pejskař.cz > Online veterinární poradna pro psy > Hubnutí v souvislosti s cukrovkou

Dotaz: Hubnutí v souvislosti s cukrovkou

Dobrý den,ráda bych vás poprosila o radu. Mám 11ti letého labradora, kterému byla v červnu tohoto roku zjištěna zvýšená hladina cukru (22), od té doby jsme začali s dennodením pícháním inzulinu(caninzulin). Je to pes bez PP, tudíž nám přerostl a k výšce 65 cm měl váhu 50 kg. Jsme si moc dobře vědomi nadváhy v minulosti, ale proč se ptám. Minulý měsíc vážil 38kg, od té doby jsme další váhu nezjišťovali, ale dále hubne. Už není štíhlý, ale začíná se to podobovat opravdu vychrtlosti. Ráda bych se zeptala, co s tím? Náš veterinář mu dělal i podrobný krevní test, aby vyloučil selhávání dalších orgánů a dle výsledku je vše v pořádku. Začínáme z toho být hodně zoufalí :-( Denní dávka inzulinu je 30 jednotek, která mu udržuje optimální hladinu cukru v těle.
Budu moc vděčná za odpověď! Ráda bych se ještě zeptala, kde se dají sehnat dia pamlsky pro psy? Nikde jsem na nic takového nenatrefila :(

vložil(a): FeeBee

Odpověď veterináře na dotaz "Hubnutí v souvislosti s cukrovkou"

 

Kolektiv Veterinární ordinace HKvet

Dobrý den,

hubnutí je u pacientů s cukrovkou hodně časté a je způsobeno nestabilní hladinou glukozy (cukru) v krvi. Nejvhodnější by bylo nechat pejskovi stanovit tzv. glykemickou křivku, tj. pejska na odpovídajícm pracovišti hospitalizovat a při tom dávkování inzulinu mu přibližně každé dvě hodiny (včetně noci) měřit hladinu cukru v krvi, abychom viděli, jak hladina stoupá či klesá v závislosti na čase po podání inzulinu. U některých pacientů je třeba tato glykemická křivka stanovist i vícekrát, na základě toho je možné změnit dávkování inzulinu, případně jej podávat v upraveném dávkování i dvakrát denně tak, aby byla hladina cukru v krvi co nejvíce stabilní a nepohybovala se nahoru a dolů.

Samořejmostí je také striktní dieta, bez pamlsků, doporučujeme superpremiová krmiva vyráběná speciálně pro diabetiky (pacienty s cukrovkou) a podávat doporučenou dávku, vždy před aplikací inzulinu.

Jakmile takto stanovíme optimální dávkování inzulinu, měly by se upravit i problémy s hubnutím a pes by měl začít opět přibírat na váze.

S pozdravem MVDr. Věra Šiklová

Veterinární klinika HKvet s.r.o.

 

 

 

odpoved Reakce uživatelů k dotazu: "Hubnutí v souvislosti s cukrovkou"

Na tento dotaz zatím žádný uživatel neodpovědel.

Pro přispívání do veterinární poradny se musíte přihlásit.

Kam dál?

Další dotaz : mléko
Předchozí dotaz : Hubnutí v souvislosti s cukrovkou

Dotazy v kategorii: Kastrace
Zpět na hlavní stranu Online veterinární poradna pro psy

Uživatel nepřihlášen

přihlásit | zaregistrovat

Nejnovější diskuzní příspěvek

Jméno: Betty (17.4.2014 20:57:11)
Re: Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Záleží na žravosti psa. Někteří tedy rozhodně nepřestanou dokud to jen trochu jde. Vím o případech psů, kteří dokázali spořádat...
Jméno: karlos (15.4.2014 18:04:25)
Re: Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Pes pozná kdy má dost.Pokud by se náhodou přežral tak se vyzvrací a je to v klidu.Nebezpečí hrozí jen pokud trpí mentální poruchou. :-)
Jméno: jarafa (13.4.2014 09:42:36)
Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí pokud se například dostane k velkému množství byl by schopen sežrat toho množství tolik,...

vstoupit do diskuze