Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Zvracení v autě

Příspěvekod Alena Zlámalová » ned 31. led 2010 15:04:59

Dobrý den...máme 5,5 měsíčního RR a máme velký problém s cestováním v autě pokaždé se nám pozvrací. Vždycky první začne strašně slintat a pak to vyhodí ven!!! Nepomáhá ani ,když jede na lačno!!! Už si nevíme rady?! Neexistují nějaké prášky jako pro lidi?? Nebo máte někdo podobný problém jako my?? Mockrát děkuji za rady a odpovědi...
Alena Zlámalová
 

RE: Dotaz

Příspěvekod Alena » ned 31. led 2010 15:12:07

Dobrý den...ANO RR má mezi polštářky blány..i trochu osrstěné. Pošlete foto a snad to poznáme :o)) můj email alzaxxx@seznam.cz A ten pruh ridge Váš pejsek nemá?? naschledanou
Alena
 

RE: Zvracení v autě

Příspěvekod Bob » pon 01. úno 2010 13:50:35

Dobrý den,
mám doma už skoro 6 -ti letou fenečku RR a musím přiznat, že když ji bylo tak do jednoho roku cestování autem byl příšerný zážitek. Byla schopna vydržet sotva 10km a pak šlo všechno ven ať už předtím jedla nebo byla hlady. Nechtěl jsem do ní cpát žádnou chemii či jiné léky, tak mi bylo chovatelkou doporučeno homeopatikum, tuším, že se to jmenovalo Cocculine nebo tak nějak podobně a dávalo se to několik hodin před jízdou. Musím říct, že jistý účinek to mělo, ale nikdy 100%. Spíš jen vydržela o pár km více, ale pak stejně taky vše vyzvracela. Nakonec to dopadlo tak, že jsme nikam autem nejezdili, jen maximálně 2x do roka k veterináři. Pak jsem ji ale začal na auto postupně zvykat. Brával jsem ji na delší a delší výlety a časem si zvykla. Od té doby jezdíme i na dovolené několik stovek km a jízdu v autě si užívám jak já, protože jsem v klidu, tak i ona. Takže myslím, že než ji cpát nějakými práškami je lepší ji trénovat! Vozit psa v autě co nejčastěji a pomalu prodlužovat vzdálenosti, dělat zastávky, nechat psa se proběhnout, napít atd. Pes si zvykne a potom vše udrží v sobě.
Bob
 

Příspěvekod Karlito » pon 01. úno 2010 19:29:30

Všechny Vás zdravím. Měl bych dotaz. Je rozumné si vzít dospělou fenku RR? Díky za ospověď.
Karlito
 

daruji

Příspěvekod yris » stř 03. úno 2010 13:38:21

daruji do dobrych rukou a do bytu,dospeleho psa s PP.vychovany hodny a vhodny k detem.Ze zdr.duvodu.yris40@seznam.cz
yris
 

RE: Povaha

Příspěvekod HANKA » pát 05. úno 2010 15:55:26

Z ČEHO TAK SOUDÍŠ RADIME???? Máme RR fenku už 11 let v paneláku v úplné pohodě. Tento pes totiž patří do smečky a NÉ do boudy. Neustále se touláme spolu po venku. A je to pro ni i pro mne relaxace. Určitě více pozná svět než kdyby byla v kotci.Je klidná, vyrovnaná, v klidu jezdí autobusem, vlakem i autem.
HANKA
 

RR

Příspěvekod Kačík » pát 05. úno 2010 18:58:48

ahojky všichni, dostala jsem pod stromeček fenku RR a jsou nám 3 měsíce. je to zlatíčko až na to kousání a škrábání a vynucování si pozornoxti ale je to ještě malé štěňátko a tak to jen usměrňuji a strkám ji do tlamy hračky když chce kousat. Mám problém s jenou věcí a to že mi tak 3x do týdne sežere svoje hovínko. Nevím proč to dělá ptala jsem se i veterináře a řikal zkusit přidat kvasnice do jedné krmné dávky. Krmím granulemy Chicopee. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Díky za rady Kačíí
Kačík
 

