Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RR

Příspěvekod Anna » čtv 11. úno 2010 11:31:48

Dobrý den, uvažuji o koupi štěňátka Rhodéského ridgebacka a chtěla bych se zeptat, jestli může být celoročně venku. Četla jsem, že to není moc vhodné, ale známý si ho od malička naučil být na zahradě a nemá problémy, tak nevím. Děkuji za odpověď.
Anna
 

RE: RR

Příspěvekod Pamela » úte 16. úno 2010 9:55:01

Znám hodně RR kteří jsou celoročně venku.Taky jsme si brali štěně jen na zahradu (každý pes si zvykne venku), ale postupem času jsme ho začali brát domů. RR je hodně společenský pes on klidně bude spát, když je s vámi doma, ale ten kontakt určitě potřebuje. My ho máme přes den venku, když nejsme doma(má perfektně zateplenou boudu i když pořádně mrzne myslím tím třeba -20°C má tam nad nulou), ale jak přijdeme, tak jde domů.Já osobně si myslím, že když je sám, tak je mu lepší venku aspoň tomu našemu je hrozně zvědavý pořád někde líce a výborně hlídá, když chce odpočívat tak se schová. A taky má podsadu, takže nepotřebujeme žádné oblečky, venku se netřepe a sníh miluje. A nemocný taky nebyl.:-)
Pamela
 

RE: RR

Příspěvekod Markéta » stř 17. úno 2010 12:52:26

Dobrý den, mám 7mi měsíčního pejska, je to můj třetí pes, první RR. Máme barák a JE S NÁMI v baráku, nesouhlasím s tím "že je velký a v baráku nemá co dělat". Pes nám nic neroskousal, neroztrhal a moc dobře ví, že ke mně na gauč nebo do postele může jen tehdy když mu to dovolím. Pes je vychovaný dobře a přesto že bydlí v baráku tak si také sedne na zem a domů ho někdy lákám až k půlnoci, za to ráno se mu do mrazů moc nechce. RR rozhodně nemůžete srovnávat s pasteveckým vlčákem a boxerem!
Markéta
 

RE: RR

Příspěvekod Návštěvník » čtv 18. úno 2010 20:42:43

Tak díky moc za rady hned to vyzkoušíme i když už jsme pokročili samy od sebe. Hovínko nesežere pokud jsme doma a ráno jsem ji odchytla že pravidělně chodí kadit kolem páté tak vždy honem vyběhnem, nebo když to nestihnu, seberu hovínko a dám ji pamlsek. Každopádně to co radíš bude určitě dobrý naučit a to hlavně potom venku na dlouhých procházkách na volno.

Petlahve jsou super na zabavení, máme je také vyzkoušené, vždy sundam ten igelit a vyblbne se s ní až až. čim se taky zabavý jsou různé kostičky ale přece jen máme teprve 3,5 měsíce tak mam strach dát ji něco většího. Zničenou máme zatím konvici ale to naší blbostí. Nechali jsme na lince piškoty, vyhupla si na stůl ze stolu na linku a piškotky byly za konvicí tak si jí šoupla tak šikovně že ji shodila na zem a je po ní :-DD ale tak co, s tim člověk musí počítat, jsou to takový trdýlka ale nedala bych jí.

Chodí nás všechny kontrolovat i když spí a slyší někoho v koupelně tak vstane a jde s epodívat co děláš. Pak si spokojeně zase odejde chrnět:-)

Nevíš ještě prosim tě jak s koupáním? někde jsem slyšela že do půl roka by se neměli koupat ale to se mi zdá jako dost, kdo to má čuchat :-D

Jinak moc díky a přeji spoustu super zážitků s touto supr rasou RR papa
Návštěvník
 

RE: RR

Příspěvekod pavla.en » sob 20. úno 2010 13:02:07

Ahoj,

tak jak se daří? Já si chtěla dneska pospat, ale Mates se rozhodla jinak. Doslata novou hračku, ktérá píská a je z ní už 14 dní unešená. Vždycky kouše aby hračka pískala a k tomu kňučí. Nechápu, co to má znamenat.

To že se pes nemá do věku půl roku koupat, jsem slyšela taky. Ale pak v jedné knížce od zvěrolékařky jsem se dočetla, že to není zas až taková pravda. Mě se strašně líbí jak štěňata "voní". Je to taková vůně jako rohlík v mléku, ale nám se stalo to, že jsme se vymáchali jednou v hnoji, takže nešlo jinak, šla pod sprchu. A nic se nestalo, je dobré třeba večer pejska vyvenčit, vykoupat a nechat celou noc v teple schnout. U RR je dobré, že když je budeš tak 20 minut vytírat ručníkem, vytřeš je téměř do sucha. Pak se podle mě nemůže nic stát.

Kamarádka z kynologického klubu svého RR koupe šamponem pro děti od John§son. On je to takový citlivka a většinou má po různých psích šamponech vyrášku. Toto je tak jemný šampon, že i když je pro lidi, tak psovi neublíží. Taky to chci vyzkoušet, protože pes po tom krásně voní.

V televizi jsem viděla, jak pro RR vymysleli na hraní pamlsek v kýblu s víkem. Musím říct, že ji to zabavilo. Koupila pamlsek (prodavačka tomu soukromě říká "bolavá noha", příšerně totiž páchne) a dala ho do kyblíčku, uzavřela a to dala do většího kýble a uzavřela. Celou dobu mě sledovala co to dělám a když jsem se vrátila, vítězslavně požvykovala tu pochoutku.

Nám se jednou stalo, že nám Mates z nudy vysázela všechna kvítka. Máme prosklenou verandu, kde kytičky rostou jedna radost, ale hold když se pes nudí, tak se nudí. Všechno postahovala na zem, vytahala z květináče, rozhrabala hlínu, plastové květináče rozkousala a na to všeho si ještě ulevila a pak vedle svého veledíle usnula. Došla jsem domů a protože nuda je hold nuda, šla jsem uklízet. Psa jsem si nevšímala a přesazovala jsem. Od té doby žádnou velkou škodu neudělala a to nedostala žádný výprask. Ani jsem ji nic neřekla ... :-))

Spává s námi v posteli, zatím. Páneček ale každý večer nadává. Pak noci ji v noci přikrývá. Na to že je to pes postelový ji nedělá promlém ležet na zemi. Když si na gauč lehnu já a ona už se tam nevleze, tak si lehne na zem. Pelíšek nemáme, ale dali jsme ji na zem starou prošívanou deku a na té také bez problému spí. Někdy je v posteli dříve jako mi. Jindy zase za námi vůbec nejde a spí na gauči. Když nechci aby do postele lezla, tak to zkusí jednou, dvakrát a pak už se nevnucuje a odchází s takovým výrazem: všák já tady být nemusím.

Kamárádka mi včera řekla, že je Matylda flegmatik. Musím říct, že na tom něco je.

Mějte se hezky Pavla a Maty
pavla.en
 

RE:

Příspěvekod pavla.en » sob 20. úno 2010 13:08:45

Dobrý den,

já s tím zkušenosti nemám, ale kamarádka. Mají problém s jednou tlapkou na kterou Bartík kulhá. Údájně má na té nožičce zkrácenou šlahu. Koupila mu v lékárně takový ten obvaz, co se dává místo sádry. Je to pro lidi na zápěstí a tím mu tlapku vždy stáhne a zpevní. Ale jestli mu to hnisá tak to může být v něčem jiném.

Pavla a Maty
pavla.en
 

Krvácení ušních boltců u RR

Příspěvekod Martina » pon 22. úno 2010 14:26:42

Chtěla jsem poprosit o radu ohledně krvácení konečků ušních boltců u fenky RR. Veterinář doporučil krvácení zastavit roztokem hypermanganu, poté stále mastným krémem promazávat..prosím nemáte někdo nějaký jiný způsob léčby ? Děkuji za odpověď..
Martina
 

RE: Krvácení ušních boltců u RR

Příspěvekod Jana » pát 26. úno 2010 10:49:23

http://www.celysvet.cz/forum/viewtopic.php?t=47315
Jana
 

RE: Krvácení ušních boltců u RR

Příspěvekod Alice » pát 26. úno 2010 11:42:11

pro Martinu
mam dvouletou fenu RR a mame to za sebou u obou usí.Vyzkousela jsem spoustu mazadel,ale nejlepsí je opravdu hypermangan.Silny roztok-hypermangan zality mensim mnozstvim varici vody-jsem ihned aplikovala na ucho 1-2 krat denne,psa to neboli.Eliminovala jsem veskere podnety,pri kterych se Alma oklepavala-prochazky v desti,v mrazu oblecek,obojky.Zahojila se,ale trvalo to dlouho.Preji hodne trpelivosti.
Alice
 

špatné mohutnění

Příspěvekod Lucie » pon 08. bře 2010 22:05:54

Moje fenka(8 měsíců) je celkem dost hubená i když má pravidelné dávky jídla a dost prostoru pro fyzický vývoj. Jiní psy RR v tomto věku jsou větší a mohutnější. Všichni mi tvrdí že je podle nich dost pohublá. Poraďte mi někdo o mohutnění. Když se trápím sama sebe o mého fenku, ale dobře se stárám. Děkuji
Lucie
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena