s PP či bez PP

Diskuze o všem možném, co se nevešlo do ostatních témat

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod Návštěvník » sob 24. led 2009 19:10:01

teda větší blbost jsem ještě nečetla
Návštěvník
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod JanaZ » ned 19. dub 2009 17:29:29

Já si teď budu kupovat pejska s PP. radši si za něj připlatím, a i když nebudu jezdit na výstavy, nebo lovit, tak budu mít jistotu, že předci jsou absolutně zdraví (proto byli puštěni do chovu) a nebudou mít např. dysplasii kyčelního kloubu...a to ty návštěvy u veterináře se pak pěkně prodraží a zabere to hodně hodně času (mám s tím nemilé zkušenosti)
JanaZ
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod rapotacka11 » sob 02. kvě 2009 6:53:52

Pes s PP neznamená,že bude zdravý.Viděla jsem chovného šampiona s epilepsií,k chovu ho vesele používali. Jiní zase používají příbuz.plemenitbu -kožní problémy atd.
rapotacka11
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod JanaZ » ned 03. kvě 2009 17:47:31

Jak můžou používat příbuzné jedince k chovu když vše je zapsané v PP?
Taky záleží na přístupu chovatele a na plemeni. někdy se něco ututlá a někdy jsou pravidla k chovnosti tak přísná že se nic neutají..
V případě psa kterého si teď pořizuji, je pro mě jediné veliké riziko DKK a na to mají předci papíry, takže se zase tak nebojím.
JanaZ
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod Bara » pon 04. kvě 2009 20:22:47

Já osobně bych doporučovala mopsíka bez PP. Ale je to jen na vás jaké s ním máte úmysli. pokud ho chcete mít jako damácího mazlíčka tak bez PP, ale s PP na to musíte mít hodně času. Doufám že se rozhodnete správně.
Bara
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod Arsia » pon 04. kvě 2009 20:27:37

To neni pravda! Pes bez PP je čistokrevný a má větší cenu něž obyčejný vořech. To jako bych řekla že když nejsi neko lepší tak nemáš vůbec žádnou cenu.
Arsia
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod JanaZ » stř 06. kvě 2009 16:36:54

a proč by domácí mazlíček nemohl být s PP a co znamená že na to člověk musí mít hodně času?:) není pravda..
JanaZ
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod Kata » úte 19. kvě 2009 11:33:23

Pejska už si nejspíš dotazovatelka dávno koupila, jelikož dotaz byl s října loňského roku. Osobně vlastníme 2 fenky, obě jsou papírové, když jsem si je pořizovala, neměla jsem v plánu na nich chovat, prostě domácí mazlíčky. S jednou jsme absolvovali svod a půjde i na bonitaci, druhá je ještě moc malá :-), ale zda bude mít jednou štěňátka, to ještě ani my nevíme. Záleží na mnoha okolnostech. V součastnosti jsou to prostě členky naší rodiny, pořizovala jsem je s PP a ani jsem neuvažovala, že bych hledala nepaírové. Pokud bych chtěla jen společníka, tak bych zašla do útulku, kde je plno nechtěných jedinců :-( Jestliže si však vybírám konkrétní rasu, ať už pro její vzhled, povahové vlastnosti, pak chci mít jistotu, že tomu tak bude.
Kata
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod max » stř 20. kvě 2009 17:16:22

to je sice pekne ze si za nej priplatis,ale i za nemoci.mops i jina plemena s pp jsou tak preslechtena ze ti jedinci bez pp jsou mnohdy ve vsech okolnostech lepsi!?!
max
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod JanaZ » stř 20. kvě 2009 22:47:06

Mops a tihle malí "smetáčci" jak jim říkám tak možná:) proto si kupuju pořádnýho psa, kterej má v sobě pořádnou psí krev s maďarskýma předkama a jeho chov pořádně začal až ve 20. století:)
JanaZ
 

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze