Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: RR

Příspěvekod Radek Krupa » pon 14. pro 2009 22:55:28

Dobry den, ja tedy RR - ac nekteri nevericne vrti hlavou na zahradu nedoporucuji. Nema tak teplou srst a hlavne RR chce byt neustale s panem-panickou. Ten nas se od rodiny ani nepohne, i na zachod kdyz jdu, nebo do koupelny, musim nechat otevrene dvere :-), opravdu. RR je vylozene rodinny pes a kdo rika opak-neverim. Pri prochazce v chladnejsim pocasi si na zem ani nesedne a po hodine se klepe zimou, je to pes puvodem z Afriky, takze mi verte!!! RR nepatri na zahradu, jaro leto - mozna...
Radek Krupa
 

RE: může být rr venku?

Příspěvekod Radek Krupa » pon 14. pro 2009 23:01:12

Nesmysl!!!! RR nepatri v ZADNEM pripade na zahradu a kdo pise, ze ano je u mne d.... a neznaly veci. RR je puvodne Africky pes, nemuzete ho nechat v zime!!! Nema na to ani srst proboha!!! Lidi premyslejte a vic ctete nez neco takoveho napisete! Muj RR nenecha nikoho s rodiny bez dohledu ani kdyz spi, i kdyz jdu do koupelny, na zachod, VZDY se zvedne a jde kontrolovat vse se mnou. Je to vylozene rodinny pes!!!! Mimochodem nejlepsi plemeno s kterym jsem mel kdy tu cest!!!
Radek Krupa
 

Rhodesky Ridgeback

Příspěvekod Radek Krupa » pon 14. pro 2009 23:46:32

Prosim! Prisel jsem o RR... nevite nekdo o steneti? Alespon po rodicich s PP! Ihned si pro nej mohu prijed... :-)
Dekuji za prip. nabidky. 722 931 524
Radek Krupa
 

RE: RR

Příspěvekod RR » úte 15. pro 2009 17:18:51

Já nevím mě to prostě připadne přehnané, každé zvíře si zvykne. Můj pejsek nemá problem si venku sednou je tam dokonce rád a nekdy ani nechci jít dovnitr.a to má půl roku, je to o zvyku to o tom jak si ho vychováte a co a dovolíte, společenské je každý pes, máme doma 2 plemena - vlčáka a boxera a tady sou to dobří ocáscí a musí za každým z naší rodiny lozit.Nevím proč bych RR měla vychovávat jinak je to velké plemeno to podle mě v baráku nemá co dělat
RR
 

RE: Povaha

Příspěvekod Radim » stř 23. pro 2009 0:27:32

Ahoj Petro,chovám RR již dlouho a můžu tě ubezpečit ,že tohle plemeno je dobrá volba.je pod dobrým vedením max.ovladatelnej a zároveň dobrej hlídač.V rodině hroznej mazel.Je to inteligentní pes kterej se rozhodně nehodí do paneláku!!!!!
Radim
 

RE: RR venku

Příspěvekod petr » sob 26. pro 2009 21:49:00

dobrý den mám psa RR 1,5 roku od stěněte je venku v kotci má zateplenou boudu v mrazech je samozřejmě doma v garáži kde je pořád deset stupnů. jenom když je kolem nuly tak doma už ani nechce být raději zaleze do boudy než domů. RR mám poprvé předtím js me měli 2x dobrmana a jsem s ním maximálně spokojen.
petr
 

RE: daruji fenku RR

Příspěvekod t-r387 » ned 03. led 2010 17:08:36

dobrý den máte fotku té fenečky díky
t-r387
 

RR

Příspěvekod Petra » úte 05. led 2010 16:14:32

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - mám 16ti letou fenečku (kříženec dalmatin/jezevčí - ano, opravdu to jde :-) ) a uvažuji, že bych si k ní pořídila fenku RR. Moje fenka je nekonfliktní a kamarádská - dokonce si "adoptovala" kočičku, se kterou spí v jednom pelechu a žerou z jedné misky, ale mám obavy z RR. Někdo tvrdí, že je kamarádská, nikdo že ne a že bude tuplem zlobit, jaké máte zkušenosti vy?
Dál by mě zajímalo - mít RR venku, nebo doma? Zahrada je velká cca 50x80metrů, takže výběh by byl a hned za domem veliká louka a rybník, takže by se špatně mít nemusela. Sama mám ráda pohyb a přírodu a dovádění s mazlíkama, ale moje fenka už je přeci jen "starší dáma" a tak už na dovádění nemá náladu a síly. Trochu mám ještě obavy - lidé straší, že rádi devastují byt, co je na tom pravdy? Zkuste dát nějaké rady, poznatky, jaké máte zkušenosti co se týče nemocí, léčení a podobně....

Moc ocením Vaše rady a poznatky... Děkuju moc
Petra
 

RE: RR

Příspěvekod rr » čtv 07. led 2010 9:01:04

Souhlas minimálně v tom,že ridgeback i když je společenský,tak venku v pohodě vydrží sám.je to pes vynalézavý,rozkouše a roztahá plno věcí,proto pokud má někdo dům se zahradou ,tak je ideální ho tam i chovat.V zimě nemám problém s rr venku.Bouda musí být vyteplená-bu´dto polišem nebo obít koberci zevnitř,dobré stelivo,které je třeba měnit.Vchod na zimu zmenšit.psovi dávám na noc teplé žrádlo,přidávám roboran.pes potřebuje pohyb-zahřeje se bezvadně.Po návratu rodiny domů-ze školy,práce atd,jsme střídavě se psem v kontaktu,není třeba z něho chudáka,který v zimě trpí zimou a nedostatkem kontaktu s lidmi.Psa mám z chs,kde rr mají také celoročně venku a jsou to nádherní,zdraví psi s krásnou srstí a bez artrozy.v sousedství máme lidi,kteří takto chovají rr,dobrmany i jack russely a v pohodě.cChce to dobrou boudu/ne přehnaně velkou/,kvalitní teplé žrádlo,pohyb.Tkže nebojme se toho mít psa venku:-)).
rr
 

RE: RR

Příspěvekod Pavel » čtv 07. led 2010 13:35:45

Dobrý den,mám doma dva RR fenky jedna je 6 let,druhé 4měsíce ,obě jsou venku v zateplené boudě,mají volný výběh na zahradu kde se mohou proběhnout.Domů je také pouštím ale jenom na chvílku když příjdem domů s práce a to aby se s nima člověk pomazlil,protože je to strašně hodný miláček.Každý pes si dovolí pouze to co mu dovolíte a oniRRjsou velice chytří.S problémem seznámeníRR s jiným psem bych si vůbec nelámal hlavu,protože štěně si bude hrát a mám s tím zkušenost protože mám doma ještě Jorkšíra také fenku a ta když se jí hraní s RR už nelíbí tak ji dokáže usměrnit a ona to pochopí.Já bych se toho vůbec neobával a s takovím prostorem a přírodou jak popisujete bude jenom štastná.Krmím je obyčejné granule a k tomu vyvařené kosti,nebo vepřové kůže.Nikdy žádná nemoc a nic to nestojí pouze vložit kosti nebo kůže do papináku.Přeji hezký den
Pavel
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron