý den, Váš článek mně velmi zaujal, můžu poprosit o kontakt? Můj je marie.kucerova@iol.cz
Marie
 

RE: Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod JanaZ » ned 18. dub 2010 11:09:28

pokud si článek přečtete pozorněji, nejde tam o to že by psovi byla zima nebo že by trpěl nějakými nemocemi, ale jde o psychiku, o to, že lpí na svém majiteli a vy mu do hlavy nevidíte.. venku a pod širou oblohou spí proto, že je mu smutno, můj pes do boudy taky nevleze, radši je venku kde může alespoň sledovat nějaké dění kolem sebe..
JanaZ
 

RE: Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod zdena » úte 04. kvě 2010 23:31:12

Dobry den,odpovidam Vam jako dlouholeta chovatelka irskych setru. Zkuste si do boudy vlezt sam a cekejte jake nove obzory se Vam otevrou...a nebo nechte svemu setrovi moznost si vybrat , jestli chce byt s Vami uvnitr,nebo sam venku.Doufam,ze alespon s nim chodite denne ven a nenechavate ho na tom dvore zcernat.
zdena
 

Re: Irský setr

Příspěvekod kiki » sob 22. čer 2013 17:06:39

Souhlasím s tím, že irský setr je venkovní pes, své psy už chovám několik let na zahradě a to i v zimě. Myslím, že i když tito psi mají svého páníčka rádi nablízku, přeci jen líp je jim venku, potřebují opravdu hodně pohybu, pravidelné procházky jim nestačí. Zkoušela jsem to v bytě, ale když byli třeba jen chvilku zavření, začali naříkat a chtěli ven. Když jsem je pustila hned přestali, takže je to na vás, jak si vybereme, ale mysleme na to, že irský setr je lovecký pes, kterému nestačí pouze blízkost pána.
kiki
 


Zpět na Psí plemena