Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: Rhodéský rigeback

Příspěvekod Arina » pát 09. říj 2009 20:04:37

RR jsou velice společenští a hlavně přátelští psi, máme pul roční fenku a miluje deti a našeho druhého psa. ve třech měsících uměla základní povely. ted je z ní vyborná společnice! Má zateplenou volieru ze všech stran a se závetřím.Mohu toto plemeno jen a jen doporučit!
Arina
 

RE: agrese na psy

Příspěvekod Adriana » čtv 22. říj 2009 14:03:17

RR po psychickej stránke dospieva okolo 3 rokov. Takže do tejto doby ste mali doma viac menej veľkého puberťáka. V prvom rade musíte túto agresivutu voči iným psom začať riešiť rázne. Hlavne vy ako psovod musíte byť v pohode. Pes nesmie cítiť vašu neistotu. Vždy si musíte sledovať psa, jeho správanie a nálada sa odzrkadluje v reči tela. Ak je postoj strnulý a psík sa začína ježiť, treba ihneď reagovať. Neviem či máte zvládnutú základnú poslušnosť, ale ak by malo prísť zo strany vašeho psíka k určitej agresivite, je nutné si ho hneď privolať a zabaviť. Vychváliť ak poslúchne a odmeniť pamlskom. Ja mám 4 RR a to je už svorka. Takže o to viac dbám na poslušnosť a oodvolateľnosť mojich psov. Ak máte záujem o diskusiu dám Vám moju emailovú adresu bencicovaadriana@zoznam.sk
naše stránky: www.rhodesian.wbl.sk, www.bailey.wbl.sk, www.aisha.wbl.sk
pozdravujem adriana
Adriana
 

dotaz

Příspěvekod Martina » úte 10. lis 2009 22:27:58

Dobrý den, mám doma 6týdenní štěnátko RR, oba rodiče papírový, štěňátka ne, což mi nevadí, ale zajímalo by mě, zda je možné, aby byla štěňátka černá. zatím je to zlatej pejsek, i když jeho ostré zoubky jsou někdy dost nepříjemné, ale zase převážnou část dne prospí, což si myslím, že je u tak malého štěněte normální.
Martina
 

RE: dotaz

Příspěvekod Pamela » pát 27. lis 2009 11:22:55

Černý RR?? To bude asi nějaký vtip, nebo 100% oříšek!
Pamela
 

plavání

Příspěvekod Návštěvník » ned 29. lis 2009 22:00:58

Dobrý den,dnes jsme si byli pro našeho prvního RR(zatím žádné zkušenosti)
Slyšela jsem, že má plovací blány -jak je to s plaváním a vůbec s vodou ?
Návštěvník
 

RR venku

Příspěvekod Pavel » čtv 03. pro 2009 12:52:42

Mám RR fenu 6let,má kotec a zateplenou boudu,za mrazů je doma u krbu a vyloženě hltá teplo ale že strádá tím že je v boudě mi nepřipadá.Je štastná když může běhat po zahradě a lehnout si na terasu a slunit se.Nemá zavřený kotec takže kdykoli může zalést i vylest z boudy podle toho jakou má náladu a jak praží slunce.Je to spolehlivý hlídač.Je to zlatý pes,miláček je to prostě RR.
Pavel
 

Bojácný pes

Příspěvekod Iva » sob 05. pro 2009 15:15:44

Dobrý den.Mám doma asi 3,5 měsíčního pejska RR a je trochu bojácný.Když je doma tak je ve svém živlu,ale jak jsme venku tak je ze všeho vystrašený.Pořád se drží v mé blízkosti a má stažený ocásek mezi nohama.Chodím s nim často ven a hlavně kde je rušno ať si zvykne ale mám obavy že tak bude působit i v dospělosti a ze strachu by mohl i kousat.Nemáte s tím někdo skušenosti?Děkuji za radu
Iva
 

RE: Bojácný pes

Příspěvekod filimka » ned 06. pro 2009 16:13:35

dobrý den, měla jsem ten stejný problém, můj hafík se bál jiných psů, projíždějících aut, kol apod. Doporučuji, aby si zvykal postupně, jestli se třeba právě bojí aut, kola a vše co se pohybuje po silnici, snažili jsme se nejdřív chodít k méně rušným silnicím, přecházet je a postupně rušnost navyšovat. Vždy jsme se snažili na něj mluvit a na něco ho nalákat.Za dva měsíce se už nebojíme ani přejít hlavní tah.:-) Taky pomahá podpora z Vaší strany, když se lekne, pohladit a uklidnit aby věděl že je s Vámi.
filimka
 

RE: Bojácný pes

Příspěvekod petr » ned 06. pro 2009 20:19:34

dobrý den, přesně takový problém jsem měl taky. psa jsem koupil ve třech mesících, když jsme šli ven chodil pouze za mnou se ztaženým ocasem, nakonec jsem zjistil chce to jenom čas od mala chodíme dvakrát denně ven chce to hodně času mu věnovat. mám psa od mala v kotci, za mrazů je doma. přeji pevné nervy a štěstí
petr
 

RR

Příspěvekod Markéta » ned 13. pro 2009 14:28:00

Dobrý den, pořídila jsem si štěnátko RR, a po tom co jsem si přečetla pár přispěcků mám malý dotaz. Vím, že tito pejsci jsou hrozně přátelští a potřebují neustále přítomnost lidí. Do jara si ho mám v plánu nechat doma než aspoň přejde zima, ale máme zahradu kde máme druhého pejska boxera a tak si myslím že když budou spolu tak nebude problem. Oni si rozumí a jsou kamarádi. Navíc se na zahradě neustále někdo pohybuje tak sama nebude a samozřejmě tam bude mít mě, já se ji budu věnovat jak nejvíc to půjde. Napište prosím svůj názor?
Markéta
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron