Stafordšírský bulteriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

povaha

Příspěvekod Beda » čtv 07. srp 2008 21:02:40

Vlastnime Staf.bula Arona.V cervenci mu bylo 9 let,ale je to stale atlet.Beha ,skace jako mladik,kdyz nas nekdo potka ,myslisi, ze je to stenatko,ja na to stenatko s sedivym cumakem,tak se zasmejeme a jde se dal.Pripada mi ,ze jsme ho koupili nedavno,jak to utika.Preji vsem pejskum hodne zdravi ahoj.
Beda
 

RE: povaha

Příspěvekod Vladimír Putna » ned 28. zář 2008 12:19:42

Které plemeno má větší stisk, Stafordšírský Bullterier nebo
Anglický Bullterier?
Vladimír Putna
 

RE: povaha

Příspěvekod stacy » sob 18. říj 2008 11:25:58

Mám dotaz,četla jsem,že stafordšírský bulterier není pro lidi zaměstnané,ale to je fakt zajímavě napsáno,každý normální člověk snad aspoň 8h denně pracuje,tak to pejsek doma musí nějak vydržet než po práci s páníkem vyrazí ven na pořádnou procházku,ne?P.S. Nezaměstnaný člověk si stěží pořídí psa za 20tis.,ne?
stacy
 

RE: povaha

Příspěvekod Martin » čtv 13. lis 2008 19:16:24

Anglický bulteriér má stisk 123,456 Kg/cm2 a Stafordšírský bulteriér má stisk 123,458 Kg/cm2. To jsou ale hloupé otázky.. má větší sílu černoch nebo běloch?
Martin
 

štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Olga » pon 08. pro 2008 13:24:32

