Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod musty » čtv 28. črc 2011 8:20:04

Dobrý den, uvažuji o koupi psa RR. Poraďte mi prosím, jestli je lepší mít psa s PP, když neplánuji výstavy apod. Díky
musty
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod KATKA » čtv 28. črc 2011 11:12:26

take mamuz 5 let rhodeského ridgebacka fenku bez PP a vubec nam to k nicemu nevadi
KATKA
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod musty » pát 29. črc 2011 9:46:15

já mám právě obavy z toho, aby byl pes dobře stavěný a tak :-/
musty
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Jarda » pát 29. črc 2011 10:42:10

musty píše:Dobrý den, uvažuji o koupi psa RR. Poraďte mi prosím, jestli je lepší mít psa s PP, když neplánuji výstavy apod. Díky

Ahoj,
průkaz původu vám nedává jen možnost chodit na výstavy apod. Dává Vám také jistotu, že rodiče netrpí dědičnými chorobami. Takže pokud budete znát historii rodokmenu obou rodičů, není problém vzít pejska bez PP. Pokud budete brát pejska od někoho, koho neznáte, byl bych výrazně opatrnější a hodně bych se pídil po zdravotním stavu.
Jarda
Jarda
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod luckasimk » pát 29. črc 2011 16:17:35

Určitě má smysl pořídit si psa s PP. Pokud nechcete vystavovat, kupte si psa nestandrardního. Nestandardní pejsek má PP, jen má nějakou malinkou vadu, např. více bílé bravy, zálomek na ocásku, posun korunek, či korunka navíc, nesestoplé varlátko atd... Takový pejsek je krásný RR, po dobrých rodičích, jen není určen do chovu a na výstavy. Stojí 10 - 15 000, což není velká částka. U psa bez PP, nemáte jistotu, i když znáte rodiče, zda nebude mít dědičnou vedu či nemoc a zda vůbec z toho vyroste RR, jelikož do vzdálenějších předků nevidíte. V dnešní době je RR velie oblíbený a bez PP se dost množí. Já zdám RR bez PP mnoho a žádný nevypadá jako RR, jek kolem něj tak nějak proběhl:-D. Sama mám dva RR, fenku bez PP a psa s PP. Fenka samozřejmě nevypadá jak by měla, i když musím říct, že když vidím ostatní je na tom ještě skvěle:-D. Navíc koupí psa bez PP podpoříte množitele bezpapírových psů. Chov bez PP psům jen škodí, degenerují a kazí se danné rasy jak po zdravotní tak exteriérové stránce. Já už bych si pesjka bez PP nekoupila, i když mám Bonnie strašně ráda a je to moje srdeční záležitost:-). Přeji úspěšné rozhodování a šťastný výběr pejska:-).
luckasimk
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29. črc 2011 16:09:13

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod musty » stř 03. srp 2011 9:44:59

Děkuji moc všem za rady a zkušenosti. Jen bych se Vás chtěl ještě zeptat, jestli náhodou nevíte o nějaké chovné stanici v jihočeském kraji, díky
musty
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » ned 07. srp 2011 23:00:31

pokud mohu doporučit, nehledejte podle toho, kde se stanice nachází... je to zábazek cca na 12 let a i kdyby jste měl jet těch 200 km za psem, který se vám líbí, proč ne... já mám psa ze stanice vzdálené 130 km a pravidelně tam jezdíme na návštěvy, zrovna včera jsme tam byli naposled:-)... u výběru se nejprve zaměřte na to, kde se vám psi (spojení psů) líbí... každá stanice má jiné typy a upřednostňují něco jiného... pozor na stanice, kde jim záleží na titulech ale na zdraví už tolik ne... nejlépe uděláte, když si vyberete několik těch, které se vám líbí, a projedete rodokmeny rodičů, z jakých byli vrhů, koukejte hlavně na displazie kyčlí a loktů (dkk, dlk), zda nebyli z vrhu, kde byl třeba dermoid sinus, pak se jukněte i na sourozence rodičů, jak jsou na tom zdravotně, ono totiž to, že rodiče mají displazie 0/0 ještě neznamená, že nejsou nositelem genu pro špatnou displazii... jejich sourozenci ji třeba mohou mít, tak na to se podívejte... pejska na výstavy nechcete, tudíž nemusíte mít pejska po šampionech... zaměřte se na to, jací psi se vám líbí a hlavně na zdraví... nevybírejte podle toho, kdo vám co doporučí, mezi ridgebackáři chovateli panuje rivalita stejně jako ve všech jiných oborech, každý může doporučit chov svého známého, či ten, z kterého má psa on, i když třeba není dobrý... taky si neberte psa mermomocí rychle... stanice mají zveřejněno, kdy štěňata čekají, tak si klidně počkejte, s chovatelem se spojte dopředu, buďte s ním v kontaktu... neberte si štěně ze stanice, kde mají štěňata každý rok či půlrok... raději si dejte na čas a vše si důkladně projděte... přečtěte si toto, psala to hlavní porakyně chovu RR v Českém klubu RR, je to poměrně výstižné... přeji šťastný výběr a napiště sem pak, kterou jste si vybral, ať se juknu;-). Mějte se
http://www.ckrr.cz/index.php/o-plemeni/ ... koupite-rr
Návštěvník
 

opět kousání

Příspěvekod Honza » stř 31. srp 2011 20:11:25

Dobrý den, máme doma pejska RR, starého něco málo přes 2měsíce, u nás je teprve týden. Náš problém spočívá v tom, že je pejsek už takto malý docela agresivní, když ho to chytne, je téměř neovladatelný. Kouše nás do nohou, do rukou, na rázné FUJ reaguje jen občas, spíš ho to vybudí k ještě větší agresi, štěkání a útočení. Zkoušíme tahání za kůži, zmíněné FUJ nebo ho rázněji odstrčit, ale nic zatím nezabírá. Takže se chci zeptat, zda-li má někdo podobnou zkušenost s takto dominantním pejskem a jak to řešil. Fyzickým trestem bych nerad, ale pokud nebude jiná cesta, asi plácnutí apod bude muset přijít. Jinak se to miláček, ale když se rozdovádí, nejde prostě zastavit a kouše a kouše... Podotýkám, že mu do tlamy ihned dáváme kousátka a různé hračky, jenže ty ho v té chvíli nezajímají a jde čistě po rukou a nohou.
Díky za rady...Honza
Honza
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Ter » čtv 01. zář 2011 19:24:40

Na tahání za kůži a rázné fuj zapomeňte. Na miminko byste taky nekřičel, že?! Místo svých rukou mu nabízejte hračku nebo něco, co je dovoleno kousat a udělejte to tak zajímavé, že se bude chtít zakousnout do toho a ne do vaší ruky nebo nohy (ta ho totiž baví víc, protože se hýbe, takže hračka se musí udělat stejně atraktivní). Pokud se přeci jen trefí do vás, tak vyjekněte hodně pištivě, aby se lekl a pustil - takto mezi sebou komunikujou štěňata, je to jasné upozornění, že už to bolí. Další možností je při kousnutí okamžitě ukončit hru - třeba na chviličku odejít do vedlejší místnosti, aby si spojil, že příliš drsná hra znamená konec zábavy. A všechno s klidem a přívětivě, je to ještě mimino!!
Ter
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » pát 02. zář 2011 2:12:58

to není o agresi, je to jen hra... ano bývají divoké, to není u štěňat nic vyjímečného... čím více se budete hýbat, uhýbat odstrkovat, bude to horší, jelikož pejska to víc vybudí, bude to brát jako provokaci k pokračování... mějte pořád na paměti, že je maličký tudíž mu musíte lecos odpustit... není to dítě, ale je to mládě, neví, co smí a nesmí, zkouší, nelze ho trestat za něco, co neví, že nesmí... je to jako kdyby někdo ztrestal vás, že jste udělal něco, o čem jste nevěděl, že smíte... já fuj používala, mám RR dva, u fenky to nezabíralo u psa jo... chce to si najít to, co na něj platí... nebít, netahat, nekřičet... souhlasím s Ter... zkuste ho naučit, že pokud to dojde dál, než vy chcete, následuje ignorace a ukončení hry... nicméně jen na chvilku, jelikož štěně za chvíli neví, k čemu se to vztahovalo... jakmile se pejsek uklidní, všímejte si ho, dejte mu něco dobrého na zub, pohrajte, pomazlete... s tou hračkou je to stejné, vyberte nějakou, kterou miluje, která se dá dobře trhat, hodně si s ním hrajte, přetahujte, upevňuje to vztah mezi vámi a učíte se vzájemné spolupráci... každé štěně je jiné, moje fenka byla jak z divokých vajec, kdyžto pes mnohem klidnější a soustředěnější... ale věřte, že s agresí to nemá nic společného... nejdůležitější je důslednost... když něco řeknete, tak to tak bude, toto mu musíte vtiskávat, aby se nezafixovala, aha pán něco řekl, ale občas se na to vykašle tak, to nemusim dělat... opravdu důslednost je klíčové slovo u výchovy každého psa, RR obzvlášť...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena