Yorkšírský teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

zoubky

Příspěvekod Laďka » pát 11. čer 2010 16:51:31

Naše fenka má 7 měs.a zjistili jsme,že má nahoře i dole po dvou řadách zubů.Už jsme objednaní na trhání,nevíte kolik to bude stát?
Laďka
 

RE: zoubky

Příspěvekod Nora » ned 13. čer 2010 10:40:41

Dobrý den, záleží na plno věcech, zda bude proveden zákrok pod narkozou a pak o jaké zoubky jde, malé přední zhruba 100,- Kč za zoubek, za špičák a stoličku zhruba 200,- Kč jeden zoubek, každý veterinář má jiný ceník, při objednání Vám měl veterinář sdělit cenu alespoň orientačně abyste pak nebyli překvapeni. Nejedná se o levnou záležitost. Pomůže hodně kousat kostičky, klacíky a přetahování s pejskem o hračky, většinou pak sami vypadnou.
Nora
 

RE: Kousání

Příspěvekod Nora » ned 13. čer 2010 10:45:27

Dobrý den, máte psí miminko, které si hraje a kouše. Chce to hodně trpělivosti. Rázné fuj, změnit ton hlasu a pokud to nepomůže, zkuste ji ignorovat a nevšímat si ji. Snad to pomůže a sama přestane. Je malinká ale určitě chytrá, naučí se brzo rozpoznat co je hra a co ne. Chce to trpělivost.
Nora
 

RE: UŠI

Příspěvekod Marcela » ned 13. čer 2010 21:48:49

NO MUJ PRVNÍ YORKŠÍREK MĚL PROBLÉM S OUŠKY podlepovala jsem i do kornoutku a masírovala přez uši jmśme ho nehladili a nic nikdy se už nepostavili chovatelka mi poradila at ouška oholim strojkem nejsou pak tak těžká a lépe se postaví u fenky už nebyl problém a její dva kluci měli ouška postavená v šesti týdnech později než tři týdny mi to příjde už nereálné...
Marcela
 

RE: velikost

Příspěvekod Marcela » ned 13. čer 2010 21:57:44

ZLATO CHOVALEL ZAČÁTEČNÍK CO SI PŘIVEZE DOMU MALIČKÝ UZLÍČEK A MYSLÍ SI,ŽE MU MUSÍ PODSTROJOVAT SMETÁNKAMA PIŠKOTAMA A SALÁMKAMA ZAŽILA JSEM I SLADKOSTI ČOKOLÁDY ATD...CO ZROVNA JÍ PÁNÍČEK DOSTANE PSÍ MIMI LIDI NEBLÁZNĚTE DO PUL ROKU NIC JINÉHO,NEŽ SPECIÁLNÍ KRMIVO PRO YORKY NEDÁVAT!!!!mléčné výrobky hlavně to je důvod,že kosti vyrostou víc,než je nutné a york pak vypadá,jak antilopa
Marcela
 

Ouška

Příspěvekod Lucie » pon 14. čer 2010 2:37:21

Dobrý den tak jak je to tedy s těma ušima podlepovat nepodlepovat máme 8týd. fenečku a ouška nestojí co delat??nechat a pockat nebo podlepovat nepodlepovat jak ji je mám oholit???bojím se ze ji riznu....predem diky za odpovedi nikde se to neda docist jak to opravdu je??
Lucie
 

stříhání

Příspěvekod marie » úte 15. čer 2010 20:25:55

Chtěla bych poradit, mám 5 měsíčního jorka, nechávám mu stříhat uši, ale tentokrát mu paní na stříhání ostříhala i hlavičku, připadá mně nesouměrný, kdy se můžou úplně celý ostříhat a jak, na výstavy s ním chodit nebudu,hlavně aby to bylo pro něj i pro mně pohodlné a vypadal upraveně, takže žádné dlouhé chlupy. Slyšela jsem, že se nejraději sříhají na westíka.
ještě ke krmení, dostával roayel canin, podle odezev tady na diskuzi, ale chtěla jsem změnu, koupila jsem platinum, ale nějak se nechytám, opět asi bych přešla na RC. Nevadí, pokud střídám krmení, nebo mám zůstat o jednoho?
marie
 

naučení pejska na venčení

Příspěvekod Petra » stř 16. čer 2010 22:00:54

Dobrý večer,potřebovala bych poradit už jsem unavená mám dvě malé děti a do toho tohle.Máme šestiměsíčního jorkšírka a nechce nám kadit venku pouze doma i občas čůrá nevydrží to ven a chodí na noviny.Zkoušela jsem vzít noviny ven ale bezuspěšně.Myslíte že se to ještě naučí.Děkuji
Petra
 

RE: Ouška

Příspěvekod Nora » stř 16. čer 2010 22:06:29

Dobrý večer, někomu se postaví ouška hned, nějakému štěňátku ne. Pokud nestojí, já doporučuji podlepovat a ostříhat. Stříhají se nůžkami nebo strojkem, pokud nemáte stím zkušenosti, zajděte do psího salonu. Někomu se stane, že ouška stojí od malinka a začnou padat při výměně zoubků v šesti a více měsících. Tak taky podlepit a ostříhat. A přidat trochu vápníku do krmení. Taky záleží zda máte štěně s PP, pokud ano, ouška se srovnají a stojí. Pokud ne, může to být genetické. Terierů je hodně a jsou si hodně podobní! Množitelé to kříží a aby vydělali a prodali, prodávají yorky. Štěňátka jsou stejní a nepoznáte to, jen se pak divíte co Vám z pejska vyrostlo nebo proč mu nestojí ouška a vypadá jak vypadá. Přesto ho pak milujete a nedali byste ho za nic na světě!!!! :)
Nora
 

RE: stříhání

Příspěvekod Nora » stř 16. čer 2010 22:19:58

Dobrý večer, každý štěně má jinak dlouhou srst, nebo yorkové mají vlásky. Každému rostou jinak, někomu rychle, někomu pomalu. Máte např. prosincový štěně a dneska má vlásky deset cm a je mu horko, špatně se to češe, je to štěněčí chmíří a dělají se mu cucky. Ostříhat! Naopak. Má srst krátkou, kartáčem ho učešete, je to roztomilá kulička, ještě počkejte. Správně by se měli stříhat až v roce, nebo jen podstřihnout srst. Zase, v psím salonu nebo chovatelka Vám poradí nebo doporučí jak postupovat. Záleží na kvalitě strsti, hustotě a dýlce.
Nora
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena