Stafordšírský bulteriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Olga » čtv 19. úno 2009 16:43:42

Zdravím, naší fence je teď 4,5 měsíce a je mnohem klidnější. Chce to prostě vydržet než z toho vyroste. Snažte se ji zabavit nějakou činností, já jsem té naší do omrzení házela hračky, protože ráda aportuje, nebo si s ní prostě hraju tak dlouho až ji to přestane bavit. Taky bylo dobré, když jsme šli za nějakým známým pejskem nebo štěnětem ,se kterým si hráli, pak byla večer unavená a dala nám pokoj. Radila jsem se i s odborníky a všichni mi potvrdili, že je to u tohoto plemene normální, oni jsou prostě hyperaktivní. Jen jim nesmíme dovolit, aby nad námi v té "hře na trhání" vyhráli, vždycky my jsme vítěz a štěně je to "slabší", my jsme silnější, ale hodní a štěňátko ochráníme, aby mělo pocit že je u nás v bezpečí, musí vědět, že je na nás závislé. Hraju si s ní, když už mě to přestane bavit tak ji prostě řeknu "dost", chytnu oběma rukama kolem těla a držím až se zklidní, nabídnu jí hračku a odcházím pryč. Já jsem ukončila hru, já jsem ten, kdo rozkazuje, já odcházím. Když pořád zlobí, řeknu jí úplně lhostejným otráveným mrzutým hlasem:"nezájem, vypadni, mě to nezajímá" a ono to fakt funguje. Musí to být v tom tónu hlasu-otrávený, mrzutý, jako kdybyste chtěla odpálkovat nějakého otravného chlapa. Nekřičet, to má opačný účinek. Takže vydržte, štěně z toho vyroste a bude klidnější. Přeju hodně úspěchů a dejte vědět jak pokračujete.
Olga
 

chňape:)

Příspěvekod Bára » pon 08. čer 2009 19:28:54

Prosím o radu, mám zatím jen tři dny štěńátko fenky stafbulíka a při hře dost chńape kouše do ruk, je to zatím v pohodě, ale mám strach že až si takle vesele bude hrát jako dospělá tak to nemusí při její síle dobře dopadnout, nevím zda jí mám říkat stále fuj, protože bych to říkala celý den, myslíte že jí to přejde? že jí třeba rostou zuby, možná je to hloupost, ale nechcu nic ve výchově zanedbat. Děkuji.)
Bára
 

RE: chňape:)

Příspěvekod Alena » pát 12. čer 2009 13:54:47

Dobrý den mám doma čtyřměsíční fenku stafbula a když jsem si jí dovedla domů tak taky strašně kousala do ruk. Když začala kousat do ruk řekla jsem, že nesmí a když už to fakt přeháňěla vytřepala jsem ji za kůži na hřbetě s povelem nesmíš a když toho nenechala, tak jsem si sní přestala nachvíli hrát. Nebo jsem vzala nějakou hračku aby kousala do ní místo mé ruky. No a musím říct, že už teď je mnohem opatrnější a dost se uklidnila. U těchto psů je to normální a časem se uklidní. Chce to jen trpělivost. A taky jsem zakazovala ostatním lidem aby si hráli se štěňátkem formou kousání do ruky(plno lidí to svádí hrát si se štěňátkem tímto stylem). Zkrátka do ruk se kousat nesmělo. Nebo je taky dobré když vás štěně hodně kousne udělat nějaký fakt vysoký zvuk jakože vás to bolí, třeba kviknout vysokým hlasem. Na to štěně taky celkem dobře reaguje a navíc to zná samo od sebe, že když ho něco bolí tak kvičí. Přeji hodně úspěchu a doufám, že mé rady vám troch pomohou
Alena
 

RE: povaha

Příspěvekod dan » pon 06. črc 2009 19:03:53

tak si kup rybicky
dan
 

RE: chňape:)

Příspěvekod Jenny » pát 21. srp 2009 8:05:37

máme v této chvíli půlročního stafbulíka a taky hodně kousal.Někdo mi poradil,abych hodně vysoko kvikla,když kousne,že to evokuje zvuk sourozence-štěněte.Ono to funguje a funguje dodnes,i když už nechňape tak bolestivě a v porovnání z doby před třemi měsíci je to tak 10 %. Opravdu je to hodně temperamentní plemeno a potřebuje nejen fyzickou námahu,ale i psychickou.Pokud můžu radit,najděte si štěněcí školku či nějaký výcvik,poradí vám ,co a jak a hlavně štěně bude mezi pejsky.Máme doma už dvě fenečky JRT a nevěřili byjste,jak se to naše malé (velké)štěně strašně opičí po svých starších kamarádkách.Prostě příklady táhnou nejen u lidí.Hodně zdaru!!!
Jenny
 

agresivita

Příspěvekod Lenka » ned 23. srp 2009 14:37:27

Zdravím všechny chovatele tohohle plemena.mám 3letého psa,celou dobu byl s ostatními plemeny v pohodě a hrál si s nimi,ale před pár týdny začal být agresivní a ukazovat svou dominanci u ostatních psů.prosím o radu jak tohle u něj potlačit(nechci chodit s náhubkam a mít vodítko na krátko
Lenka
 

stafik s něčím...

Příspěvekod Milena » pon 21. zář 2009 7:10:42

Ahojky mám prozbičku pořídíli jsme si štěňátko je to bulík zkřížený (vypadá to na retrívra)Je celý černý má delší chlupy ale hlavu a tělo bulíka zatím na povely se snaží reagovat pozitivně.Poradí mi někdo jak na něj do budoucna máme děti samo sebou zatím je vše o.k.
Milena
 

Příspěvekod Aneta » stř 07. říj 2009 15:01:48

Dobré odpoledne,máme doma dvouletého psa plemene stafordšírský bulteriér s PP.Asi kolem jednoho roku se mu na předních tlapkách mezi "prsty" objevily takové vřídky,které po čase prasknou a teče z nich hnis a poté krev.Nějakou dobu trvá než se mu to zahojí a po čase se mu to objeví znovu.Doktorka nám poradila ať mu to koupeme v heřmánku a dáváme mu vitamín C a krmíme jen granulemi,to vše dodržujeme,ale pořád se mu vřídky znovu objeví.Máte s tím někdo také zkušenosti a případně nějakou radu,co s tím,či jak tomu předcházet.Díky moc všem.Pěkný den
Aneta
 

RE:

Příspěvekod Jana » pát 23. říj 2009 23:45:37

Nejde o abscesy?
Jana
 

RE: stafik s něčím...

Příspěvekod michal » pon 09. lis 2009 17:07:14

1 miste jsou stafici velice dominatni psy ale zalezi jen na vasu duslednosti proveju ke psovi urcite ho cvicte na povely ketere znate ale snastese psovi dvat vic pak si nebude muset nic nhrazovat to znemena venovat se psovi a nebatse byt trochu tvrdsi venovat venovat se
michal
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron