Značková krmiva

Zdraví, nemoci a správná strava pro pejsky

Re: Značková krmiva

Příspěvekod Jarda » ned 24. črc 2011 21:12:02

Jasně, toho jsem si vědom, že dlouhodobě u nich asi zůstat nemůžeme. Na složení jsem koukal schválně dnes (mimochodem jde o granule Chappi) ale bohužel už jsem stejně nedohledal pytel od chicopee ani od brit care, takže nemám srovnání.
Na druhou stranu si myslím, že pokud sní doporučenou denní dávku a u značkových nesnědl ani polovinu, tak prostě lepší tohle.
Jarda
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod Návštěvník » ned 09. říj 2011 20:42:56

dřív jsem krmila různýma granulema, většinou značkový jako K-9, Anca, občas marketovkama, pak jsem dostala doporučení na Brita a změna byla jednoznačně vidět u všech psů, čínský naháč, malý vořech i u dobrmana, Brit Care je navíc hypoalergení z jehněčího masa, Brit je prémiovka z kuřecího.
Návštěvník
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod guardien » ned 13. lis 2011 17:10:45

Ono je to docela tak jako u Zdeňka Pohlreicha...vaření začíná nakupováním a výběrem kvalitních surovin...nákup granulí začíná študováním ingrediencí, které jsou uvedeny na pytli a nákupem toho co obsahuje skutečné maso...proč? Protože pes je jednou masožravec a jeho zažívání je uzpůsobeno masité stravě. Takže míjíme všechno suché krmivo, kde buď není uveden obsah masa vůbec a nebo je pod 20%. Dále je třeba se zaměřit na technologii výroby. Extrudované = znehodnocené živiny, které jsou následně přidávány uměle
Pokud tedy chci pro svého pejska něco co má smysl zabývám se pouze obsahem pytle a nikoli reklamní kampaní. Krmíme nekomerčním chovatelským krmivem a vřele doporučujeme : http://www.doktorkaromana.cz/magnusson-meat-biscuit-adult/
guardien
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod andrea » pon 16. led 2012 13:35:24

já jsem zase slyšela názor veterináře že velká plemene(NO)se mají krmit tesco granulema aby později neměli problém s klouby díky rychlému růstu jaký na to máte názor mi máme 1 ročního NO váží 41 kg krmíme ho Pro planem pro NO štěňata.
andrea
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod Valena » ned 05. úno 2012 19:52:23

andrea píše:já jsem zase slyšela názor veterináře že velká plemene(NO)se mají krmit tesco granulema aby později neměli problém s klouby díky rychlému růstu jaký na to máte názor mi máme 1 ročního NO váží 41 kg krmíme ho Pro planem pro NO štěňata.


To vážně není dobrý nápad. Naopak velká plemena potřebují nutně kvalitní krmivo, aby měla perfektní stavbu těla (výživa kostí, chrupavek, kloubů...). Některá krmiva pro velká plemena přímo zpomalují růst tak, aby se všechno dobře vyvinulo. V tom nedáme dopustit na Brit Care.
Valena
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod Valena » ned 05. úno 2012 19:56:31

guardien píše:Ono je to docela tak jako u Zdeňka Pohlreicha...vaření začíná nakupováním a výběrem kvalitních surovin...nákup granulí začíná študováním ingrediencí, které jsou uvedeny na pytli a nákupem toho co obsahuje skutečné maso...proč? Protože pes je jednou masožravec a jeho zažívání je uzpůsobeno masité stravě. Takže míjíme všechno suché krmivo, kde buď není uveden obsah masa vůbec a nebo je pod 20%. Dále je třeba se zaměřit na technologii výroby. Extrudované = znehodnocené živiny, které jsou následně přidávány uměle
Pokud tedy chci pro svého pejska něco co má smysl zabývám se pouze obsahem pytle a nikoli reklamní kampaní. Krmíme nekomerčním chovatelským krmivem a vřele doporučujeme : http://www.doktorkaromana.cz/magnusson-meat-biscuit-adult/


Částečně souhlas, určitě je potřeba hledět na obsah a nenechat se masírovat televizní reklamou, na druhou stranu jsou špičková krmiva o kterých si můžete přečíst v odborných médiích a jsou kvalitní. My krmíme českým Britem. Je to levnější než jiné superprémiovky a všichni 3 psi (boxer, labrador a jezevčík) maximálně prospívají...
Valena
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod HoneyBunny » úte 20. bře 2012 11:02:06

Já jsem nedávno přešla na Brit Care a nemůžu si vůbec stěžovat, spíš naopak - můj čoklíček viditelně prospívá, zlepšila se jí i znatelně srst, a taky jí moc chutnají :)) tak to prubněte :)
HoneyBunny
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20. bře 2012 10:54:41

Re: Značková krmiva

Příspěvekod evelinamlada » stř 23. kvě 2012 15:44:46

Ahoj, máte někdo zkušenosti s touto firmou? http://proverenefirmy.cz/petchop-vetcentrum-cz Mají v nabídce granule a značky co jsem nikdy neviděla ani o nich neslyšela. Prý to dováží z Ameriky, tak nechci zase naletět na internetu na nějaký podvod. Poraďte prosím
evelinamlada
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23. kvě 2012 15:38:45

Re: Značková krmiva

Příspěvekod Karča » čtv 07. čer 2012 16:00:16

HoneyBunny píše:Já jsem nedávno přešla na Brit Care a nemůžu si vůbec stěžovat, spíš naopak - můj čoklíček viditelně prospívá, zlepšila se jí i znatelně srst, a taky jí moc chutnají :)) tak to prubněte :)


Zkoušíme nový Brit Premium (to v modrém pytli) a zatím velká spokojenost. Čekáme na dlouhodobé výsledky (srst, kondice...).
Karča
 

Re: Značková krmiva

Příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2012 16:03:35

evelinamlada píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti s touto firmou? http://proverenefirmy.cz/petchop-vetcentrum-cz Mají v nabídce granule a značky co jsem nikdy neviděla ani o nich neslyšela. Prý to dováží z Ameriky, tak nechci zase naletět na internetu na nějaký podvod. Poraďte prosím


Popravdě o krmivech dovážených ze zámoří jsem několikrát četl, že byla vyschlá, nebo naopak zvlhlá (asi špatná přeprava). Já bych v tomto směru doporučoval kupovat granule vyráběné v Evropě (a není jich málo). Sami nakupujeme českého Brita a pes je v maximální pohodě...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zdraví a výživa

cron