Tahání na vodítku

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Tahání na vodítku

Příspěvekod Lenka85 » úte 10. dub 2018 20:16:16

Dobrý den,mám 1 rok starou kříženku BS a NO a mám menší,nebo spíš větší problém a to chůzi na vodítku,kdykoliv s ní vyjdu ven táhne jako šílená a ikdyž má 25 kilo a já mám jednou tolik,kolikrát mám opravdu strach,že ji neudržím ,uvažovala jsme prve o koupi kšír aby se neškrtila(opravdu je schopna se začít škrtit jen aby mohla táhnout) ale mám obavy aby pak netáhla ještě víc. Přitom když ji mohu pustit na volno na louce,tak je to ten nejposlušnějsí pes,přiběhne na zavolání,sama si mě hlídá ,poslouchá ...jen na vodítku má velký problém. Prosím poradtě pokud máte zkušenost,já zatím zkoušela odměnu pamlskami za chůzi u nohy-což zabralo pouze na chvilku,zůstat stát-jelikož povel zůstaň zvládá dokonale,ale jakmile se opět dáme do pohybu po dvou krocích opět začne táhnout-jakoby měla v hlavě jen myšlenku co nejrychleji se dostat k louce kde může běhat sama. Budu věděčná za každou radu,protože i přes to tahání se ji snažím brát denně na 2-3 hodiny ven jinak doma a na zahradě lumpačí.
Děkuji
Lenka85
 

Re: Tahání na vodítku

Příspěvekod Kleriss » čtv 19. dub 2018 21:37:39

Zdravím, přesně tak, mám podobný problém a to jsem se snažila našeho psa chůzi u nohy naučit ještě když byl štěně… stejně nic. Ostatní povely mu ale vždycky relativně šly, jen je u něj problém ho nějak zabavit, získat jeho pozornost, protože jinak pořád akorát běhá za ostatními psy a nevěnuje se výcviku, což je pro mě někdy k zbláznění :-D Taky by se mi moc hodila nějaká rada, předem díky.
Kleriss
 

Re: Tahání na vodítku

Příspěvekod Kaja32Karel » pon 23. dub 2018 20:29:19

Ahoj, našeho pejska výcvik prvně taky moc nezajímal, nebo spíš se na něj málokdy dokázal soustředit, takže přesně vím, o čem mluvíte. Za mě je opravdu nejdůležitější pejska právě zaujmout, získat si jeho pozornost, s čím se pojí - pro nás bylo nejlepší jít na nějaké odlehlější místo, ne na cvičák, kde ho rozptylovali ostatní pejsci atp., ale třeba na nějakou louku, nebo do parku, kam nechodí moc lidí, a cvičit povely tam. Jinak samozřejmě nejvíc platí správně ho odměňovat a chválit.
Kaja32Karel
 

Re: Tahání na vodítku

Příspěvekod Kaja32Karel » úte 24. dub 2018 23:51:14

A mimochodem, co se chůze u nohy týče, my jsme to zkoušeli všelijak, ale nějakou dobu taky úplně marně. Povedlo se nám to nakonec asi takhle, krom klasického odměňování pamlskama jsem do cvičení zařadila jako jakýsi ''motivační prvek'' i Benovu oblíbenou hračku, což překvapivě fakt pomohlo. Pořídila jsem si taky výcvikovou vestu (ta vypadá asi nějak takhle http://www.4dox.cz/objednavka/damska-klasicka-vesta ) - na ní je tzv. magnetický systém pro výcvik, zní to hrozně odborně :-D ale v podstatě ta vesta pak funguje tak, že na ni můžete připnout pejskovu oblíbenou hračku nebo cokoli, co má rád, co ho motivuje a zrovna u té chůze u nohy je to úplný zázrak. Ukážete pejskovi tu hračku, on zpozorní, připnete ji na tu vestu a jakmile se rozejdete, pejsek chodí u nohy s tím, že kouká přímo na tu hračku a chodí dá se říct za ní. Za mě super praktická vychytávka, každopádně způsobů je snad milion :-) Tak hodně štěstí!
Kaja32Karel
 

Re: Tahání na vodítku

Příspěvekod Kleriss » stř 25. dub 2018 22:42:18

Tyjo tak o takové vestě jsem nikdy neslyšela nebo by mě spíš nenapadlo takový využití, koukala jsem a vypadá fakt suprově , brzo budu mít narozky, tak o ní budu ještě přemýšlet... přeci jen dárky ode mě pro mě jsou často nejlepší :-D :-D děkuji moc za tip.
Kleriss
 

Re: Tahání na vodítku

Příspěvekod LussyB » úte 03. bře 2020 23:48:14

U výcviku psa je nejdůležitější motivace jak pamlsky, tak jinou mňamkou. Pokud pes udělá při výcviku něco správně přichází odměna v podobě pamlsku a velká slovní pochvala.
LussyB
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron