Cane Corso - (též Italský corso pes)

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: CC

Příspěvekod eva » sob 02. kvě 2009 8:42:45

Dítěti je třeba věnovat spoustu času

Štěněti je třeba věnovat spoustu času
eva
 

RE: naše laydy

Příspěvekod Mickey » ned 23. srp 2009 21:46:27

Máme doma 1,5 starého péjska a měli jsme ten samý problém. Až teď dostáva sebevědomí a začína nás chránit.:o)))
Mickey
 

RE: naše laydy

Příspěvekod Návštěvník » stř 02. zář 2009 8:47:17

Ahoj, Chelsea hárala až v jednom roce a měsíci. JInak caníci nemaj rádi když je chtěj hladit cizí lidi, jsou přirozeně nedůvěřiví.. tak raději uhnou než by kousli, tak to u vás třeba není strach z lidí ale prostě nechce aby si jí hladili... ta naše se hladit nechá jen od dětí, před dospělýma uhybá (kromě rodiny a hodně dobrých známých)
Návštěvník
 

cane corso

Příspěvekod Lucie » ned 27. zář 2009 17:37:30

Mohl by mi někdo poradit,jak naučit fenku CC bez problémů cestovat MHD? Je jí 6 měsíců,ale jakmile přijede např.autobus do zastávky,a zjistí,že do něj má nastoupit,začne zmatkovat,tahat mně od něj pryč,vevnitř stále vstává,na každé stanici se hrne ven. Takže naše cesta busem je docela horor. Stojím u ní,uklidnuji,stále jí posazuji. Chtěla bych jí to naučit,aby až to bude nutné,v její dospělosti,aby toto cestování zvládala bez problémů a plácla s sebou v klidu v dopr.prostředku jako jiní pejskové a čekala,až vystoupíme. Jezdím s ní cca 1 krát týdně 4 stanice. Mám jezdit častěji? Cesta je vždy na nervy pro obě,a nevím,jestli nedělám nějakou chybu,protože už jí to takhle učím 2 měsíce,a připadá mi to čím dál horší. Nechci jí stresovat. Už jsem jí přestala uklidnovat,jako že je to normální věc,ale jen chválím a dávám neustále povely Sedni,protože nevydrží sedět. Jinak povel Sedni zvládá dobře,ale v busu nereaguje. Díky moc za radu jak na ní. Lucka
Lucie
 

RE: cane corso

Příspěvekod Návštěvník » pon 12. říj 2009 13:00:25

Ahoj, skuste jí nějak odreagovat od toho že je v autobuse. Naše fenka třeba udělá všechno pro to aby dostala pamlsek, opravdu který ji moc chutná, vlezla i do železné přihrádky, ze které měla hrůzu a škubala se pryč. Chválit a chválit a pořád dávat pamlsek, po nastoupení dejte jí ho během jízdy, chválit zas pamlsek, po vystouepní také..
Návštěvník
 

DKK

Příspěvekod Eliška » pon 12. říj 2009 13:25:36

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s operací displazie kyčelního kloubu...děkuji
Eliška
 

RE: cane corso

Příspěvekod lucie » pon 12. říj 2009 15:57:24

Děkuji,určitě to zkusím. A máte s vaší fenkou také zkušenosti ohledně skákání a vůbec přístupu k lidem? Já na kolemjdoucí lidi nepoužívám povel fuj,protože když je to třeba pak někdo známý a ona k němu může,tak bych si ten definitivní povel fuj kazila. Tak používám NE,ale jakmile na ní někdo zamlaská nebo si jí chce pohladit tak se na něj hrozně hrne a má tendenci skákat. Radostně,není v tom vůbec nic agresivního,jen se na ní někdo podívá a hned začne šíleně vrtět ocáskem a hrne se k němu. Mám pak používat stále NE a nebo to změnit na FUJ? Díky Lucka
lucie
 

Zdolávání překážek

Příspěvekod Tania » stř 02. pro 2009 16:41:02

Dobrý den, najde se chovatel, který by mi poradil, popř. mě informoval, jak vysokou překážku toto plemeno zdolá?
Mám půl roční fenku tohoto plemene a překážku 90 - 100 cm zdolá bez větších obtíži. Chci zvýšit brány a nevím na jakou výšku.
Je běžné, že toto plemeno ,,přelézá" ploty? A můžete mi poradit, z jakých materiálů by plot měl být vyroben? Popř. když bude neprůhledný/dřevěný s latěmi tak, aby do zahrady nebylo vidět, zda to psa nebude iritovat k narušení plotu, když neuvidí na druhou stranu. Mám pocit, že naše fena je velice svobodomyslná a k okolí přátelská. Za jakékoliv informace moc děkuji. tania88@seznam.cz
Tania
 

RE: Zdolávání překážek

Příspěvekod Návštěvník » pon 07. pro 2009 9:27:46

Dobry den Tanio na zacatek bych chtela zduraznit a varovat ze je v tomto veku velice nevhodne trenovat prekazky protoze vas stenik je ted ve vyvoji a potrebuje mit klid na rust jelikoz kosti jsou mekke.Ma to ve vyssim veku nemile naledky a dopad na jeho kycle.Trenovat vyssi prekazky muzete zacit cca od 18mesicu ted bych mu na zacatek dala jen 50cm a to jen tak na 10min tam a zpet tim pochopi co vy po nem vlastne chcete a pak vam nebude delat problem zvysovat vysku.Co se tyce prelezani plotu tak bych radeji dala plot dreveny prtoze kdyby se stalo ze ho nahodou zdola tak se alespon nezrani a je ve vetsim klidu protoze nevidi co se kde deje.S pozdravem a opatrne na prekazky je to stenik.Dockate se.
Návštěvník
 

RE: CC

Příspěvekod Návštěvník » sob 12. pro 2009 23:22:10

Dobrý den,zde jsem se dočetla,že máte také dvě fenky CC. Já mám 9+10 měsíční. Jedna je s námi od malička a tu druhou mám měsíc. Chtěla jsem se zeptat,také vám vytvořily smečku a jak se od té doby snášejí s jinými psi? Ta moje první se ke každému pejskovi radostně hrne a ta druhá je tzv.startovací a vyjíždí po nich. Nemohu ji vůbec pustit,jelikož se tváří na ně příšerně. Cení zuby a je celá napružená. Přitom agresivitu v rodě určitě nemá,znám její rodokmen. Nevíte,čím to může být a jak jí to mám odnaučit? Mně připadá,že se to stupnuje a nevím proč. Když jde kolem pes,tak jí musím silou držet u nohy a když krčí čumák tak jí za něj chytnu a řeknu NE. Nebo mám raději říkat FUJ,když ale to je definitivní zákaz a to vlastně psi nejsou? Proto jsem to zrovna v této situaci nechtěla používat. Protože kdyby se mi povedlo jí někdy srovnat,tak by vlastně měla cizí psi spojené s FUJ. Mohla by jste mi prosím poradit? A také jak jí mám naučit,aby vydržela aspon 10 min doma sama,když jdu vyvenčit tu první? Celou dobu vyje a skáče na dveře. Nemohu je venčit dohromady z důvodu jejího vyjíždění na psy. Pamlsek nepomáhá. Děkuji moc a prosím,kdyby jste mohla poradit,budu ráda.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Psí plemena