výcvik psa a ostatní psi

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod andrea » pon 12. pro 2011 13:00:18

Dobrý den máme 11m NO chodíme na cvičák,Nero se zajímá o vše ostatní ne o výcvik.Nejv.problém jsou ostatní psi,utíká k nim a nereaguje na povel ke mě atd.
Jak tomu zabránit?Jinak ví moc dobře co se po něm chce je to v něm,lehni ,sedni atd zvládá dobře ale na cvičáku je vše jinak je hodně hravý,a ostatní psi ho zajímají hlavně .Na cvičák s ním chodí manžel,když utekl za psy při výcviku manžel ho zvedl a vydusil jako trest, on utekl za nimi znovu jako by nic.Při tom doma manžela repspektuje,nemyslím si že by ho neposlouchal.Co s tím?Když zkoušeli odložení,Nero nevydrží ani minutu hned se zvedá ale doma mu to šlo o trochu lépe chvíli vydržel.Manžel na něj nemá přez týden moc času.
Děkuji
andrea
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod Ter » pon 12. pro 2011 13:55:56

Tak hlavně si najděte cvičák, kde jsou schopní vám poradit! Pokud pejsek utíká a nereaguje, tak bych nasadila stopovačku a psa jistila, druhá věc je motivace. V jeho věku je pro něj samozřejmě všechno zajímavější než vy, je v pubertě, takže ho musíte dvakrát tolik motivovat - pamlsky, které skutečně miluje (vařené maso apod.), hračku atd. Trénujte a trénujte - pokud na něj nemá manžel čas, zkuste se do jeho výcviku zapojit sama, cvičte s ním každý den chviličku - žádné dlouhé cvičení, stačí 4 minuty a pak si hodně hrajte. Co se týče odložení, nechtějte po něm zázraky, jděte krok po kroku. Nechte ho nejdřív ležet u nohy a prodlužujte čas, pak si stoupněte těsně před něj a zase prodlužujte čas a pak teprve vzdálenost - žádný pes neumí cviky sám od sebe, musí se je učit postupně. Odložení je zrovna pro temperamentní mladé psy hodně náročné, takže trpělivost.
Ter
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod andre » úte 13. pro 2011 11:50:43

děkuji moc zarady a co bych s ním měla cvičit-klasické povely?chtěla jsem se zeptat nechce nám štěkat na povel,je na to nějaký fígl?Děkuji
andre
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod Ter » stř 14. pro 2011 15:15:11

Ano, klasické povely a občas pro zábavu zařaďte něco z dogdancingu - prolézání mezi nohama, otočky apod. - pejsci se to většinou rádi učí a baví je to, je to zpestření klasického výcviku.Hlavně nezapomeňte odměňovat! Pejskovi se cvičení musí hodně vyplatit :)
Co se týče štěkání, to může být trochu oříšek. Buď počkáte, až bude štěkat sám, v tu chvíli vydáte povel a pochválíte nebo ho něčím vyprovokujte. Vezměte si jeho hračku nebo něco moc dobrého, torchu ho vydrážděte, ale nedávejte mu to - většina psů začne za chvilku štěkat. Pochvalte ale jakýkoliv zvuk i třeba zakňučení a odměňte ho, je to první krůček ke štěkání. Chce to všechno čas, trénink a trpělivost!
Ter
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod andrea » pon 19. pro 2011 10:53:49

moc děkuji za rady a ještě mám dotaz když jdeme na procházku tak má pořád čumák na zemi a čmuchá,jak tomu předejít?
Jinak co se týče prvotního dotazu s tím utíkáním za psi-tak doma když nevidí psa na zahradě i na volno když ho vememe na louku tak vydrží sedět je poslušný ale nesmí jít okolo pes to by zdrhnul,kdyby nefungovali pamlsky jak dál postupovat?Dá se toto nějak trpělivostí a časem odstranit?Známý nám říkal že by v roce (bude mu 15 ledna)již měl poslouchat mi jinak s ním problém nemáme ale když vidí psa tak by šel za ním a hrál si nic by neudělal ,ostatní radí cvičit a trpělivost.Je hodně přátelský,mohl by jako krajní řešení pomoct elektrický obojek?Jaký na něj máte názor?děkuji
andrea
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod Ter » pon 19. pro 2011 18:53:07

Nechte ho čmuchat :) Pro psa je to zábava, můj pes právě proto miluje procházky, protože si může čuchat :) Pokud potřebujete jít a nemáte čas stát u každého rohu naučte ho povel, při kterém pújde vedle vás a nebude se smět zastavovat - začněte kraťoučkou vzdáleností, vezměte ho na vodítko a nedovolte mu čuchat - nakonec ho odměňte a dejte povel "volno" nebo "můžeš", aby se naučil, že vy určujete kdy se jde a kdy se může čuchat!
V roce rozhodně nemusí poslouchat, v roce je největší puberťák :) Ne vážně - tohle je pes od psa, některým to trvá déle někteří v roce poslechnou na slovo. Nenechte se do ničeho vrtat, nechvátejte, jděte si svým tempem - ostatní vám radí dobře, chce to cvičit a trpělivost. Elektriku já osobně vůbec neschvaluju, hlavně proto, že na každého psa to funguje jinak a mohli byste si se psem úplně zničit vztah...
Za to, že je přátelský, buďte rádi! Snažte se mu dopřát co nejvíc her s jinými pejsky, nejlépe denně. Při tom můžete skvěle trénovat i poslušnost - pejsci si hrajou, vy si svého přivoláte odměníte velkou ňamkou a necháte ho dál si hrát.
Ter
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod andrea » pát 13. led 2012 13:14:15

mám ještě dotaz jak se to dělá vždy vidím uplný tanec jak pes jde u nohy páníčka dívá se na něj nohy skoro tancují to náš Nero se nahoru nedívá u nohy jde ale když je v okolí jiný pes nebo běhající lidi tak ho vše zajímá.Šlo by ho nějak motivovat?Teď v neděli mu bude rok
andrea
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod Ter » pát 13. led 2012 18:43:16

Motivovat samozřejmě lze, ale na tom musíte pracovat dlouhodobě. Sama víte, co ho zajímá, co je pro něj odměnou - pamlsek, míček, pešek, hra s vámi, pomazlení. Pokud chcete, aby se na Vás při chůzi díval, musíte ho to naučit a odměňovat ho za to. Oslovte ho a když se na Vás podívá, odměňte. Pak prodlužujte čas pozornosti. Nicméně plná pozoronost na psovoda je velmi těžká, když jsou v okolí rušivé elementy jako psi apod., takže je třeba to trénovat a odměňovat i malé pokroky.Hlavně nechvátat a hlavně taky nechat psa žít. Nepotřebujete asi, aby na vás celou procházku koukal, já po psovi vyžaduju pohled z očí do očí jen při výcviku nebo krátkodobě, když potřebuju. Jinak mi stačí, když jde u nohy, když já chci a koukat si může kam chce on.
Ter
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod andrea » pon 16. led 2012 13:40:40

moc děkuji můžu se vás zeptat čím krmíte?My krmíme proplanem pro štěňata přímo pro NO a teď na cvičáku se povídalo že štěně velkých plemen se má krmit obyč.granulema (tesci atd)aby nemělo díky rychlému růstu problém s klouby)dotyčnému to řekl veterinář),jaký máte na to názor?Vím že je to jiná sekce ale snad to nevadí.Našemu byl teď rok a váží 41 kg,ostatní říkají že je to hodně,náš veterinář nic o tomto neříkal má ohaře a taky krmil odmalička kvalit.granulemi i to schvaluje že ho krmíme Pro Planem.Myslím si že je to i v genech.a náš Nero má rodiče velký.
andrea
 

Re: výcvik psa a ostatní psi

Příspěvekod Ter » pon 16. led 2012 20:32:59

Tak to je krávovina (jinak to snad ani nazvat nelze). Výška psa je daná geneticky, stravou pouze regulujete, jak rychle pes poroste. U nekvalitních granulí (například z Tesca) bych se hodně bála případných problémů se špatným vývinem. Pokud Vašemu pejskovi pro plan vyhovuje, nechala bych mu ho - možná jen můžete přejít na dospělácké granule, protože pes už víceméně ukončil vývoj. U váhy Vašeho pejska záleží spíš na tom, jak vypadá. Pokud má jasnou linii boků (při pohledu zhora) a lehce mu nahmatáte žebra, pak je v dobré kondici a není třeba se znepokojovat. Někteří psi jsou prostě robustnější než jiní, stejně jako lidé.
Ter
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron