Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

čůrání

Příspěvekod Berka » čtv 01. dub 2010 12:03:18

Dobrý den, máme fenečku RR 3 měsíce starou, doma jí máme 3 týdny. Je zlatíčko, ale co je problém je jako průtokový ohřívač vody. Je až neskutečné co vypije a vyčůrá, jasné, je ještě malinká ale příjde mi to až nepřiměřené chodit s ní každou hodinu ven a pokaždé se vyčůrá venku i bohužel doma i když už pochopila, že doma by neměla. Nevím jestli je to krmivem (má K-9, byla tím i krmena u chovatelky, žádný přechod) nebo nějaký jiný zdravotní problém, jestli zajít k veterináři, ale zase abych zbytečně neplašila. Jinak je nádherná a nic jiného nás netrápí. Prosím o radu nebo doporučení.
Berka
 

RE: špatné mochutnění

Příspěvekod Jarda » ned 04. dub 2010 15:21:00

Mám RR dva a půl roku. Od malička byl velice pohublí, co snědl to z něj zase vyšlo. Nakonec mu veterinář zjistil, z rozboru krve, špatně fungující slinivku břišní, která neprodukovala správné množství trávících enzymů. Pomocí léků jsme jej vyléčili. Je pravda, že mu dávám kvalitní krmivo a ještě přidávám těstoviny. Pěkně nám po nich asi 6 kg přibral a nyní má krásných 42 kg při výšce 67 cm. S pozdravem Jarda
Jarda
 

RE: může být rr venku?

Příspěvekod Michal » úte 06. dub 2010 21:11:51

Zdravim jak jsi říkal že bys nenechal psa tohoto plemene venku. S přítelkyní jsme si ho přivedli v neděli s útulku a přijde mi ,že je chvilkama šťastný a chvilkama smutný . Pohybu má myslim dost chodíme snim tak 4x-5x deně . Kamarád mi říkal ,že je to pes který potřebuje hodně pohybu a utahat. Předem díky za odpověď.
Michal
 

RE: Povaha

Příspěvekod Návštěvník » stř 07. dub 2010 11:08:24

Taky se připojuji.Náš pejsek dopoledne prospí a když si ho vezmu do práce,aby nebyl chudáček sám,tak ho za hodinu vedu domu,protože mě k tomu donutí.Není nad jeho gauč.Když jsme na chalupě,tak mě pořád pronásleduje a když jsme v chalupě my tak i on a volný prostor k běháni ho vůbec nezajímá.Je to hlavně pes,který svoji smečku miluje a bez ní se nehne.V žádném případě se nehodí k boudě a vzhledem k výše uvedeným příspěvkům soudím,že můj pes není rarita právě naopak, což si může každý přečíst i v odborné literatuře.
Návštěvník
 

RE: může být rr venku?

Příspěvekod Petra » stř 07. dub 2010 11:49:11

Ahoj,ode mě odpověď asi nečekáš,ale přesto.Záleží jak máte starého pejska.Měli jsme taky pejska z útulku a postupem času jsme zjišťovali jak mu bylo ublíženo podle jeho reakci (např.na vodu,vozík ajn.).Navíc ho máte krátce,ale on si k Vám cestu najde.Jinak je tu možnost taky taková,že se mu stýská po bývalém páničkovi, jsou to pejsci hodně fixovaní na svojí smečku a jak už tady bylo několikrát napsané,opravdu Vás pronásledují na každém kroku.Ale co umí opravdu úžasně,tak je jejich mimika obličeje.Máme Bena už tři roky a přesto se mi často stává, že u něho sedím hladím ho a povídám si sním,protože mi připadá jak by ho něco trápilo.On se se mnou rád pomazli, během chvilky vyskočí a jde dovádět (nejraději ze synem,to řadí jak z řetězu utržení).Smutné a ublížené obličeje jim tedy jdou neskutečně. Prostě to jsou rození herci,ale jestli ještě někdy budu mít pejska (teď mi samozřejmě připadá,že bude žít věčně,protože si odmítám připustit,že to tak nebude),tak opět a jediné RR.Přeji mnoho radosti a zábavy Vám i Vašemu pejskovi.Petra
Petra
 

RE: čůrání

Příspěvekod Petra » stř 07. dub 2010 11:56:41

Dobrý den,náš pejsek byl na tom skoro stejně.Ale píšu skoro.V krmivu bych problém neviděla,i když K-9 bych dávala až dospělému psovi.Spíš mi připadá,že je nachlazená.Mám dospělého psa a když se nachladí,tak taky lítáme častěji ven (s tím rozdílem,že on už si řekne).Tohle počasí k nachlazení taky nahrává,tak buď vydržet a nebo navštívit veterináře.My jsme nachlazení sice neléčili, ale je to přece jenom štěně.
Petra
 

RE: CVIČENÍ RR

Příspěvekod Petra » stř 07. dub 2010 12:05:34

Dobrý den, na cvičák jste mohli jít už v 6-ti měsících (u větších plemen se doporučuje trochu později než ve 4 měsíci,kvůli jejich růstu,větší zátěž není dobrá na růst kosti).Vám se stalo to co nám a to že Vám pejsek roste moc rychle.Je velký předpoklad,že může mít problémy s nohami (asi 8-9 měsíců),ale většinou to samo odezní,stačí jen dodávat vápník a řádně ho litovat,protože kvůli tomu bude předpisově kulhat (myslím to samozřejmě obrazně,ale my jsme mu naletěli).Vím,že náš pes rostl asi do 1,5 roku a pak začal mohutnět,ale nelekejte se teď už to půjde pomalu.Jinak údajně RR dospívají přibližně ve třech letech.A z vlastní zkušenosti musím říct, že to je pravda.
Petra
 

Příspěvekod motýlek » pát 09. dub 2010 10:41:47

Dobrý den,chtěla bych se zeptat kdy je možné RR psa připustit ke krytí ,aby s toho byla krásná zdravá štěňátka tohoto nádherného psa. moc děkuji za odpovedi...
motýlek
 

zima?

Příspěvekod milan » pát 09. dub 2010 11:30:16

Chci se zeptat, jestli RR zvládne život venku v našich zimách nebo je nutné mít ho doma (pelech). Dík.
milan
 

RE: Povaha

Příspěvekod Jana » čtv 15. dub 2010 12:14:42

Dobrý den,
nezlobte se, ale s tímto bych si dovolila nesouhlasit. Dle mého je RR více do paneláku, nežli do kotce. Je to pes kontaktní, nemá rád zimu. Pokud mu bude poskytnuto dostatek pohybu (ostatně jako jakémukoli jinému negaučákovi :-D), nevidím problém s panelákem.
Jana
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena