Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: pupínky na srsti

Příspěvekod DANA DUBSKÁ » pon 07. zář 2009 12:31:00

Zdravím, máme 7 letou fenku RR ,také jsme řešili v 6 měsících problém s pupínky, několik veterinářů vyzkoušelo od ATB, MASTIČKY a různá mazání všechno, nakonec jsme sami přišli na dlouhodobéproblémy, vůbec ji nesmíme nastříkat přípravkem Frontlain, ani žádný Spot za krk proti klíš´tatům!!!!!!
máme pokoj a ušetřené peníze ,před cestou ven jí dáme pouze tabletku Pangaminu- sušené kvasnice, má krásnou , lesklou srst a po pupínkách ani stopy, mám zkušenost i s několika majiteli RR , stejný problém a příznaky a po vyzkoušení Pangaminu pokoj , přeji krásný den
dana dubska1@seznam.cz
DANA DUBSKÁ
 

RE: pupínky na srsti

Příspěvekod Trpina » čtv 10. zář 2009 15:39:22

Ahoj, moje kamarádka má 7 měsíční RR holčičku a i u ní se začaly oběvovat pupínky, které se jí rozrostly po celém hrudníku, bříšku atd. Lékař určil diagnézu, že má alergii na trávu. Namíchal jí nějakou mastičku a opravdu pupínky vysichají a mizí.
Trpina
 

RE: štěňátko s PP nebo bez

Příspěvekod Trpina » čtv 10. zář 2009 15:58:20

Ahoj i já řešila zda štěně s PP nebo bez. To co jsi se dočetla může být, ale také nemusí být pravda. Vem si, že si někdo koupí pejska s PP a z nedostatku času, nebo snad jen proto, že ho chce jen jako mazlíčka a nemá vyšší cíle s ním neudělá žádnou vístavu. Tudíž štěňátka tvého psíka nebudou uchovněna (budou bez PP). Co se týče zdraví je to také složitější. Já mám pejska bez PP po rodičích s PP a je naprosto zdráv. A má kamarádka má pejska s PP za 28 000 Kč a stíhá ji jedna zdravotní komplikace za druhou. Přitom dle papírů o původu generace pejska byly naprosto Ok. Já koukala na rodiče pejska, pak kde pejsek vyrůstal a pak jsem se rozhodovala srdíčkem. Pokud nemáš výstavní ambice, rozhoduj se stejně. Vím, že chovatelé by ti rozmlouvali pejska bez PP, ale ti pejsci tu zkrátka také jsou, tak proč se jich neujmout a mít z nich také radost. Můj je opravdu dokonalý jak váhou, výškou, povahou - nemám co řešit. Co se týče cen - tak nyní jsou RR v kurzu, stejně jako před 2 lety Retrývři. Já dala za pejska 9 000,-, kamaráda za fenečku 5 000,-, a za PP kamarádka dala 28 000,-. Přeji hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru nejlepšího kamaráda
Trpina
 

Starší RR a děti

Příspěvekod D.Kulasova@seznam.cz » čtv 17. zář 2009 8:36:38

Dobrý den, mám dotaz. Chceme si pořídit 6-ti měsíčního pejska RR jako hlídače :-) Máme doma ale malé děti (3měs., 2 roky, 4 roky)Chci vědět,jestli si na ně pejsek ještě zvykne-jestli už na to není moc velký ? A co pobyt na zahradě? Budu ho moct mít spíše venku než vevnitř? Máme obrovskou zahradu a výběh by byl dostatečný.
D.Kulasova@seznam.cz
 

RE: Starší RR a děti

Příspěvekod Pamela » čtv 17. zář 2009 10:40:45

Na těchto stránkách jsem si hodně o RR přečetla.http://www.ridgeback-radekova.eu/oplemeni.html
Pamela
 

Granule

Příspěvekod Hana » sob 26. zář 2009 11:02:22

Dobrý den, prosím o radu jakými granulemi krmit 5 měsíční štěně RR. Dosud jsem krmila EUKANUBOU, ale není po nich žádný kulíšek, je to spíš řídké.Sežere vše nebude problém přejít na jiné.Děkuji
Hana
 

Nenásledování pána

Příspěvekod Pepa » sob 26. zář 2009 21:28:00

Mám fenku RR, které budou v listopadu dva roky. Výchova má poměrně zdárný vývoj, až nějaký ten skákanec na známou návštěvu a krátký výpad při procházce za zvěří nebo kočičkou je ukázněná a ovladatelná. V poslední době se mi naprosto poprvé stalo, že při procházce spolu s druhým členem rodiny se po jeho odloučení cestou mimo hlavní směr stala naprosto nezvladatelná a odmítala se mnou pkračovat. Co následovalo z mé strany není na pochvalu, ale představa, že ponesu 40kilo živý váhy na zádech domů byla nepředstavitelná. S fenou nebylo možné hnout ani po dobrém ani po zlém. Vysvětlení je asi na snadě, fixace na všechny členy rodiny je silná. Má někdo zkušenost.. a ví hlavně co s tím? Dost těžce nesu, že ztrácím jako páníček v takové na pohled banální situaci svou autoritu a následkem toho i hlavu...Děkuji za náměty..
Pepa
 

Rhodéský rigeback

Příspěvekod Petra » stř 30. zář 2009 9:51:44

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na povahu rhoderských ridgebacků?Jestli jsou agresivní vůči ostatním psům?Sami od sebe.Děkuji za info

Petra
 

agrese na psy

Příspěvekod Kafková » čtv 08. říj 2009 8:15:05

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit, máme 2,5 ročního pejska, až doteď byl vcelku v pohodě, ale poslední dobou začal hrozným způsobem startovat po psech. Výjimkou je už jenom pár pejsků, na které je zvyklý od malička, ale jak potkáme obzvláště větší plemena, je skoro neudržitelný. Poradíte někdo, jaké máte vy zkušenosti, případně co s tímhle chováním udělat?
Kafková
 

RE: Granule

Příspěvekod Arina » pát 09. říj 2009 19:55:52

Dobrý den, máme 6ti měsiční holku, byla krmena štěněcí acanou a měla "to řídké". tak nám doporučili chiccopee(čikopí)- pro štěnata velkých plemen. A ted to opravdu takové jaké to má být. jak máme starého pejska.
Arina
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron