Cestovani do CR

Diskuze o všem možném, co se nevešlo do ostatních témat

pes a imigracni urednici

Příspěvekod Jirka » ned 01. lis 2009 17:22:46

Zdravim vas a predem dekuji za prispevky. Vracim se po letech zpet do Ceske republiky a privazim s sebou psa. Musim ale priznat, ze mam z toho celkem respekt a obavy. Slysel jsem nezpocet pribehu a situaci s birokracii a korupci imigracnich uredniku. Mate nekdo zkusenosti s priletem psa do CR, a naslednou komunikaci s imigracnimi uredniky? Nevim, co mam ocekavat! Pujde vse hladce, ci me budou komplikovat zivot?
Dekuji Jirka
Jirka
 

RE: pes a imigracni urednici

Příspěvekod Návštěvník » čtv 24. pro 2009 8:43:46

Dobry den Jirko.
mate obavy na miste.Ja jsem cestovala s psem z CR,protoze mi umrela mamka a to je pes jeji(ratlik) protoze ziji v cizine,tak jsem ji musela vzit sebou.Potrebujete mit od veterinare povoleni k vyjezdu i prijezdu.a to jeste nemluvim o cene za kilo!My jsme za toho ratlika (mel 7 kg) platili 5000kc a to ho vazili i s kleci protoze pry je to narizene,taky je dulezite,komu padnete do ruk pri odbavovani.Pes musi mit evropsky pas pro psy a cip pod kuzi a prohlidku vet,lekare.A pozor! Cesko vyzaduje podle novych zakonu aspon 3 mesice dopredu toho psa ockovat a udelat mu krevni zkousku a to je dulezite ty 3 mesice do predu jinak vam toho chudaka zabavi na letisti v Praze a budete platit jeho pobyt v karantene a bude tam ty 3 mesice!!!Takze doufam,ze jste to uz udelal.Ja jsem dalsi rok s touto fenkou chtela jet do CR a nemohli jsme ji sebou vzit k vuli tem 3 mesicum.Pak jsem ji dala do psiho hotelu a malem posla hladem,ze bez nas nejedla.Takze se velice dobre optejte u vas nez odjedete na vet.stanici,ale statni ne soukrome.Preji hodne stesti,nemame to lehke s nekterymi lidmi ruznych povah a taky zakonu.Jitka.
Návštěvník
 


Zpět na Všeobecná diskuze

cron