výcvikové obojky

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod Jitka Vurmová » pon 25. kvě 2009 21:26:41

Dobrý den, máme malýho psíka a po odchodu do práce obtěžuje sousedy neustálým štěkáním a vytím. Máte někdo zkušenost jestli funguje protištěkací obojek?

Díky Vurmová
Jitka Vurmová
 

RE: Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod Emílie » stř 27. kvě 2009 20:10:53

Dobrý den, mám kamarádku, která měla stejný problém se svým pudlíkem. Rozhodla se tedy koupit mu obojek, který vydává elektrické impulzy při zaštěkání a opravdu to pomohlo. Když odešla z bytu, tak zkusila zazvonit a pejsek štěkl jen jednou a pak už to raději nezkoušel.
Emílie
 

RE: Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod Malika » stř 25. lis 2009 17:42:00

Obojek nemusí být ani "elektrický" tedy vydávat výboje, když jde pouze o štěkání ideální je tzv. ultrasonic, který reaguje vyloženě na psovo štěknutí a není ovládaný na dálku. Elektriku bys volila spíš k "výcviku" například, když pes utíká za zvěří apod.
Malika
 

Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Polly80 » ned 06. pro 2009 9:19:36

Prosím Vás pejskaři,pokud nejste zrovna odborníci na výcvik, neexperimentujte se svými miláčky tak brutální metodou! Hlavně pak pozor na své děti,které rádi napodobují rodiče a neustále na psa pokřikují povely,které neumí vydat a dráždí tak rodinné miláčky..Na vlastní oči jsem viděla jak malý sotva 8 letý parchant pouští el.impulzy do obojku,protože nechce lehnout!Nepřeju VÁM SLYŠET JAK TEN PES NAŘÍKAL!ZAČALA JSEM NA NĚJ KŘIČET, AT S TÍM PŘESTANE A VÍTE CO MI ŘEKL? MŮJ TÁTA TO TAKY TAK DĚLÁ!!!!!!VLASTNORUČNĚ BYCH VYKASTROVALA KRETÉNA,KTERÝ DOVOLIL VOLNÝ PRODEJ NA NETU A VŠUDE TAK NEBEZPEČNÉ ZBRANI PROTI ZVÍŘATŮM.ZASE PODPORA PRO BEZCITNÉ HOVADA,KTERÝM DĚLÁ DOBŘE,POSLOUCHAT JAK NEVINNÉ ZVÍŘE TRPÍ..TO,ŽE PES ŠTĚKÁ JE JEHO PŘIROZENÁ SCHOPNOST VYJADŘOVÁNÍ A HLÍDÁNÍ SVÉHO ÚZEMÍ..POKUD TO NĚKOMU VADÍ,MĚL TO PSOVI ZAKAZOVAT OD ŠTĚNĚTE A NÉ V DOSPĚLOSTI..TOTO JE NESCHOPNOST,NEZODPOVĚDNOST CHOVATELŮ BEZ PRAXE A ZNALOSTÍ..TAK PROČ MÁ ZA TO TRPĚT ZVÍŘE!!!JSOU I JINÉ METODY-NAPŘÍKLAD OBOJEK S PUMPIČKOU,KTERÝM STŘÍKNE NA PSA VODA,NIJAK MU TO NEUBLÍŽÍ A JE TO UČINNÉ..
Polly80
 

RE: Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod KATKA » ned 06. pro 2009 9:24:31

Souhlasím s Polly 80. Také bych zakázala volný prodej tak krutých pomucek..Mám souseda, který je magor a díky jeho metodám s obojkem se stal s vyrovnaného vlčáka, ustrašený, vystresovaný pes,který má ze strachu při každém přivolání uši sklopené do zadu a ocas stáhnutý mezi nohy
KATKA
 

RE: Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod Ilona z Brna » ned 06. pro 2009 9:29:03

Je to pravda, takové nástroje týrání by se neměli volně prodávat!Proč s tím nikdo nic neudělá, už tak jsou zákony na ochranu zvířat NULOVÉ.!OCHRÁNCI ZVÍŘAT PROTESTUJTE,UPOZORNUJTE!JEN NEBUDME LHOSTEJNÍ K UTRPENÍ NEVINNÝCH!!
Ilona z Brna
 

RE: Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod Mauglí » ned 06. pro 2009 14:49:51

Ja mam dva bafani a nigdi bich to nepoužival obojek eletricki je to des co nekteři použivaji na bafanci mislim že tihle obojki bi nemněli bit je lepši je vichovavat bes tich obojku eletrickich a jesli je nědo na bafani použiva at sito majitel nasadi nasebe a skusi jaki toje diš dostane kopačku vrnění eletricki nakrk.
Mauglí
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Shemain » čtv 07. led 2010 7:41:48

Nesouhlasím. Alespoň ne se vším. Ano, to děcko patřilo přetrhnout. Ale není to vina obojku. Kdyby nemělo obojek tak by psa řezalo nebo jinak trestalo... Sama jeden tento obojek mám a než se dostal vůbec k mému psovi tak jsem si všechny úrovně vyzkoušela. Není to nic strašného!!! S tím co je nebo není volně dostupné... stahováky, ostnáče, nože, obušky, boxery, mačety... nic z toho Vás netrápí? Tak to smekám
Shemain
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. led 2010 12:20:40

Lepší než používání takovýchto donucovacích prostředků je naučit pejska samostatnosti, unavit ho hrou, procházkou, dát mu dobrou hračku, která ho zaujme. Je hloupost trestat ho protištěkacím obojkem. Uvědomte si, že to ten pes dělá ze strachu, stresu - a vy mu dáte pecku? Když se vy budete strachy klepat v čekárně u zubaře a někdo vám dá facku, přestanete se bát? Asi ne, co? Proč neřešíte podstatu problému ale jenom jeho projevy? To vám opravdu nezáleží na tom, jak se váš pes cítí, ale jen na tom, jestli vás obtěžuje nebo ne?
Návštěvník
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Jitka » sob 09. led 2010 19:36:45

Plně s vámi souhlasím.Všichni by si měli uvědomit,že od toho je to pes,aby štěkal.Já třeba jsem ráda,že můj pes hlásí,že někdo zvoní,nebo jde po chodbě.A přeci u nikoho nezvoní někdo 20x denně,aby to rušilo sousedy a běžné psí štěkání nemůže nikomu vadit a pokud ano,tak si měl pořídit plyšového medvěda a ne psa.Ten bude mlčet a nebude nikoho obtěžovat.Jak vůbec může někoho napadnout dát psovi elektronický obojek,vždyť je to týrání.
Jitka
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron