Yorkšírský teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: stříhání

Příspěvekod Nora » stř 16. čer 2010 22:26:10

Ještě ke krmení. Vy jste chtěla změnu? RC je dobrý krmení a pokud to pejsek bezproblému jedl do roka bych mu krmení neměnila. My jsme dycky na granulkách do roka, dokud štěňátko roste a vyvíjíse a dobře jí granulky, neměla by se strava měnit. Eukanuba je taky dobrá. My jsme teda na vařeným ( kuře, rýže, mrkev) od roka a půl a granule máme jako chutovky, nebo večer.
Nora
 

RE: naučení pejska na venčení

Příspěvekod Nora » stř 16. čer 2010 22:34:39

Do toho tohle? Máte psí miminko! Chce to trpělivost, trpělivost a vlídný slovo. Dovedu si představit dvě malý děti a čúrající štěně! Nenaučí se to hned, chce to čas, jako u dětí, nějaký dítě nemá pleny v roce, jiný až ve dvou a více. A že jste unavená? Za to, to malý štěně nemůže, je to psí miminko. A vše se musí učit.
Nora
 

RE: naučení pejska na venčení

Příspěvekod Marie » čtv 17. čer 2010 21:14:35

Malé štěně vykonává potřebu často po spaní a po krmení-- vychovala jsem 5 štěňat a hodně se mi osvědčilo hned vzít a běžet ven a pokud se "to" povede, hodně pejska chválit. Měla jsem 2 hafíky v zimě a přesto jsem s něma chodila před dům-- chce to důslednost a vydržet a pořád chválit.U vás je to horší s dětma---přeji hodně úspěchů a držím palec.
Marie
 

RE: stříhání

Příspěvekod marie » sob 19. čer 2010 13:28:07

někdo říká, že RC je dobré, ale není v tom tolik podílu masa, jako v Platinu, ale nějak se s tím nechytám. Měla jsem pudlíka, bylo by mu letos 20 let, v té době nebylo tolik výběru krmení, jako je v současné době, tak jsem vařila každý den, ale s tímhle malým bych vydržela na granulích, hlavně, pokud jsou kvalitní. chovatelský klub ale RC nedoporučuje, má tam kromě jiného Acanu, ta by měla být dobrá.
marie
 

stenata

Příspěvekod jiri » ned 20. čer 2010 8:54:37

dobry den chcetl bych se zeptat v kolika dnech zacne stene vydet
jiri
 

RE: stříhání

Příspěvekod Nora » ned 20. čer 2010 20:41:12

Dobrý večer, já říkám maso je maso. Sama jsem vegetarián, takže maso vařím u nás i psům. Prostudovala jsem si složení granulí, různých značek a podíl masa se tam pohybuje od 14 do 20% což se mi zdá dosti málo a nepřesvědčilo mě to o tom, že to nahradí pejskům maso. Ani konzervy nejsou nijak kvalitní, co se týká obsahu masa. Takže sme na vařeným a pejsci jsou spokojeni! Máme tři yorky a leonbergera. Všichni skvělě prospívají. Je to prostě o času a pohodlí. Granule - bez práce, rychle. Nechci se nikoho dotknout a je to každého věc. U nás je každej pes člen rodiny.
Nora
 

RE: stříhání

Příspěvekod marie » ned 20. čer 2010 21:27:47

měla jsem zatím jednoho psa, jak jsem psala, dožil se úctyhodného věku, skoro 20 let, myslím, že stravou a zacházením se dožil takového věku. To jenom, že pes byl také člen rodiny, i když mu vařím každý den jídlo, nebo dám granule.
Já nejsem vegeratián, vařím klasickou kuchyni, pro mně není problém vařit pro psa,čas mám,ale pokud často cestuji, nemůžu se každý den věnovat vaření, tak přijdou na řadu granule. jenom pro info.
marie
 

RE: stříhání

Příspěvekod marie » pon 21. čer 2010 16:51:18

ještě chci dodat, pro paní Noru, že tady v diskuzi se velmi často debatuje o krmení a počítám, že z 90% krmí granulemi. To jako, že všichni jsou neschopní a pohodlní, že nevaří????????
To se mně docela dotklo.
marie
 

RE: stenata

Příspěvekod rokozdenka » úte 22. čer 2010 17:05:39

štěňatko začína koukat po 14 dnech to same je u sluchu
rokozdenka
 

RE: naučení pejska na venčení

Příspěvekod Petra » úte 22. čer 2010 20:33:26

Vím že jeto psí mimino ale myslela jsem že už je pozdě.Když jsme s pejskem venku a on knučí že už chce domu aby se mohl vyčůrat a vykadit na noviny tak je to docela unavující.Člověk s ním běhá venku a pro nic za nic!!!
Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena