Border teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

borderteriér

Příspěvekod Hanele » ned 14. zář 2008 14:27:25

... text o borderteriérovi si trochu protiřečí ... vydra je přece nádherné zvíře, tudíž, má-li jí být border podobný, nemůže být přeci nevzhledný. A taky není ... ;o)))
Hanele
 

RE: borderteriér

Příspěvekod Katka » čtv 04. čer 2009 22:19:30

Máte pravdu,pro mě například border krásný.Každý má jiné oči a jiný vkus.Mě osobně se nelíbí jokšíři, maltézáci atd.A když toho psa milujete, je pro vás ten nejkrásnější podobně jako vaše dítě.Každopádně z vlastní zkušenosti je border hodně chytrý,strašně moc umazlený,což je úžasné pro rodinu a děti a zároveň docela tvrďák na lov.A taky je nenažraný-což nevím zda je dobře nebo špatně,ale vzhledem k tomu, že sežere i nedojezenou holou kůrku ze synovi svačiny do školy tak asi je to dobře.Prostě je to bombarďák a taky čeští fousci jsou borci.
Katka
 

RE: borderteriér

Příspěvekod Petr » sob 23. led 2010 14:16:34

Krásný nebo ošklivý je věc názoru. Jakmile poznáte borďáky trochu blíže určitě jim navždy propadnete
Petr
 

bordíci

Příspěvekod Radka » sob 13. úno 2010 21:22:38

Bordík je naprosto úžasný pes. Doma pohodář, trošku "gaučák" a mazlík,skvělý kámoš a parťák pro každou lumpárnu. V lese s páníčkem zodpovědný lovecký pes,který přesně ví, co se od něj očekává.
Radka
 

RE: borderteriér

Příspěvekod Ája » stř 03. bře 2010 19:19:32

tak to je přesný popis bordíka!máme doma dvě fenky,moc nám život obohatily!!Také nemusím ty přešlechtěnce!!
Ája
 

Příspěvekod LIbor » pát 26. bře 2010 12:34:27

Mám doma 3 letou fenku a musím jen konstatovat, že bordíci mají njkrásnější psí oči.
LIbor
 

nový člen rodiny

Příspěvekod Václav » ned 18. dub 2010 20:53:34

Bordíka máme doma asi měsíc. P Výmarském ohaři, který byl taky fantastický jsme se rozhodovali o novém plemeni. Za ten měsíc jsme všichni úplně nadšeni, včetně dětí, které ho dle obrázku moc nechtěly. Jak to bude v lesi uvidíme, doma je to fantasticky chytré a milé štěňátko.
Václav
 

RE: nový člen rodiny

Příspěvekod Ladislav » úte 06. črc 2010 15:01:33

Celý život jsme měli jagdteriéry.Když nám v únoru odešel 13.letý jagouš, měla manželka už předem vybráno. BORDETERIERA. Když jsem viděl fotky bordíků, tak jsem si říkal, proboha, co to vybrala. Pro klid v rodině, odevzdaně jsme jeli do chovatelské stanice na Moravu. Jaké bylo moje překvapení, když jsem štěnátka uviděl , nádhera. Nyní máme bordíka doma 2 měsíce a za jinou rasu bych neměnil. Na zahradě mazlivý, milý pejsek a v lese perfektní, nemusí být na vodítku a pána si hlídá, výstřel s ním nic nedělá, prostě "pan pes" JAK MÁ BÝT.
Ladislav
 

RE: nový člen rodiny

Příspěvekod Návštěvník » sob 10. črc 2010 9:36:56

Zdravím všechny kamarády s bordíkama.
U nás to bylo nějak jako u Ladislava :-)
Borda jsem znala z procházek s prvním pejskem. Tradičně jsem se zaptala, cože to má pán za nádherného pejska, co se mu to tak nádherně zkřížilo. Pán se urazil, že je to rasa. Od té doby jsem věděla, že toto je pes kterého jednou budu mít. Když jsme se s manželem domlouvali na koupi dalšího pejska trvala jsem na Bordíkovi. Dalo mi dost práce, než jsem si toho "ošklivce" prosadila. Dnes máme již dvouletého border teriera a chceme si pořídit ještě kámošku border terierku. Vím, že už nikdy nebudeme mít jinou rasu.
Jo a na procházkách se k nám vrhá každý druhý člověk, co to máme za nádherného křížence... Neurážím se, jen se usmívám....
Návštěvník
 


Zpět na Psí plemena