Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: RR a ostatní psi

Příspěvekod 1234 » úte 25. kvě 2010 8:58:28

Ahoj Vendy,tohle je hodně nepříjemná situace.Pokavaď byl pes už párkrát napaden tak to v něm už zůstane.Já mám zkušenost od vlastního psa který byl taky párkrát napaden a nastal mi velký problém.Přestala jsem chodit do parků protože když viděl psa tak byl nepříčetnej a dotoho jak jste psala spousta páníčků kterým je to ůplně jedno protože vědí že mají silnější plemeno.Ale jak tuhle situavi vyřešit?Určitě ze své zkušenosti a chybám který jsem udělala vím že je nejhorší se začít vyhejbat všem psům.Pes začne být ještě víc nervozní protože z vás velice dobře cítí že je něco v nepořádku a začne se podle toho chovat to znamená že jde proti vám nebezpečí který musí zneškodnit.Mě osobně to trvalo přes rok velké práce aby začal tolerovat psy.Vyřešila jsem to tak že jsem si koupila pepřový sprej který mám u sebe a kdyby se mi do něj chtěl pustit pes který je bez vodítka a košíku tak to schytá nenechám si pokousat svého psa.Ale.....pepřák jsem ještě nikdy nepoužila a časem jsem zjistila že to pomohlo mě od strachu potkat psa aby se náhodou neservali z toho plyne kde je zakopaný pes.Já jsem v klidu pes to velice dobře ze mě cítí a je také v klidu.Samozřejmě vyjímka se najde.To je má zkušenost a pokavaď pes není ještš cholerik a ůplně ten nej agresor tak se parkům a psům přestaňte vyejbat.Hodně štěstí snad jsem vám alespoň malinko pomohla nebo spíš pomůžu.
1234
 

RE: RR a ostatní psi

Příspěvekod Vendy a Aaron » úte 25. kvě 2010 11:22:36

Jo jo, peprak doma mam. No kazdopadne na tom mem strachu z nejake rvacky zapracuju a peprak budu nosit s sebou. Teď už mám prázdniny, tak se budu Aaronovi víc věnovat a snad to nějak zvládnem.
Vendy a Aaron
 

RE: RR a ostatní psi

Příspěvekod Vendy a Aaron » úte 25. kvě 2010 11:25:26

Jo jo, peprak doma mam. No kazdopadne na tom mem strachu z nejake rvacky zapracuju a peprak budu nosit s sebou. Teď už mám prázdniny, tak se budu Aaronovi víc věnovat a snad to nějak zvládnem.
Vendy a Aaron
 

RE: RR a ostatní psi

Příspěvekod 1234 » stř 26. kvě 2010 8:12:12

Ještě mě napadla malá rada jak to trénovat spíš jsem na ní zapoměla.Když jdu venčit mám vždy u sebe míček a pamlsky a jakmile jde pes stejné velikosti a je uvázaný tak se k němu nenápadně připojím ale toho svého psa se snažím zabavit aby vnímal mě a ne psa.Když bez problému ten můj projde nastává ta nej nej pochvala.Také máte určitě někoho známého kdo má velkého psa nestydte se ho poprosit aby s vámi chodil venčit třeba jen na 10min samozřejmě na vodítku.Tam poznáte jak je váš pejsek tolerantní.
1234
 

RR připouštění

Příspěvekod Jana » čtv 27. kvě 2010 21:27:55

Dobrý den, potřebuji poradit. Mám kluka RR a teď možnost nechat ho připustit. Problém je ale v tom, že on nechce :-(
fenka hárá již 11 dnem, problém v ní snad není. Jsou spolu teď stále. Nemá ji plné zuby? Můžete mi někdo poradit proč náš kluk nechce? Děkuji za odpověď.
Jana
 

RE: Dotaz

Příspěvekod Jana » čtv 27. kvě 2010 21:29:49

Dobrý den, ano, RR má blány mezi polštářky. RR hlavně poznáte podle obráceného pruhu na hřbetě.
Jana
Jana
 

RE: RR připouštění

Příspěvekod 1234 » pát 28. kvě 2010 7:56:58

Dobrý den Jano,nepíšete jak máte starého psa.Toto plemeno dospívá druhým rokem a je možné že ještě prostě neví co má dělat.Pakliže je pes starší tak je dost možné že zrovna tahle fenka mu dostatečně nevoní a nebo už má krycí dny zasebou a to už není tak lákavá.Buď si vyberte jinou fenu nebo si počkejte na její další háráni.
1234
 

RE: Přírůstek psí i lidský :o)

Příspěvekod Lucie » pon 31. kvě 2010 15:53:58

Ladanko, jestli se chceš na něco zeptat, můžeš napsat na walkerin@seznam.cz, měla jsem fenku RR, pak jedno dítě, druhé dítě a nyní další fenku RR, takže nějaké zkušenosti snad mám :-)
Lucie
 

RE: může být rr venku?

Příspěvekod Lucka » úte 22. čer 2010 16:59:29

RE:může být rr venku?
Dobrý den,
my máme také rr a ráno ho pustíme ven, kde má kůlnu jako boudu, ve velkém teple deku venku. Ale můžu vám říct že je to pejsek schopný toho být venku, ale je nutné tam za ním chodit a věnovat se mu(hra, mazlení....) než sme se přestěhovali byl neustále v bytě, ale jediný rozdíl je v tom že dřív spíš chodil on za mnou, ted já za ním ;-) každopádně ho nesmíte dlouho nechat venku bez jakékoli pozornosti.
Lucka
 

RE:

Příspěvekod Návštěvník » čtv 24. čer 2010 19:54:05

My mame6letou a tvrda ruka nebyla potreba,vycvik zakladnich povelu jsme zvladli s laskou a bez problemu sami.Je uzasna,ale mozna je to jako s detmi...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena