pejskař.cz > Ohaři > Kontinentální ohaři > Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla)

Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla)

Ačkoli je Maďarský ohař krátkosrstý starým maďarským loveckým psem, docházelo k nekontrolovanému křížení mezi různými loveckými psy. K cílenému šlechtění maďarského krátkosrstého ohaře došlo až v roce 1920 a plemenný standard byl uznán až v roce 1936. Díky křížení s různými loveckými psy, dostal Maďarský krátkosrstý ohař do vínku ty nejlepší lovecké i charakterové vlastnosti.
Je to všestranný pes, pracovitý i při nepříznivém počasí, ochotný pracovat v lese, na poli i ve vodě.

Maďarský krátkosrstý ohař je pro svou nekomplikovanou povahu vhodný i k životu v městském bytě, na který si velmi snadno zvykne. Potřebuje však dostatek pohybu a dlouhé procházky. Ideálním pánem pro toto plemeno je myslivec nebo aktivní sportovec.

Péče o Maďarského krátkosrstého ohaře spočívá hlavně v ukočírování jeho temperamentu, což se dá zvládnout, tak že psu dopřejeme dostatek pohybu a aktivity.

Anglický název:

Zkratka používaná v  ČR: MOK

Další informace o plemenu Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla)
Země původu: Maďarsko
Hmotnost: 22 - 30 kg (standard FCI hmotnost neuvádí)
Výška: fena 54 - 60 cm, pes 58 - 64 cm
Barva: Různé odstíny žemlové barvy

Další fotky plemena Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla)


Inzerce u plemena Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla) - nejnovějších 5 inzerátů

Předmět Text Cena
Prodám štěnata MOK Prodám čistokrevná štěňata Maďarského... 4000 Kč
rezervace štĕňat Rezervace štĕňátek, která budou k odbĕru na konci... dohodou
Maďarský ohař krátkosrstý... Zadáme štěňátka s průkazem původu (PP) z... dohodou
Maďarský x Výmarský ohař Zadám štěňata ze spojení Maďarského a Výmarského... dohodou

Přejít na všechny inzeráty Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla) prodej
(celkem 4 inzerátů)

Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla) fotky - nejnovější uživatelské fotogalerie

Aggie a Clown Sagia Gray

Vložil(a): Djustclown
Počet fotografií: 5

zobrazit fotogalerii

Maďarský ohař Od Křemence

Vložil(a): rhodesian
Počet fotografií: 1

zobrazit fotogalerii

Car od Jaktarky

Vložil(a): Sonya
Počet fotografií: 10

zobrazit fotogalerii

Artie Tajemství Karpat

Vložil(a): Janiinka
Počet fotografií: 3

zobrazit fotogalerii

zobrazit všechny fotky Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla) (4)
vložit fotografie - vyžaduje přihlášení

Diskuze k plemenu Maďarský ohař krátkosrstý (Viszla) - nejnovější příspěvky

Jméno: Dan (17.05.2010 18:19:50)
vsežravec
Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat, jestli se Vám někdy stalo že pes sežral něco ostrého?? Naš pes snědl asi zátku od piva. Když sme byli u veterináře řekl ať mu zkusime davat zelí a štouchane brambory. Že by mohl zátku vykadit. Nemate nekdo podobnou zkusenost?

Diky za radu
Jméno: Nora (17.05.2010 19:34:10)
RE: vsežravec
Dobrý den, doporučuju pejska bedlivě sledovat, jakmile by začal zvracet, padat nebo náznak ochrnutí, jedte ihned na veterinu. Náše fenka jednou snědla roh pálený tašky co spadl ze střechy, přestavovali jsme tehdy a ani jsme si toho nevšimli, fenka ale ráno nevstala a mazali jsme na veterinu, zasekla se jí ve střevech a ihned ji operovali a tu naši potvůrku zachránili. Bylo jí tehdy 8 měs. a dožila se krásných 11 let. Dneska, kdybych jen měla tušení, že pejsek něco většího snědl chtěla bych po veterináři rengen! Abych měla jistotu zda pejsek opravdu něco snědl a taky abych předešla zbytečným zmatkům, my tenkrát hodně rychle na tu veterinu letěli ( v neděli ráno na pohotovost vzdálenou 70 km)
Jméno: Dan (03.06.2010 17:33:37)
RE: vsežravec
Dekuji za radu, sledovali sme ho a nakonec ji po ctyrech dnech vyzvracel. Kdyz uz byla obednan operace na druhy den rano. Protoze zacal zvracet :)

A jeste sem se chtel zeptat kdyz ste zacali MOK kramit jen dvakrat dene?? Chteli bysme co nejdriv zacit ho takto krmitl, ale nechci aby sme mu narusili nejak rust... :)
Jméno: Alouse (31.07.2010 12:40:07)
Pes a kočka
Zdravím majitele vižliček, moc se mi tento pejsek líbí a chtěla bych si ho pořídit. Potřebovala bych poradit jestli nemáte zkušenost jak se MOK snese s kočkama? Mám tři kocoury, kteří byli zvyklí na naši fenku, která loni zemřela. Bydlím v domku se zahradou pes i kočky můžou a spí uvnitř.
Jméno: Janina (05.10.2010 21:27:13)
bouda
Dobrý den,chtěla jsem poprosit o radu,máme půlroční fenku MO,máme jí teď už pořád venku na zahradě u baráčku,je to totální ničitelka všeho :-)Konečně jsme jí odnaučili nás i děti při jejích hrách kousat a snad se začíná pomalu sklidňovat.Hodně mě ale štve,že i když leje a je zima,celá se klepe tak si nezaleze do její boudy,která je zateplená a se vším všudy.Je mi jí moc líto,jak se tam klepe,ale prostě to nechápu.Přes noc jí tam prostě zavíráme - je to zároveň kotec a to tam spí,ale když jí tam zavřeme přes den,tak vydrží štěkat,vít a kňučet opravdu hodinu.Nemáte někdo prosím tuto zkušenost?Jak jí "vysvětlit",že v boudě jí bude teploučko :-)Děkuji moc za reakce

vstoupit do diskuze

 

Nejnovější diskuzní příspěvek

Jméno: Ivet (22.4.2014 13:29:38)
Re: nelínající plemeno do bytu
Tak to jste přesně popsala našeho Tedíčka:) Lhasa Apso, malý, ale sebevědomý, vytrvalý, a empatický. Svoji rodinu miluje, jezdí s námi na...
Jméno: Betty (17.4.2014 20:57:11)
Re: Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Záleží na žravosti psa. Někteří tedy rozhodně nepřestanou dokud to jen trochu jde. Vím o případech psů, kteří dokázali spořádat...
Jméno: karlos (15.4.2014 18:04:25)
Re: Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Pes pozná kdy má dost.Pokud by se náhodou přežral tak se vyzvrací a je to v klidu.Nebezpečí hrozí jen pokud trpí mentální poruchou. :-)

vstoupit do diskuze