Americký pitbull teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Příspěvekod zdenek » pát 13. úno 2009 15:16:03

Ahoj mam fenku pitbulteriera jsou ji 4 mesice pred tydnej jsem ji privezl porad se boji je lekava nepribehne na zavolani dojde jen kdys chce mate nekdo nejakou radu jak na ni
zdenek
 

RE: popis pitbula

Příspěvekod Rena » pát 13. úno 2009 19:00:16

Pejsek ti začal dospívat fyzicky i psychicky a proto si hledá postavení ve smečce. Proto jsou pro něj i malý pes nezajímavý z hlediska konkurence. Rozhodně nemá smysl psa za konflikty trestat, protože jde v jeho případě o normální teritoriální chování dospívajícího a dominantního samce. S přihlédnutím k plemeni, které má geneticky dáno jistou nadřazenost a nesnášenlivost vůči ostatním psům to konflikty ještě zhoršuje. Spíše než tresty používej před vznikem konfliktu (ten musíš podle chování svého psa dopředu odhadnout)to, že jej zabavíš jinou formou. Například, že jej začneš okamžitě na vodítku cvičit. Stačí běžná poslušnost a psovi to rozhodí vnímání potencionálního soupeře a pokud mu dopředu ukážeš, že dostane odměnu určitě po čase zklidníš jeho útoky, protože bude očekávat, že se bude muset soustředit na něco jiného. Prostě si do ruky nachystej nějakou hodně voňavou dobrotu a jakmile se začne chystat k útoku dej mu důrazně povel např. sedni, donuť ho jej provést a hodně ho odměň. V případě, že stihne zaútočit okamžitě použij zákazový povel fuj, otoč se i se svým psem k cizímu zády a pokračuj ve výcviku. Pokračuj tímto způsobem dokud není cizí pes z dohledu. Nicméně, jestliže se pes chová tímto způsobem musíš počítat s tím, že patří k hodně dominantním jedincům, který sice bude uznávat svého pána a jeho rodinu, ale vůči cizím psům může být po zbytek svého života konfliktní a budeš jej muset mít opravdu dobře vycvičeného. A za další výcvik pod odborným dohled by se měl stát vaší pravidelnou činností. Nejde moc dobře vysledovat chování psa jen díky popisu.
Rena
 

RE: popis pitbula

Příspěvekod Rena » pát 13. úno 2009 19:13:03

Jedinou, vrať se na úplný začátek nácviku přivolání. To znamená nácvik v místě, kde fenku nic nerozptyluje a je ,,odchytitelná". Nejlépe zahrada, nebo cvičiště. Psa musíš nejprve něčím zaujmout(zašustit sáčkem, ukázat aport), poté dát povel a pak jásat a jásat pokud se rozeběhne směrem k tobě. Postupně měň místa a přidávej vzruchy. Zapomeň na procházky na volno, fenka nesmí mít možnost útěku a nemá smysl ji přivolávat, když víš, že nepřijde. Zničíš si tím jakýkoli předchozí výcvik. Můžeš použít i dlouhou šňůru, ač nejsem jejím velkým příznivcem, ale na tvrdohlavé psy občas zabere. Vypusť ji na ní a znovu - nejprve zaujmout psa, dát povel a jásat v případě, že se třeba jen váhavě k tobě rozejde. V opačném případě se šňůrou cukni tak, aby to bylo fence nepříjemné. Pokud ani tehdy nepřijde, potom ji na šňůře k sobě přitáhni a odměň, protože k tobě ač nechtěla byla donucena přijít. Pokud budeš důsledná, fenka po čase zjistí, že se ji spíše vyplatí přijít. Zdůrazňuji, že musí být vždy když k tobě přijde pochválena a odměněna i když ji to bude trvat dlouho. Ty by jsi do práce zadarmo taky nechodila .) Mimochodem perfektní přivolání nemá ani mistr světa.
Rena
 

RE: popis pitbula

Příspěvekod Veve » úte 17. úno 2009 13:40:57

Ahoj četla jsem tvuj dotaz.No ja sice pita nemam ale tenhle problem znam od našeho labradorskýho retrývra.Ona taky na přivolání nepřišla ani kdybych držela salám v ruce a na vodítku blbnula a to měla cca 65kg Takže ji udržet byla fuška a vodítko doslova rozpárala na cáry ale agresivní nebyla nikdy! chtěla si hrát vše považovala za hru.No je to asi těžký ale dokud nebude na přivolání poslouchat 100% tak ji z vodítka nepouštět.Já tu naši 1 pustila a hodinu jsem ji chytala v parku:)
Veve
 

Rena?

