Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Byt

Příspěvekod Romiik » ned 23. říj 2011 14:58:34

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je toto plemeno vhodné do panelového bytu, pokud bych mu zajistila dostatek pohybu (delší procházky apod.)
Romiik
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23. říj 2011 14:51:19

Re: Byt

Příspěvekod Ter » pon 24. říj 2011 10:28:04

Romiik píše:Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je toto plemeno vhodné do panelového bytu, pokud bych mu zajistila dostatek pohybu (delší procházky apod.)


Znám tři ridgebacky, všichni jsou z panelákového bytu a jsou v pohodě. Pokud mu zajistíte dostatečný pohyb, tak to nebude problém.
Ter
 

Re: Byt

Příspěvekod 34blondie » úte 08. lis 2011 8:26:47

Romiik píše:Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je toto plemeno vhodné do panelového bytu, pokud bych mu zajistila dostatek pohybu (delší procházky apod.)



dobrý den mame 2 RR a i když bydlíme v domě se zahradou,tak mame oba naše miláčky neustále za zadkem,sami na zahradě bez nás nechtejí být,pořad škrabou na dveře a když už tam chvili vydrží,tak jen leží,tak jako tak je musíme brát ven do lesa,jinak jsou bez pohybu frustrovaní......jsme celý den doma a mohli by venku řádit,zahradu máme opravdu velkou,ale ne nehnou se od nás na krok...budto okupujou své gauče doma a pokud jdu v domě do jiného patra,tak jdou se mnou jako kolona a pokud náhodou jde muž třeba do sklepa neco dělat a já nahoru do patra,tak se rozdělí,pes jde dělat s pánem pánské věci a fenka se mnou ty holčičí :)))))....takže upřimně řečeno by to bylo úplně jedno kdyby jsme bydleli i v bytě.....myslela bych že je dům aspon pohodlnejší kvůli čurání,ale zkušenost je opakem....RR bývají často tak líní,že je nutíme podle harmonogramu aspon 3x denne se jít ven vyčurat a to bývá ráno i večer docela boj....kor ted když už u nás hodně mrzne,pod -15 stupnů,tak muž konkretně ráno musí vzít,tu ne zrovna malou,fenku do náruče a odnest jí přes dvorek až pod stromy,aby se vůbec vyvenčila,potvora líná,na betonu na dvorku by se otočila a šla by škrabat na dveře.....pes sice jde,ale musíme předtím předvest divadlo,že je tam nějaký zviřátko a že by ho měl chytit....někdo by si mohl myslet,že naši RR jsou nějací nemocní....joo,stačí zavelet jedeme a i kdyby byli v komatu,letí vzduchem pro obojky a vodítka a v lese naženou úplně všechno co se vyskytne bůh ví v kolika km okruhu,a my pak nevíme co máme stou vysokou co se na nás řítí se štěkotem v zádech,dělat.....nezastaví se ani na minutu a únava??? cože to je???.....no každodenní legrace....byt nebo dům asi to vyjde zrovna u RR na stejno,stačí mu ty podněty dát....on si je nějak neumí,nebo nechce vzít sám.(před tím jsme měli služební psi a ty bez zahrady neuměli žít,ale naši RR,i když jsou cvičení, jsou tak trošku víc lidé než psi a dělají 24 hodin s námi naprosto vše)
34blondie
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. říj 2011 19:41:07
Bydliště: edmonton,alberta,canada

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » stř 23. lis 2011 16:38:03

Dobrý den,
Bydlím společně s přítelkyní v tří pokojovém bytě v paneláku a již delší čas uvažujeme o pořízení čtyřnohého miláčka do společné domácnosti. Nejsem žádný zkušený chovatel, pro mne by to byl první (v podstatě vytoužený) pes, pro přítelkyni již třetí. Je pravda že za poslední dobu jsme nastudovali snad všechny možné informace, ale vše je jen teorie… Dobře si uvědomuji, že pořídit si psa není rozmar na rok či dva, ale je to pořádný ranec starostí. Proto se nechceme nijak unáhlit s jeho pořízením, aby pes později netrpěl.
Moje největší obava a zároveň otázka na Vás je, zda se RR hodí do panelového bytu. Moje práce s přítelkyní je poměrně časově náročná, náš běžný pracovní den vypadá asi takto: o půl sedmé ráno odchod do práce a návrat kolem čtvrté hodiny odpoledne. Dokáže pes překonat tuto časovou prodlevu bez toho aby nám zdemoloval celý nový byt a navíc aby bez toho abychom se dočkali v bytě jeho výkalů? Je mi jasné že to nejde hned ale jestli je možné se k tomu třeba dopracovat? Moje zaměstnání by umožňovalo abych měl psa popřípadě i u sebe v práci. Nejvíce se také bojím toho, aby doma neštěkal či nevyl, v domě bydlí dost starších lidí které by pro to pochopení neměli.
Dále jestli se pes hodí k dětěm které samozřejmě s přítelkyní postupem času plánujeme (podle toho co jsem četl, tak v tomto by problém být neměl..)
A kdyby v tomoto všem problém nebyl, tak jaká by měla být porce vycházek po takřka celém dni stráveném doma.
Předem děkuji za Váš čas a případnou odpověď, nechci se unáhlit a proto bych rád získal co nejvíce informací.
Návštěvník
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod David » stř 23. lis 2011 16:38:23