Obracím se na Vás s prosbou, potřebuji radu. Máme doma fenku stafordšírského bulteriéra Aishu, je jí 10 týdnů a hrozně nás kouše-do ruk i do obličeje. Ne pořád, taky se mazlí, ale většinou se to mazlení zvrtne v kousání. Zkoušela jsem všechny možné osvědčené metody, pročetla různé poradny, přečetla knížky, ale nic nepomáhá. Když kouše, převedu její pozornost na plyšáka, ale to dlouho nevydrží a kouše zase do mně. Zamračím se a křiknu „nesmíš“, když to nepomůže, znovu křiknu „nesmíš“, počkám 2 vteřiny a vytřepu ji za kůži na krku, případně lehce přitlačím k zemi, ale to je pak ještě vzteklejší občas u toho i zavrčí a ňafe.
To ji pak popadnu a sundám z postele, případně vynesu z pokoje a zavřu na chodbě. Tam kňučí, škrábe a vzteká se. Když ji po pár minutách (není to krátká doba?) pustím zpátky, tak se lísá, olizuje, ale po chvíli zase kouše. Anebo ji igoruju, štěně pro mě přestane existovat, nedívám se na ni, nemluvím na ni atd, ale to jí je úplně jedno, buďto kouše dál nebo si jde hrát jinam. Zkoušela jsem i tu metodu, že když mi olizuje a okusuje obličej, neuhýbám, aby neměla důvod si mě zubama přidržet. Ale když mi hryže rty až do krve, tak se to prostě ignorovat nedá.
Máme ji moc rádi, nechceme na ni být tvrdí, abychom neztratili její důvěru a aby se nás nebála. Ale na druhou stranu jí nemůžeme tolerovat takové vztekání, co by bylo až dospěje? Máme ještě vydržet a pokračovat ve výchově dokud se to prostě nenaučí, protože teď je ještě moc malá na to aby to uměla, anebo by už v tomhle věku měla vědět, že něco udělala špatně, když jí to dáme takhle důrazně najevo? Možná jsme si to sami zkazili tím, že když nám v šesti a půl týdnech nechtěla po očkování skoro nic jíst, podlézali jsme jí s jídlem a rozmazlovali, aby aspoň něco snědla, takže viděla, že bysme pro ni udělali první poslední. Máme ji rádi (máme rádi všechny psy) a chceme, aby i ona měla ráda nás. Když nás pár minut nebo hodin nevidí, staršně nás pak vítá a olizuje. Přítel je s ní celý den doma, já chodím do práce. Když přijdu domů, vítá mě tak bouřlivě, že mi až leze po hlavě. To samé i s cizími lidmi-když k nám někdo přijde, může se zbláznit radostí. Po chvíli ale začne hryzat. Přítele tolik nekouše, když na ni křikne, většinou ho poslechne. Máme ještě 18ti letou dceru, chodí do školy, jezdí domů večer, pomazlí se se štěnětem a jde spát nahoru. Když ji štěně kouše, stačí ji okřiknout a je klid. Ale na mě si dovoluje víc. Když převedu její pozornost na hračku, je to chvíli v pohodě, ale nejhorší to je večer před spaním, to na mě podniká úplné útoky, když se ji snažím usměrnit, je to ještě horší, vzteká se a vrčí. Takže mi to už nepřipadá jako hra. Přitom v posteli spí většinou u mně, spí mi u hlavy a na krku, prostě úplně namáčknutá na mně a po ránu mě hodně olizuje a mazlí se. Já se s ní chci mazlit, ne válčit, proto jsme si ji pořídili, tak co mě má co kousat??? Když jí to zakážu a vytřepu ji, připadá mi, že ji to rozvzteká ještě víc. Hraček má dost, plyšáky, žvýkací kosti, míček atd...takže se nenudí, hrajeme si s ní a hraje si i s ostatními psy, kteří k nám chodí na návštěvu. Když na psa moc dotírá, pes ji umravní a je klid.
Věnujeme se jí opravdu hodně, spí s námi v posteli, všude ji bereme a vozíme s sebou, ale když ji to popadne, kouše a kouše. Před ní jsme měli 2 psy, fenku francouzského buldočka a pitbulku (nedávno nám umřela, proto máme teď Aishu) , jako štěňata kousaly taky, ale zvládlo se to úplně lehce zvýšením hlasu nebo vytřepáním za kůži. Nikdy jsme nebyli na psy tvrdí, právě naopak a fungovalo to. Vždy jsme měli psy jen na mazlení. Rodiče Aishy jsou hrozně hodní na všechny lidi. Máme to její chování brát jako štěněcí hru nebo je to možná projev dominance či agresivity? U tohoto plemene by mě to dost překvapilo, vždyť mají vrozený pozitivní vztah ke všem lidem. A dá se to vůbec v tomto věku rozlišit?
Jediné, co na ni zabírá je to, že když kouše, začnu jí „olizovat“ tlamu, ne jazykem, ale celými rty jí přejíždím po tlamě a celém obličeji, to se jí líbí, hned se zklidní a nastaví ještě břicho, tak jí olížu i břicho. Dělala jsem jí to hned jak jsme si ji přivezli od chovatele, protože jí bylo jen 6 týdnů, tak jsem jí chtěla trošičku nahradit matku.
Máme ještě vydržet a cepovat ji do té doby než se to odnaučí nebo než v půl roce vymění zuby a zklidní se, protože teď je dost malá takže bysme z toho neměli dělat vědu, anebo už teď máme vážný problém a štěně bude v budoucnu špatně zvladatelné???
Jak přesně bych měla postupovat, když při kousání na ni nezabírá ani smířlivý tón, ani okřiknutí, vytřepání ani vyhoštění z místnosti? Mám odejít z místnosti já? Nebo co vlastně mám udělat, aby to bylo správné a nenásilné?
Děkuji předem za odpověď.
Olga
 

RE: štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Jirka » stř 10. pro 2008 23:17:49

Dobrý den, to co tady popisujete, je normální jev. Štěně se snaží nějak získat pozornost a hrát si.
My máme doma tříměsíční fenku SBT a dělala to také a nejlepší osvědšenou metodou je, že ji přitlačíte jazyk nebo pysky na zuby a ona přestane. Také stačí zatlačit jazyk prstem dolů a následně okřknout fuj. Stafbulíci jsou velice inteligentní psy a brzy to pochopí. Nejhorší je, když ho trestáte tím, že ho zavřete někam o samotě za trest. Štěně si to nemusí vůbec spojit s kousáním a je potom velice obtížné to změnit a do budoucna by s tím mohl nastat problém. Také není dobře když se štěňátku pořád někdo věnuje- mám na mysli 24h denně :-) - musí se naučit zabavit hrát i samo, jak píšete má spoustu hraček...
Jak jsem již psal, tak SBT jsou velice vnímaví a chytří, úplně stačí pracovat s hlasem a nějaké řvaní není vůbec potřeba, ba naopak. reaguji tak ještě na to, že Vás pes narozdíl od ostatních neposlouchá.... zkuste změnit tón hlasu apod...
Přeji mnoho úspěchů a šťastných chvil, jak již jeden ňejmenovaný autor psal: Stafbulíci, to je srdce obalené v kožichu :-)
Jirka
 