Příspěvekod Bara » ned 01. bře 2009 0:32:55

Chtěla jsem se zeptat, od kdy může štěně pita začít chodit na cvičák?jak psa trestat, když i před očima dělá to, co by neměl.Tím nemyslím, že ho budu mlátit.příjde mi, že spoustu věcí dělá, jak kdyby naschvál, chvíli si ho člověk nevšímá a on schválně na sebe upozorní tím, že třeba začne okusovat kvítko i s květináčem.můžu mu to opakovat do nekonečna, ale on stejnak jde okolo a musí vždy něco vyvrbit.jinak můžu říci, že pes je to úplně super.máme doma čtyřměsíční štěně, slyší na poveli, rozumí, když na něj mluvím.občas ho mám plné zuby, když mu beru např. ponožky z huby, ale určitě bych ho za nic nevyměnila.
Bara
 

RE:

Příspěvekod Bája-Bono » pon 02. bře 2009 13:38:18

Ahoj...no mám taky čtyř měsíční štěňátko....pokaždé jak jsme Bona volali, tak vždycky dostal pamlsek, třeba granuli, nebo piškót...ze začátku jsme mu to dávali, po každé, jak přišel, pak jsme to začali pomalu vynechávat..čekal že něco dostane a místo pamlsku to byly pochvaly.nám se to povedlo,tak hodně štěstí...jinak s ním trénujeme úplně všechno tímhle způsobem..
Bája-Bono
 

RE: Rena?

Příspěvekod Pavlína » úte 31. bře 2009 18:35:10

Mám doma mrňouska, dvouměsíční chlapisko, a musím říct že tohle mi teda zatím nedělá... Když už vyvádí něco co by neměl, stačí abych důrazně řekla NE nebo NECH a je hned po problému... zatím je to teda taky posera, bojí se i mýho táty, a to bydlíme v jednom bytě. Ale když s ním potřebuju jít ven nebo do auta, tak se mi zásadně batolí pod nohama a nebo když už teda chce jít tam kam já ne, tak zase, stačí ho na to upozornit a je po problému... Myslím že v tomhle hodně ovlivní už chovatel, protože takhle suprovej byl už jako prcek pod čubou...Asi proto by si měl člověk napřed pořádně ověřit od jakýho chovatele si pitečka pořídí a nelitovat těch pár tisíc za PP a dobrej původ.
Pavlína
 

RE: Rena?

Příspěvekod Pavlína » úte 31. bře 2009 18:39:04

Málem bych zapoměla... k tomu cvičáku.. tady u nás je krom normálních psích cvičišť i taková psí školka, kam můžeš od tří měsíců s očkovaným štěnětem... je u toho i chovná stanice, takže ti zaručej kontakt s vrstevníkama... a i když nechovaj pitečky ale belgičáky, je to lepší než aby ti řádil někde v neoploceným parku s kdejakým zablešeným ostudou. Ale zatím co jsem se dívala na cvičáky a ptala se tamních cvičitelů, setkala jsem se i s tím, že mi řekli ať ho tam vezmu hned dneska a s sebou peníze za popletek... Takže bacha na výběr správného cvičáku!!!
Pavlína
 

Byt?

Příspěvekod Markéta » pon 13. dub 2009 23:52:37

Dobrý den, chci se zeptat, myslíte, že by pro pita nebyl problém žít v bytě?. Máme 4+1 hned v přírodě v Jeseníkách, ale vracíme se domů kolem 3 hodiny odpoledne.. co vy na to? Nebo by jste doporučili jiné plemeno? (něco hravého a tak hezkého jako jsou pittbulove nebo buldoci :)

Děkuji
Markéta
 

RE: Byt?

Příspěvekod Pavlína » čtv 16. dub 2009 17:50:06

Já ho mám v 3+1 a jde to... chovatelka od které mám štěně má 2 nebo 3 fenky také v bytě... pokud máte v úmyslu trávit spoustu času venku a ne jen po parčících pro uštěkané potkany, problém to určitě není. V podstatě znám jen lidi kteří mají pitečky v bytech a není problém aby vydrželi doma sami, v podstatě jsou to doma gaučáci, ale venku torpéda k neutahání. Ten můj je doma lenochod a jak nespinká v posteli na zádech pěkně přikrytej peřinkou tak si připadá hrozně odstrčeně, ale venku utahá RTW a výmara uplně s přehledem a ještě se rozhlíží koho by zničil dál (což většinou odskáču já)...
Pavlína
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena