Americký kokršpaněl

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod Hana » ned 31. srp 2008 20:24:25

Jsem dlouholetá chovatelka amerických kokršpanělů a absolutně nesouhlasím s větou uvedenou v charakteristice kokra:,,Nezřídka se objevuje epilepsie a u fen rakovina vaječníků a mléčných žláz." To je holý nesmysl. Za celá léta jsem se s ničím takovým nesetkala. Na civilizační choroby trpí všechna plemena a i oříšci. Výše uvedená věta jen poškozuje jméno tak úžasného plemene jakým americký kokršpaněl bezesporu je.Pokud by vás zajímalo více, můžete se na mě obrátit: http://hamistu.wz.cz nebo meil: hamistu@seznam.cz zdravím Hana Brunclíková
Hana
 

americký kokršpaněl

Příspěvekod lidstrom18 » sob 07. bře 2009 12:43:15

http://mikiehamistu.ic.cz
lidstrom18
 

RE: Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod hana » čtv 02. dub 2009 17:16:01

prosim zajimalo by me kolik se kokr dozije
hana
 

RE: Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod lida.falcmanova@seznam.cz » pon 20. dub 2009 14:11:17

Odpovídám,na dotaz,naše Saminka se dožila 13let,měla snad všechny nemoce,co uvádí kniha o tomto plemeni,museli jsme se s ní nedávno rozloučit,byla to úžasná kámoška,neznám hodnějšího a milejšího psa.Možná,že jsme měli smůlu,ale nelituji ničeho,času,peněz,stříhání a lékař,byla velice oddaná,milující psí kámarádka,nikdy na ní nezapomenem.
lida.falcmanova@seznam.cz
 

RE: Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod monnja » ned 03. kvě 2009 19:53:27

Já mám kokra 13 let a ještě nebyl nemocný.
monnja
 

RE: Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod Janča » sob 18. črc 2009 15:49:44

no, náš Rocky 11 let,už měl snad všechno, ted má chronické selhávání ledvin + voda v plicích a šelest na srdci + nádor na slinivce, s očima a ušima a zádama si taky užil, ale za poslední dva roky, se mu to spravilo. Chodí jednou za dva týdny na proplachnutí těla infuzí a o prášcích ani nemluvím:(chudáček a to se stále tváří jakože mu nic není:)
Janča
 

RE: Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod šárka » stř 11. lis 2009 12:25:59

Souhlasím s Vámi. U paní Liškové z Chlumce jsem viděla 16-ti letou am.kokřici. Záleží na lidech, zda si koupí psa bez PP s nejistými rodiči a zatajenými nemocemi, nebo investují do prověřených rodičů. To co ušetříte za šťeně, stejně pak dáte za doktora. A není horší pohled, než na nemocného psa.
šárka
 

RE: Nesouhlas s uvedenými chorobami

Příspěvekod Míla » pát 04. pro 2009 3:56:01

Nedá mi to a musím podotknout, že PP psa není vždy zárukou zdraví. Před osmi lety jsem si koupila fenečku z CHS z Rybitví. Fenka byla podstatnou část svého, bohužel, poměrně krátkého života, velmi nemocná....Samozřejmě nesouhlasím s produkcí pochybných štěňátek bez PP, ale nepodléhejte dojmu, že štěndo s PP bude po celý svůj život zdravé....a ani tomu, že každý chovatel je slušný a nemoce rodičů vám nezatají :o( Míla Valachyová
Míla
 

RE: americký kokršpaněl

Příspěvekod Irena » sob 02. led 2010 16:00:53

Mame jenom am kokry ,melisme z PP a zila jenom 2 roky mela epilepsi a byla stale nemocna Ted mame bez PP a jsou obe zdrave jenom ouska je trapi
Irena
 

Příspěvekod Šárka » úte 02. bře 2010 14:33:17

Máme už 10letou fenečku a hned po prvním roce života jsme zjistili,že má vrozenou oční vadu v obou očích,bylo mi to tenkrat moc líto,ale naučila se s tím dodře žít.A věřím tomu,že paní chovatelka to při prodeji moc dobře věděla a zvesela takto prodává štěnata.
Fenečka dnes ještě trochu vidí,ale nesmíme s ní chodit mimo místa,kde to nezná.Jinak je to super mazel,sportovec a pekný rarach,prostě miláčk rodiny.V budoucnu bych opět brala am kokra,ale budeme asi hodně opatrní.
Šárka
 

Další

Zpět na Psí plemena

cron