RE: štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Olga » čtv 11. pro 2008 12:04:12

Děkuji za Váš příspěvek. Já už jsem se radila i s více lidmi a mám teď dobrý fígl, jak kousání zarazit. Prostě ji oběma rukama chytnu kolem lopatek a hrudníku, ne moc silně aby mohla dýchat, ale dost silně aby nemohla utéct a tlamou nedosáhla na mé ruce a tak ji vestoje znehybním a držím dokud se neuklidní. Tím ji bezbolestně přesvědčím, že nade mnou nevyhraje a obejde se to i bez křiku a bez toho abych ji ponížila tím, že ji třeba převrátím na záda nebo tak. Ono se jí nic neděje, stojí na nohách, nic ji nebolí, jen se prostě nemůže hnout a účinek je téměř okamžitý, je jako beránek. S tou Vaší metodou to také vyzkouším, ale myslím, že to bude v pohodě. Já jsem jen nevěděla, jestli to je normální nebo se mám bát že bude v budoucnu agresivní. Teď už jsem klidná. Díky a mějte se fajn Vy i Vaše stafbulí holčička!!!
Olga
 

RE: štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Ivana Anastasevic » stř 17. pro 2008 0:13:14

Mam take fenecku, ted je ji 7 mesicu, jmenuje se Maja. Kousala me az hruza, a kazdeho kdo by se ji venoval, vedela ze to nemame radi, ale zuby, ty meli svuj vlastni zivot. Nevztekala se, ale.. proste ne pes, ale pirana. Bala jsem se, az to neprejde do opravdove agresivity, cetla po internetu chytre rady o vychove "bojovych" psu, pak najednou, jak zacala menit zuby, pres noc, prestala. Bylo ji tak 4 mesice. Vydrzte jeste trochu, verte mi, to je zlaticko :o) Ivana
Ivana Anastasevic
 

RE: štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Olga » stř 17. pro 2008 22:00:11

Děkuji za příspěvek. Teď už je to s ní trochu lepší, ale je zajímavé, že fakt kouše jenom mě a to ve všední dny, když přijdu večer z práce a o víkendu vůbec, protože to jsem s ní celý den. Přítel je celý den doma a toho nekouše vůbec. Takže je to jasný, když mě celý den nevidí, vynucuje si pak večer pozornost. Snažím se na ni nekřičet, spíš jí domlouvám a když to nepomůže tak ji prostě rukama znehybním a čekám až ji to přejde a ono to funguje. A těším se vždycky na víkend protože to se jenom mazlíme a mazlíme, kousání jako by neznala. Teď už nemám strach, že by mohla být v budoucnu agresivní, je to fakt zlatíčko. Chodíme ven a kohokoli potkáme hned se s každým bouřlivě mazlí a se všemi pejsky je největší kamarádka.
P.S. : Výzva pro všechny majitele stafbulíků - mohli byste dát sem do fotogalerie stafordšírského bulteriéra také nějaké fotky svých pejsánků, ať se pokochám pohledem, zatím tam je jen ta moje potvůrka!!! Díky!!!!
Olga
 

RE: štěně sbt-poradíte mi?

Příspěvekod Petra » úte 10. úno 2009 15:37:53

Dobrý den, ráda bych reagovala na Váš článek ze dne 8.12. Máme doma 7týdenní holčičku stafíka a máme úplně stejné problémy,jako jste popsala.Chtěla jsem poprosit,tedy Vás o radu,a snad i podporu do budoucna.Moc děkuji.
Petra
 


Zpět na Psí plemena

cron