Příspěvekod Renáta » pon 08. úno 2010 12:22:44

Dobrý den,mám 7měsíční R.R.,je úžasná,jen se nám poslední dobou moc nedaří,před 14dny začala kulhat na pravou přední,nechtěla jsem nic zanedbat,tak jsem upalovala na veterinu,tam jí udělali rendgen,vše prý je v pořádku,jen má zánět dlouhých kostí,ale prý to je normální u psů její velikosti a dnes jsem si všimla,že nosí svěsený ocas,na pohmat jí boli a u jeho kořene má nějakou hnisající ranku,kolem které je to zatvrdlé,mám strach,ale nechci opět hned letět na veterinu.Poradí mi někdo.Díky Renča a Kaira.
Renáta
 

RE: RR

Příspěvekod pavla.en » stř 10. úno 2010 16:09:51

Ahoj Kači,

Matylda bude mít 10 měsíců a taky žere hovna jak na běžícím pásu. Ne teda svoje, ale tokový lidský, to je ta správná mňamka. Taky jsem hledala informace a diskutovala o tom s veterinářem, až jsem přišla na to, že jde o zlozvyk. Bohužel na každého psa platí něco jíného. Na nás zabral zákazový povel. Vezmu si ji, položím před ní pamilsek a řeknu: Ne! Nesmíš! Když ho nechá být, dám ji jiný pamlsek, který mám v ruce a moc ji pochválím. Potom to stěžuji, hodím pamlsek na zem dám zákazový povel a odejdu, nebo se otočím zády. Musím samosdřejmě hlídat, aby pamlsek nepozdřela. Když ho chytí do tlamy, hned se na ni vrhnu a pamlsek ji z huby vydoluji, položím před ní a znovu důrazně zopakuji, že nesmí. Klidně to na ni zavrč, chraplavým a tvrdým hlasem řekni Nesmíš! Je to jako u psů. Psovi když se něco nelíbí, tak vrčí, taky zavrč. Důležité je ji dát jiný pamlsek než ten, který leží na zemi, protože ten se: Nesmí! No takto jsme to nacvičovali až jsme byli na procházce a hele: zaječí bobky. Zařvala takový Nesmíš!, až ptáci vyletěli do oblak a světě div se: Matylda se na mě podívala a bobek vyplivla.

Pokud to budeš zkoušet nesmíš to přehánět. Stačí jednou denně na dva pamlsky. Hlavně musíš být neustupná, stát si za svým, že opravdu toto žrát nebude. Můžeš to taky zkoušet na lidech. Kamarádovi řekni ať ji nabídne piškot, když to udělá zavel zákazový povel, když si ho nevezme zase ji dej svůj pamlsek a pochval.

Další věcí je ta, zda hovínka žere když jsi u toho a můžeš ji povel dát a nebo, když doma nejsi.

Mé nejběžnější myšlenky jsou ty, jak toho mího miláčka zabavím, když budu v práci. Kupuji syrové morkové kosti, hovězí kosti, které si může žužlat (důležité je syrové) dávám je petlahve na rozkousání. Sháním obrovské balóny. schovávám ji pamlsky. Potom se vyvaruji toho, že mi rozkouše a zničí, něco, co nechci.

Jinak já krmím syrovým masem a jsem s tím moc spokojená. Mrkni na www.manwe.eu.

ahoj
pavla.en
 

RR

Příspěvekod Anna » čtv 11. úno 2010 11:31:25

Dobrý den, uvažuji o koupi štěňátka Rhodéského ridgebacka a chtěla bych se zeptat, jestli může být celoročně venku. Četla jsem, že to není moc vhodné, ale známý si ho od malička naučil být na zahradě a nemá problémy, tak nevím. Děkuji za odpověď.
Anna
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena