Aljašský malamut

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

vyčesaná srst malamuta

Příspěvekod Hanka » stř 15. črc 2009 13:45:22

Dobrý den, máme doma krásného aljašského malamuta jménem Rex, dozvěděli jsme se, že vyčesaná srst (máme jí domá desítky plných igelitek) se dá zaslat do specializované firmy, zvolit si odstín požadované bavlny. Jen se nemůžeme dohladat jaká firma by nám tuto službu poskytla, tak kdyby náhodou prosíme moc o zprávičku na můj email hanakoprivova@email.cz děkuji a hezký den :-)
Hanka
 

Prosím

Příspěvekod Alice » sob 05. pro 2009 21:14:43

mám doma Aljašského malamuta Skauta.
A scháním nikoho kdo má taky psa (velkého) a má ho tak strašně rád, na dopisování mohly by sme si radit a taky si občas něco pokecat :D
tak pište na kacka.k.99@seznam.cz
Alice
 

RE: Prosím

Příspěvekod verka » stř 16. pro 2009 19:10:04

mam taky malamuta,poradim,necham si poradit,pokecam.
verka
 

RE: vyčesaná srst malamuta

Příspěvekod daša » stř 06. led 2010 19:39:01

Já posilám srst z mého malamuta paní Skupnikové a už několik let a jsem moc spokojená. Její telefon je 608 148 554.
daša
 

RE: Prosím

Příspěvekod Lukáš » ned 10. led 2010 15:32:10

chtel bych si pořídi aljašského malamuta ale bouzel nemam skusenosti s chovanim psů ... prosím o jakekoliv rady nebo opravdu dobré webowky ... dekuji
Lukáš
 

RE: Prosím

Příspěvekod Dáša » pon 25. led 2010 20:56:18

Je třeba si zjistit vždy o každém plemení, které si chceme pořídit, co nejvíce informaci. Proto je dobře, že se po nich předem pídíte. Malamut je lovec, když se mu povede utéct, a je to na venkově, tak slepice a králíci v okolí většinou nemají šanci a dá se tomu zabránit většinou jen tak, že mu útěk neumožníme. Patří k větším plemenům, vždyť i třeba německý ovčák má podle standartu menší vzrůst. Navíc je to pes silné tělesné konstrukce, takže jsem už viděla některé jeho „majitele“, jak jsou jim proti své vůli vláčení po břiše na vodítku. I s tím se tedy musí počítat, že není moc vhodný k tomu, aby byl venčený dětmi. Děti však, jako ostatně všechny lidí, i ty které vidí poprvé, miluje. Malamut se necvičí jako služební psi, není k tomu se svou povahou vhodný, ale základní povely poslušnosti by měl umět. Musíte byt důslední, ale trpěliví. Dlouhé vycházky na kole nebo koloběžce, případně v zimě na lyžích mu hrozně vyhovují. Je to smečkový pes, takže má raději společnost více psů v domácnosti, ale není to nezbytnou podmínkou. Potřebuje stály kontakt, buď s jinými psy nebo s rodinou. Samotu nesnáší, takže žádná klec nebo řetěz u boudy. Doporučovala by jsem, aby měl papíry, tedy aby to byl opravdu malamut, protože malamut křížený s plemenem, které nemá jako on potlačenou agresivitu, tedy útočnost k lidem, by mohl být velmi nebezpečný. Ale to není vše, máta-li konkrétní dotaz, budu-li vědět, odpovím. Dáša.
Dáša
 

malamut

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. úno 2010 23:59:56

Ahoj,mám doma již starší malamutku,která je i přes lásku k rodině i ostatním dost dominantní fena,a i přes řádný výcvik je někdy tvrdohlavá a neposlušná,což malamuti bývají.Není to pes pro každého a ten,kdo zanedbá základní výcvik,který je nesmírně důležitý,může v budoucnu očekávat nebezpečného psa.Naše Chelsea je již klidná,ale když měla pubert'ácká léta,utíkala,takže jsme ji museli mít vždy na vodítku...takže,malamut je krásné plemeno,ale ten,kdo jej chce vlastnit,se musí při výcviku obrnit,ale potom není lepšího společníka...
Návštěvník
 

RE: Prosím

Příspěvekod Návštěvník » pon 26. dub 2010 16:00:17

Dobrý den,
Mám doma tříměsíční stěnátko AM, chtěl bych se zeptal kdy je dobré začít s tréninkem a zda je pro toto plemeno vhodný cvičák???
Návštěvník
 

RE: malamut

Příspěvekod Eva » stř 19. kvě 2010 18:33:53

Dobrý den. Podpořte nové stránky na pomoc malamutum v nouzi. Děkujeme http://malamutrescue.webnode.cz/
Eva
 

Růst

Příspěvekod Tomáš » pon 31. kvě 2010 9:59:14

Dobrý den,
mám doma 5.měsíců starého AM. Chtěl jsem se zeptat jak velký by teď měl být a do kolika bude růst? mám takové tušení že je s něčím skřížený, sice vypadá jako malý AM ale zdá se mi že má malé nohy, teď má kolem 15kg. Děkuji za odpověď
Tomáš
 


Zpět na Psí plemena

cron