Hovawart

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: Hovawart

Příspěvekod Návštěvník » ned 03. říj 2010 14:47:15

Dobrý den, já jsem nedávno zažila podobný šok. Právě při braní misky na mě můj 4 měsíční Hovík pěkně vystartoval. Byla jsem v šoku, snažila jsem se mu dát najevo, že tohle ne, že si to nesmí dovolit. Vrčel stále, dostal a dokonce se u toho počůral. Nicméně jsem ho nezbila tolik, jak by asi zasloužil v tu danou chvíli. Hned v ten den jsem to vše konzultovala s chovatelem, který mi doporučil drsnější variantu a to, že když to zkusí, musím ho zbít pořádně aby si to zapamatoval.Což se mi moc nechtělo. Na cvičáku, který již 2 měsíce navštěvujeme mi radili, at to zkusím po dobrém.
Návštěvník
 

RE: Hovawart

Příspěvekod Návštěvník » ned 03. říj 2010 14:58:04

pokračování viz min.zpráva..Při žraní mu držet misku, občas s ní vstát, zase mu ji dát, prohrábnout se v ní,pohladit ho..Toto už zvládáme bez problému, bez vrčení..Týká se to i kostiček, pamlsků..Co se týče toho "bufeťáctví" tak to máme stejné. Cokoliv uvidí na vycházce, to strčí do tlamy. Ale když si ho zavolám, tak příjde a já mu to vytáhnu.Někdy volám 5x, to ano, ale nakonec příjde. Když už začnu nějaký povel, musím ho dokončit, ikdybych měla opakovat 10x. Pokud je to věc, které se štítím, nosím sebou piškoty. Na ty on reaguje výborně a stačí mu jen ukázat co mám a všechno, co měl v tlamě, pustí a běží. To se mi stalo i s myší. Ukázala jsem piškot, popošla pár kroků,a dala mu ho. Co se týče samotného navštěvování cvičáku..Někde se píše od 6měsíců, někde od 4. My chodíme od 2,5 měsíce. Nejdříve v rámci socializace a ted běžného výcviku poslušnosti. Je to dobré právě i pro konzultování vzniklých problémů.Chce to opravdu trpělivost a důslednost. Obzvlášť, když máte psa. Je to tvrdohlavé plemeno,ale v jádru milující pes. I přes zažití pár šoků jsem s ním spokojená a nevyměnila bych ho.
Návštěvník
 

Re: RE: Hovawart

Příspěvekod Tomik » úte 05. bře 2013 13:11:07

Návštěvník píše:Dobrý den, já jsem nedávno zažila podobný šok. Právě při braní misky na mě můj 4 měsíční Hovík pěkně vystartoval. Byla jsem v šoku, snažila jsem se mu dát najevo, že tohle ne, že si to nesmí dovolit. Vrčel stále, dostal a dokonce se u toho počůral. Nicméně jsem ho nezbila tolik, jak by asi zasloužil v tu danou chvíli. Hned v ten den jsem to vše konzultovala s chovatelem, který mi doporučil drsnější variantu a to, že když to zkusí, musím ho zbít pořádně aby si to zapamatoval.Což se mi moc nechtělo. Na cvičáku, který již 2 měsíce navštěvujeme mi radili, at to zkusím po dobrém.


tohle na me tehda taky zkusila bylo ji taky tak mozna o neco vic, taky jsem ji daval jidlo a pak jsem potreboval popondat misku a ohnala se po me az tak ze me kousla do ruky...... dostala hodne az jsem si rikal ze jsem to prehnal a pak jsme spolu 2 dny nemluvily to bylo mezi nami bezne kdyz se neco stalo ale vzdy jsme se udobrily bud ona prisla jako prvni a nebo ja no a od te doby kdyz dostala jidlo tak k misce nesla dokud tam nebyla sama a kdyz nahodou nekdo prisel tak od misky odesla a nebyl problem ji i tu misku vzit kdyz tam strcila cumak... ale doporucuji co nejrychleji tento zvyk odnaucit ted je to mlade stene, ale pak uz bude hur.... ja osobne jsem byl tvrdy ve vycviku, ale i zaroven jeji nejlepsi kamarad a nebyl s ni v dospelosti zadny problem poslouchala tak jak mela a respektovala to co se ji reklo az jsem si kolikrat rikal ze mi fakt rozumi....
Tomik
 

Předchozí

Zpět na Psí plemena

cron