týrání zvířat.

Diskuze o legislativě, rady, kličky, právní rámec

Týrání

Příspěvekod p. Novák » úte 06. led 2009 14:45:37

Dobrý den mám dotaz ohledně Týráni. Bydlím v panelovém domě a zde bydlí nájemník(ce)který vlastní dva velké psi Něm. dogu a Dobrmana ti psi jsou stále doma sami nebo jejich venčení je minimální podle toho co vidím, také to že jsou pořád doma samí dívají patřičně najevo hlasitým vitím a štěkáním. Ptám se tedy dá se to považovat za týráni zvířat ?.
p. Novák
 

málo volného času

Příspěvekod Dáša » stř 18. úno 2009 14:50:04

Ráda bych informovala lidi, že ssem bývalá hygienička a poslala jsem návrh ozdravných opatření a ke klimatickým změnám hejtmanu Rathovi, m. j. k tomu, aby ani týrání zvířat pro nedostatek času nebylo. Proč jsou psy na hlídání - nesmysl -ať si lidé zaplatí hlídače na ochranu. Sousedé i v mrazech mají vlčáky stále venku "na hlídání" venku..., hanba, fuj. Přistavěli společeskou místnosta dílnu, ale psy mají jen v boudách.Jejich mladého kavkazana se snažím vychovávat přes plot, i ho seznamuji s mými zvířaty - psy a kočakami, povídám si s ním. Lépe je vychovávat tak, aby mohl pes být s námi pořád, nebo venku atd., dva jsou šťastnější a veselejší /hrají si/.
Zdraví vás Dáša
Dáša
 

RE: málo volného času

Příspěvekod Berta » sob 03. črc 2010 13:55:31

Nemyslím si že je týráním když vlčák žije venku.Týráním by bylo,kdyby tam měla žít čivava,naháč a jiní gaučáci.Naopak jako nám lidem dělají problémy teplotní výkyvy,stejné je to i pro takováto plemena.Je jim lépe venku u domu se zahradou,když mají zateplenou boudu,snáší zimu lépe,než v přetopeném bytě.Ještě jsem neviděla,že by někomu ze sousedů umrzl zdravý,dobře živený pes.Psi nejsou blbý.Příroda to má dobře zařízené a pokud nedržíme psa "pod zámkem",najde si místo kde je nejchladněji a naopak nejtepleji.To jen my potřebujeme topení a ledničky a myslíme si že co je dobré pro nás,musí být dobré i pro psa.Dobré pro oba je trávit spolu hodně času,ale trávit ho společně zavřeni v bytě je pohodlnost.Přeji hodně štěstí v seznamce kavkazana a vašich zvířat a doufám že vás chápe jasně a nemyslí že jsou to "Babicovi dobroty" :-)
Berta
 

RE: Týrání

Příspěvekod Sára » pát 27. srp 2010 21:42:16

Dobrý den myslím si že se tomu týrání říct nedá,ale že majitel psů jim věnuje málo pozornosti a aktivity.
Sára
 

dotaz

Příspěvekod Lenka » stř 22. zář 2010 22:15:07

Mohu se zeptat zda je normální,že novofundlanský pes je uvázaný na laně u boudy tedy jestli se tomu dá tak říci.Je venčený cca 10 min denně a podle vzhledu i málo krmený.Takový pes přeci potřebuje péči a hodně času.Sama mám pejska a když vidím každý den jak se tam trápí je mi smutno.Děkuji za odpověd
Lenka
 

RE: dotaz

Příspěvekod aneta » sob 25. zář 2010 21:43:29

no ja si myslim ze to mensi tyrani zvirat je ale raci to necham na tech chitrejsich.
aneta
 

RE: dotaz

Příspěvekod Tereza » pát 15. říj 2010 0:08:20

Pokud je pes uvázaný u boudy a venčený 10 minut denně, tak to bohužel týrání není. Pokud je ale výrazně podvyživený (lezou mu žebra, působí třeba unaveně apod.), pak by se o týrání mohlo jednat. Pokud s tím něco chcete dělat, můžete kontaktovat příslušnou veterinární správu, policii nebo nadace, které se ochranou zvířat zabývají. Pokud jste schopná pořídit i fotografie toho pejska, určitě jim je pošlete - byl by to dobrý důkaz.
Tereza
 


Zpět na Zákony

cron