Soužití am. stafordka +pidi směska :-)

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Příspěvekod Petra M. » ned 01. srp 2010 14:59:28

Dobrý den, máme doma tříletou fenku am. staforda 22 kg(hodně na nás s přítelem závislou), před třemi dny jsem našla v popelnici malé štěňátko-fenku, dle veterináře je mu tak 6 týdnů a vyroste max. do 6-7 kg. Takže si ten nepoměr mezi psy dovedete představit, samozřejmě jsem přemluvila přítele a štěně jsme si nechali, bydlíme v bytě 2+kk, ale budeme se stěhovat do baráčku. Reakce naší stafordy je všelijaká, nejprve se ho bála, potom ho přehlížela, přestala se s námi se všemi bavit, následující den ho nechala u sebe ležet a bez problémů mu nechává své hračky, dokonce vytahuje granule ze své misky a plive mu je na zem. Prcek za ní pořád chodí, ale když se jí to nelíbí (malá ji kouše všude možně), tak velká zavrčí a uteče. Problém je spíš v tom, když si s ní velká začne hrát, moc se rozvášní a je k malé až taková necitlivá(hodně ji válí apod.). Máte někdo zkušenosti se soužitím takovýchto pejsků? Můžu s nimi být doma ještě 5 dní, potom budou samotné, tak mám trochu obavu.
Petra M.
 

RE:

Příspěvekod Jana » pon 02. srp 2010 21:56:25

Dobrý den, já si myslím, že byste je neměla nechávat spolu o samotě. každá by měla v době vaší nepřítomnosti být v jiném pokoji. sama mám také staforda,s malým štěňátkem mojí kamarádky si hraje krásně, ale musím právě dávat pozor, aby ho moc neválel apod., i když si nechá líbit všechno. zažila jsem případ, kdy si hrál labrador s malým pudlíkem a nechtěně (nějak přes něj skočil a povalil ho) mu zlomil nohu. takže, jak jsem psala, myslím, že by si měly hrát jen ve vaší přítomnosti (alespoň dokud nebude malá o několik měsíců starší).
Jana
 

RE:

Příspěvekod Petra M. » úte 10. srp 2010 11:50:11

Dobrý den, chci jen informovat, kamarádství mojí stafordky se štěnětem dopadlo na výbornou, sama poznala kolik si ke štěněti může dovolit, aby mu neublížila a dnes již zůstávají holky samy.
Petra M.
 

RE:

Příspěvekod Jana » úte 10. srp 2010 23:27:17

Dobrý den, tak to je skvělé! asi je to také tím, že jde o fenku, možná se v ní probudily mateřské pudy... můj amstaff je takový tank...:)
Jana
 


Zpět na Psí plemena

cron