Dobrý den,
Bydlím společně s přítelkyní v tří pokojovém bytě v paneláku a již delší čas uvažujeme o pořízení čtyřnohého miláčka do společné domácnosti. Nejsem žádný zkušený chovatel, pro mne by to byl první (v podstatě vytoužený) pes, pro přítelkyni již třetí. Je pravda že za poslední dobu jsme nastudovali snad všechny možné informace, ale vše je jen teorie… Dobře si uvědomuji, že pořídit si psa není rozmar na rok či dva, ale je to pořádný ranec starostí. Proto se nechceme nijak unáhlit s jeho pořízením, aby pes později netrpěl.
Moje největší obava a zároveň otázka na Vás je, zda se RR hodí do panelového bytu. Moje práce s přítelkyní je poměrně časově náročná, náš běžný pracovní den vypadá asi takto: o půl sedmé ráno odchod do práce a návrat kolem čtvrté hodiny odpoledne. Dokáže pes překonat tuto časovou prodlevu bez toho aby nám zdemoloval celý nový byt a navíc aby bez toho abychom se dočkali v bytě jeho výkalů? Je mi jasné že to nejde hned ale jestli je možné se k tomu třeba dopracovat? Moje zaměstnání by umožňovalo abych měl psa popřípadě i u sebe v práci. Nejvíce se také bojím toho, aby doma neštěkal či nevyl, v domě bydlí dost starších lidí které by pro to pochopení neměli.
Dále jestli se pes hodí k dětěm které samozřejmě s přítelkyní postupem času plánujeme (podle toho co jsem četl, tak v tomto by problém být neměl..)
A kdyby v tomoto všem problém nebyl, tak jaká by měla být porce vycházek po takřka celém dni stráveném doma.
Předem děkuji za Váš čas a případnou odpověď, nechci se unáhlit a proto bych rád získal co nejvíce informací.
David
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » pát 02. pro 2011 1:46:43

David píše:Dobrý den,
Bydlím společně s přítelkyní v tří pokojovém bytě v paneláku a již delší čas uvažujeme o pořízení čtyřnohého miláčka do společné domácnosti. Nejsem žádný zkušený chovatel, pro mne by to byl první (v podstatě vytoužený) pes, pro přítelkyni již třetí. Je pravda že za poslední dobu jsme nastudovali snad všechny možné informace, ale vše je jen teorie… Dobře si uvědomuji, že pořídit si psa není rozmar na rok či dva, ale je to pořádný ranec starostí. Proto se nechceme nijak unáhlit s jeho pořízením, aby pes později netrpěl.
Moje největší obava a zároveň otázka na Vás je, zda se RR hodí do panelového bytu. Moje práce s přítelkyní je poměrně časově náročná, náš běžný pracovní den vypadá asi takto: o půl sedmé ráno odchod do práce a návrat kolem čtvrté hodiny odpoledne. Dokáže pes překonat tuto časovou prodlevu bez toho aby nám zdemoloval celý nový byt a navíc aby bez toho abychom se dočkali v bytě jeho výkalů? Je mi jasné že to nejde hned ale jestli je možné se k tomu třeba dopracovat? Moje zaměstnání by umožňovalo abych měl psa popřípadě i u sebe v práci. Nejvíce se také bojím toho, aby doma neštěkal či nevyl, v domě bydlí dost starších lidí které by pro to pochopení neměli.
Dále jestli se pes hodí k dětěm které samozřejmě s přítelkyní postupem času plánujeme (podle toho co jsem četl, tak v tomto by problém být neměl..)
A kdyby v tomoto všem problém nebyl, tak jaká by měla být porce vycházek po takřka celém dni stráveném doma.
Předem děkuji za Váš čas a případnou odpověď, nechci se unáhlit a proto bych rád získal co nejvíce informací.



my se svými zkušenostmi s RR tedy nemůžeme doporučit pro pracující na plný úvazek,ne že by nevydrželi s močením,to vydrží klidně 10 hodin,často je musíme vyhazovat ven násilím,kor když počasí nepřeje,oni jsou velmi líní....ale spíše pro jejich povahu,citlivou,být člověku neustále na blízku,pokud možno přilepení....naši samozřejmě vydrží nárazově klidně doma delší dobu,ale nesmí to být pravidelně,jsou pak frustrovaní a také mají tendence potom devastovat co jim ho huby přijde,pokud je to občas,je všechno v pořádku...
před lety jsem měla také fenu dobermana,a toto plemeno bych rovněž nedoporučila pracujícím,byla zoufalá,přecitlivělá a vyla a to jsem jí chodila i v poledne z práce venčit......za to jsme měli ovčačku a toto plemeno je takové trpělivé,čekací,lehne si na jedno místo a tam leží celý den a čeká a pozoruje a dělala to stejně tak i když jsme byli doma,nepřišlo mi že by nějak extra trpěla naší nepřítomností,byla výbornej hlídač,tak asi celý den svědomitě strážila náš dům,ale bylo by i jedno kdyby to nebyl dům,jen byt,protože my jsme ji nikdy v naší nepřítomnosti nenechávali samotnou venku,byla hodně ostrá a lidi jsou zlí a nebo děti hloupé a mohli strčit ruku do plotu a jistě by je kousla......taková vyloženě klidná plemena mohu doporučit,ale RR zrovna není klidné plemeno,je tedy dost pohodlné a líné,pokud počasí nepřeje,ale klidné v žádném případě ne......a co se týče dětí,tak naše RR mohu vychválit jen a jen do nebe,jsou to andělé strážní :)
Návštěvník
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » úte 06. pro 2011 22:36:54

Víte, to je strašně individuální... Informace, které vás zajímají se týkají všeobecně psů, nejen RR. Do bytu je to pes ideální, o tom žádná... Já mám RR v bytě 2... Ostatní věci jsou u každého jinak, starší fenka neměla problém být od malička doma sama, neničila, v tomto byla zlatíčko, ale zas byla a stále je velice temperamentní doslova neřízená střela. Pes je takový, že jeli doma sám úplně, myslím bez fenky, pláče a rád dělá nepořádek v tom smyslu, že hrabe věci z koše, jinak také nic neničí...Je klidnější a učenlivější, více se na mě soustředí. Každého psa je nutné samotě naučit. Většina štěňat samotu nerada, nemůžeme se jim divit... Takže nejlepší je, si na pořízení pejska vzít co nejdelší dovolenou. Pořádně ho zabydlet a postupně od kraťoučkých intervalů po delší pejska učit... Je důležité, nedělat z odchodů a příchodů vědu... Žádné rituály, žádné vítání a loučení. Tohle je klíč k dobrému úspěchu. Není to nic zajímavého, vždy se vrátíte, takže prostě o nic nejde, tohle si pejsek musí vštípit, jak dlouho mu to bude trvat je otázka... Byt uzpůsobte tak, aby vám případně zničil co nejméně věcí. Klekněte si na 4 jako pes a koukněte, co si myslíte, že by štěně mohlo lákat... Takže zase, musí se to naučit, chce to čas a trpělivost... Jsou jedinci, kteří prostě ničí a to podle mého nelze odnaučit. Hlavně, když přijdete a něco najdete netrestejte za to psa slovně a fyzicky už vůbec ne... Loužiček se nebojte, jak štěně je to samozřejmé, ale to uteče a zhruba kolem půl roka mi psy vydrželi klidně i 12 hodin... Toho ale nevyužívejte, držet to není nic příjemného... RR potřebují hodně pohybu, takže nepočítejte s tím, že přijdete po práci a lehnete si na gauč... Potřebují každý den tak 2 hodiny, samozřejmě ne vždy to vyjde... Já chodím i na 4 hodinové někdy i delší, hlavně v létě a na jaře... Smím se zeptat, odkud jste? Doporučila bych výborná cvičák v Praze, kde cvičí nenásilně a pozitivní motivací... S jinou totiž u RR nedocílíte ničeho. Jinak je důležité, pořídit si psa s PP. RR bez PP není RR ani vzhledem, ani povahou a už vůbec ne zdravím. V poslední době se to tak rozšiřuje, a je to škoda...
Návštěvník
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod elí » stř 07. pro 2011 15:02:31

Dobrý den,

myslím, že to co tu bylo napsáno "nemůžeme doporučit pro pracující na plný úvazek" není pravda. Určitě nemají RR jen lidé, ktří nemají normální práci = normální 8h pracovní doba. My s přítelem máme RR od léta. Doma jsem s ním byli týden, už v té době jsme ho zvykali na samotu. Rozhodně náš pes nijak nestráda. My byt opouštíme v půl7 a přítel se vrací o půl4. Nědělá ani loužičky. Táhne mu na 6 měsíc. Vydrží to jako každý jiný pes být sám. Podle mě je to jen o zvyku. Konkrétně náš neštěká když ho tam necháme. Ale to je určitě indivuduální stejně jako s tím ničením věcí. V našem případě dáváme všechno do výšky kam nedosahne. Po dobu naší nepřítomnosti se pohybuje v obýváku s kuchyní. Má kvanta hraček ale stejně většinu dne prospí. Po příchodu ale je určitě potřeba se mu vmaximálně věnovat. RR doporučuji, je to úžasný a inteligentní pes. ;-)
elí
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Dudyn » čtv 14. čer 2012 8:47:30

RR potřebuje hodně pohybu a společnost. Pokud by měl být pejsek zavřený 8 hod. sám v bytě, asi by to nebylo dobré.
http://www.rhodesky.cz/ridgeback-je-lovec/
Dudyn
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Maruška » pát 15. čer 2012 14:06:52

Milé překvápko:D máme doma RR a má obrovské blány mezi prsty.
Maruška
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron