Labradorský retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: Velikost a váha

Příspěvekod di » ned 29. srp 2010 8:51:11

Mám fenečku-11timěsíční s PP, v kolektivu ostatních stejně starých labradorů vypadá droboučká a slaboučká, váží 27kg, od malička je krmena Orijenem, ale dávku odpovídající věku nikdy nesežere, vždy nechá a víc do ní nedostanu, pohybu má dost. Má ještě šanci to dohnat, nebo už je víceméně jasné, že bude drobnější vždy? Díky.
di
 

RE: vodítko

Příspěvekod Míša » pon 30. srp 2010 13:53:44

Nevím také jaké jsou směrnice pro pejskaře,ale bydlíme též ve městě a v paneláku,takže vyběhnu na venčení za barák s vodítkem,určitě ho používám při chůzi městem a máme zde i pro pejskaře park a tam je na volno.Pokud si najdeš nějaké místečko kde budeš mít s pejskem klid a nebude se tam pohybovat příliš moc lidí,klidně si ho na proběhnutí pust.Je samozřejmostí,ńosit na venčeni pytlíčky na hovínka!!!Pokud to bude ještě malej prcek,vodítko nepotřebuješ,bude se tě držet jako klíště a stejne toho sním moc nenachodíš,většinou se jim chce hned domů a budeš ho spíše nosit.Sama potom uznáš,jak bude poslušný,jestli ti bude stačit krátké vodítko,nebo dlouhé navíjecí.Hodně zdaru!
Míša
 

RE: Velikost a váha

Příspěvekod Míša » pon 30. srp 2010 14:07:45

Určitě je to individuální,jak který pejsek bude veliký a samozřejmě tu hrají roli geny!Jak už jsem tu psala,můj v půl roce má 55cm a 20kilo.Matku jsme vyděli a nebyla vysoká,ale otec byl Zlatý retrívr,tak počítám,že bude ten náš trošičku vyšší,ikdyž krátkosrstý je po matce.Jestli máte možnost,omrkněte rodiče!Budete mít aspon trošku představu.
Míša
 

Vaha

Příspěvekod Návštěvník » pon 30. srp 2010 20:26:46

Hezky vecer. I ja se pripojuji k diskuzi o vaze. Nas Sunny je s nami uz skoro tri tydny a za tu dobu sice narostl, ale prakticky nepribral na vaze. Porad ma kolem 7,5 kg coz mi, na to jak roste, prijde uz malo. Krmime ho krmivem K9 pro stenata velkych plemen. Zacinali jsme na spodni hranici doporucene davky, ale posunul jsem to a davky zvysil na 3 x 40g pricemz doporuceno je 100 - 200g na 10kg vahy. Obcas mu pridame tvaroh na kosti, obcas nejaky drobny pamlsek, odmenujeme granulkama, uvarime kureci zaludky a srdicka atd.. Sunny je ale permanentne hladovy (aspon tak pusobi) a na zradlo se vrha takovym zpusobem, ze zuby prakticky nepotrebuje :-)
Návštěvník
 

Granule

Příspěvekod Lenka » úte 31. srp 2010 22:12:09

Dobrý den, máme tříměsíční štěně Labradorského retrívra hnědé barvy Dastyho. Krmíme ho kvalitním krmivem Fitmin,který nám doporučil veterinář. Říkal nám, že psa máme krmit jen granulemi a maso nemáme do granulí přidávat. Kazí to prý jejich výživnou hodnotu. Jenže pes nám samotné granule nechce žrát. Neporadíte mi někdo jak s tím? Děkuji
Lenka
 

RE: Bety

Příspěvekod kosatkax » úte 31. srp 2010 22:38:12

Ahoj,mám černou labradorku a v parku se setkáme se spousty pejskařů.Chodí tam pán který mi říkal,že ji má doma taky a měla velké problémy s kůží(chtěli ji už nechat uspat).Pak mu někdo poradil homeopatickou lékárnu a tam mu poradili co na to brát a teď je prý v naprostém pořádku.Určitě až budu někdy potřebovat,tak se na ně taky obrátím.Přeji hodně příjemných zážitků.
kosatkax
 

RE: poslušnost

Příspěvekod kosatkax » úte 31. srp 2010 22:42:40

Ahoj.Většinou je to v tomhle věku první puberta ,tak přeji pevné nervy.Nepovolit a stále vyžadovat stejnou poslušnost a napraví se to.No a nějaká odměnka za poslušnost,to zase funguje u nás.Budou nám už sice dva ale proč si nevzít odměnu i když je to třeba jen granulka.Držím palce.
kosatkax
 

RE: padání chlupů

Příspěvekod kosatkax » úte 31. srp 2010 22:50:53

Ahoj,pokud líná nadměrně a dělají se jí místa s menším porostem nebo úplně místa bez srsti,tak předám bratrovu zkušenost.Bude to stát sice další kačky,ale nechte jí vyšetřit štítnou žlázu.Bratr měl stejné problémy a tak musí užívat po zbytek života léky ale vše se lepší.
kosatkax
 

RE:

Příspěvekod kosatkax » úte 31. srp 2010 22:58:39

Ahoj,nám pomohli piškoty a neustálé trénování a teď jsou nám skoro dva a celkem to jde.Ovšem žádní přeborníci v této disciplíně nejsme.Jinak doporučuji zajít na cvičák a zajít na jednu lekci aby jste věděli jak postupovat.Pozor,jsou ale jak děti a pokud budete na cvičáku pravidelně,tak tam se budou předvádět a doma zase nic chi.
kosatkax
 

RE: labrador

Příspěvekod kosatkax » úte 31. srp 2010 23:04:54

Ahoj,my máme labradorku dvouletou a vnučku roční.Vnučka si s ní může dělat co chce,dokonce ji ta naše fenka pustí do misky s granulema.Pro děti ideální společník.Ale dítě se musí hlídat ve společnosti každého psa.Nikdy nevíme co jim můžou udělat.V každém případě prcka dostatečně poučit,vybrat korunky a hurá pro psího kamaráda.
kosatkax
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron