pes s PP, bez PP- rada

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod jandelicek » stř 11. dub 2012 11:58:55

dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o objasnění některých věcí...
Zaujala mě rasa Biewer york teriér, začala jsem hledat kde je možné pejska sehnat, atd... zarazilo mě, že se všude píše, jak je to málopočetné plemeno, ale když se člověk podívá do inzerátů, tak najde štěňat spoustu...a spousty inzeruje, že štěnda jsou bez PP, po rodičích s PP...jak je to možné? myslela jsem, že pokud se narodí štěňata ze spojení dvou PP psů, dostanou štěňata PP i když se třeba nehodí pro výstavy... nebo je to jinak?
dřív jsem to níkdy neřešila-vždycky jsme měli v rodině pejsky bez PP, ale v tomhle případě mě to zarazilo a nerada bych dala tolik peněz a pak byla zklamaná...

děkuji za objasnění... :)
jandelicek
 

Re: pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod Iva » stř 11. dub 2012 13:16:09

Dobrý den,
zaujalo mě vaše povídání a zájem o plemeno Biewer. Já chovám 8 let plemeno jorkšírský teriér a dá se říct, že toto plemeno je dnes už znehodnocené dá se říct rádoby chovateli - množiteli bez papíráků. Hlavně cenově. Nikdo si nedokáže představit, jak je náročné vypiplat ZDRAVÁ a krásná štěňátka. Lidé si kupují pejsky tohoto plemene bez PP v domění že ušetří, ale následně se mi stává a ne jen mě že se na nás chovatele papírových pejsků obracejí pro rady, že štěňátko má takový a takový problém. Nakonec je zakoupené ště%nátko bez PP vyjde na veterině několikanásobně víc nežli koupě s PP.
To samé je u Biewerů. jeden čas jsem měla zájem si toto plemeno pořídit, ale nakonec zůstanu věrná klasickým jorkům. Biewer je zatím u nás neuznané plemeno a prodává se tu za nehorentní sumy a v současné době je tu již tolik biewerů, že ho zachvilku bude mít kde kdo a lidé jsou ochotni zaplatit cokoli za tříbarevného pejska. V tomto případě bych vám radila pořídit si Biewera jedině s PP, protože bez PP jsou ve většíně případů kříženci s maltézáčkem nebo shitzu a i přesto je lidé prodávají za velké peníze. S PP si ho pořídíte dnes už snadno je jich tu mnoho, ale cena je kolem 30000 korun. Přeji hezký den a šťatstnou ruku při výběru.
Iva
 

Re: pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod jandelicek » stř 11. dub 2012 13:53:52

Ivo, děkuji za vaší reakci, i když mi můj dotaz nevysvětlila.. :) :)
zatím to není tak aktuální, dřív než v zimě si ho pořizovat nebudeme. koukala jsem i na štěňata ze zahraničí a ceny byly skoro stejné... :(
máte nějaké webové stránky, kde bych si vaše pejsky mohla prohlídnout? :)
jandelicek
 

Re: pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod whasabi » čtv 12. dub 2012 12:37:51

Dobrý den,
aby mohli mít psi štěňata s PP, musí být uchovněni, tzn. absolvovat bonitaci, na které se hodnotí vzhled, povaha, zdraví - podmínky jsou různé, podle plemene.
Biewer ale není plemenem uznaným FCI, s PP se chová snad pod UCI a nějakým německým klubem. Tudíž v naší republice jsou v podstatě bráni všichni bieweři jako bezpapíráci (kříženci), aspoň co se týká výstav, zkoušek a závodů.
whasabi
 

Re: pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod jandelicek » čtv 12. dub 2012 13:36:14

děkuji za odpověď... :)
psa s PP nechci proto, abych s ním chodila po výstavách, ale jen proto, abych měla jistotu, že bude zdravý a nebude křížený s jiným plemenem... :)
v podmínkách, kdy dostávají štěňata PP jsem se nevyznala, tak mi přišlo divné, že je tolik inzerátů na štěňata bez PP po rodičích s PP...

díky... :)
jandelicek
 

Re: pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod JitkaNovo » čtv 18. srp 2016 9:24:59

Dobrý den,
našla jsem inzerát http://psigalaxie.cz/jezevcik-drsnosrsty-kralici-2614 , kde nabízejí jezevčíka drsnosrstého králičího. Zajímalo by mě, zda jde o rasu vhodnou pro sport. S manželem často provozujeme turistiku a tak by se nám hodil pejskek, který by tuto lásky sdílel s námi. Kvůli bydlení v paneláku si však nemůžeme pořídit velké psí plemeno. Co radíte?
JitkaNovo
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18. srp 2016 9:22:24

Re: pes s PP, bez PP- rada

Příspěvekod Bena » pát 30. bře 2018 15:33:00

dobrý den .pes pp či bez pp....je pravda ,že u psa s jasným průkazem puvodu většinou vyroste to vo má,ale co se týče zdraví už to často není taková sláva,s největší pravděpodobnosti díky za přemrštěné ceny psů a řeči typu kolik stojí vychovat zdravého psa strácí jakýkoliv význam právě díky přemrštěným cenám psů,protože co si budeme nalhávat lidé mají rádi peníze a,když už dají za psa např.20000 tak i,když je bohužel nakonec nemocný tak si řeknou ,když už jsem za něho dal nebo spíše za ní(fenu)tolik peněz tak at se mi to aspon trochu vrátí...takový příklad současný dobrman,když se podíváte na plemenou knihu tak většina umíra do sedmi let...často kvůli srdce...a podle statistik 70 procent dobrmanu trpí dědičnými chorobami a tady je velmi důležité slovo Dědičnými !!!Dobrman který je v současné době prolezlý dědičnými chorobami se v současné době prodává za 18000 :((chtěl bych vidět,kdyby stál papírák např 5000 kč kolik chovatelu tzv z lásky ke psu z vrhy málem ypsylon by dále chovalo psa:)) za tuto cenu
Bena
 


Zpět na Chovatelství

cron