Americký stafordšírský teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Příspěvekod Návštěvník » stř 03. úno 2010 10:35:25

Děkuji za rady, cvičák ho doufám srovná..už se docela uklidnil ,ale předevčírem nám ho trochu pocuchal jiný staford s kterým si předtím vždy hrál, takže teď s přítelem netrpělivě očekáváme , kdy našeho trotliho chytne taky taková puberta. Nevim co to toho druhého stafa chytlo,ale nemile nás to překvapilo. Ano ať je jaký je paní Simono,ale nesmí to ohrožovat okolí a ani nás , jsou to svéhlavičky a taky pěkní generálové, když se nezkrotí a to si majitelé staf nemůžou dovolit. Vyděla jsem už pár porvaných psů a pohled na to není opravdu pěkný. Chce to cvičit,ale přemýšlím jakou zvolit metodu, protože ta naše potvůrka , když se začne nudit či má pocit, že námi není dostatečně zaujata, tak si prostě odejde do svého klídku..a nazdar..
Návštěvník
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod markéta » pát 05. bře 2010 22:53:11

no tohle zas není úplně tak pravda! cvičák v žádném případě není nutný a už vůbec ne co nejdříve! je pravda že tomuhle plemeni se musíte hodně věnovat a on vás za to odvděčí! a když ho budete brát od štěnátka mezi lidi a mezi psy tak s nim nebudou problémy! jen na něj nesmí zaútočit žádnej pes,...
markéta
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod Návštěvník » čtv 11. bře 2010 11:58:41

Dobrý den Markéto, děkuji za příspěvek. Je to individuální,ale i chovatelka nám doporučila cvičák, většinou se schodují na tom , že nejpozději do 9 měsíců by pes k tomu přičichnout měl. Je to individuální, ale ten náš ho potřebuje jako sůl.Určitě je důležitá investice času. No právě, že nám ho trohu kousnul jiný staford , se kterým si hrál skoro půl roku. Doufáme, že mu to nijak v tomto směru nehne v hlavě oproti ostatním. Ale zatím to vypadá , že se spíš nechá pokousat než , aby kousnul on.
Návštěvník
 

Příspěvekod Lucie » pát 23. dub 2010 12:25:05

Dobrý den, chci se zeptat co si myslíte o křížených stafordech třeba s oříškem? Slyšela jsem rozdílné názory - že by mohl být mírnější a nebo naopak "parchant" když nevím s čím je přímo zkřížený. Chápu že třeba s Pitbulem by to musel být masakr, ale co s takovým normálním oříškem? To by mohlo být v pohodě, ne? Mám možnost si teď koupit takové štěňátko a nevím co mám dělat - děkuji za rady.
Lucie
 

RE:

Příspěvekod Narja » pon 31. kvě 2010 20:59:44

Ahojky, co se týká křížení ATS s oříškem,tak ti moc neporadím, jen se podělím o moje zkušenosti s AST kříženým s pitbulem. oba rodiče byli čistokrevní,takže se jednalo o F1 generaci. Potomstvo z tohoto spojení si bere ty kvalitnější vlastnosti z rodičů. Z genetického hlediska z tohoto spojení vziknou kvalitnější jedinci, než rodičové samotní. S Rikem jsem začala chodit na cvičák v 7 měsících, za 2,5 měsíce jsme skládali zkoušku ZOP, na podzim další 2 zkoušky, s jeho výcvikem nemám žádný problém, nevidím žádnou tvrdohlavost a paličatost. Nemohu říct, že by byl špatně cvičitelný. Ovládá spoutu triků,doma nic nekouše, neníčí, neštěká,když jde někdo po chodbě. neteskní,když je sám doma, vychází s domácími mazlíčky.... . Jediný problém mám se psy, rvačku sám moc nevyvolává,ale jem oc žárliví,tak ke mě nesmí jiný pes.ale když jdu venčit s kamarádkou a naši psy si nesedli,tak mu dám povel, že k němu nesmí,tak za ním prostě nejde. Jen ještě dodám, že je to můj první pes.
Narja
 

Vaši psi

Příspěvekod Renata » pon 07. čer 2010 9:23:18

Vážení chovatelé stafordšírů, prosím ať Vaši pejsci nosí košíky a když je nezvládáte, tak je mějte venku uvázané.
Včera mi jeden napadl tři a půl měsíční štěně velšspringeršpaněla uvázané na vodítku, takový zážitek bych Vám nepřála. A majitel se ptal není tam krev, pak psovi domlouval.

Příště už na vycházku jen s pepřovým sprejem!!
Renata
 

RE: Vaši psi

Příspěvekod Matěj » čtv 10. čer 2010 8:16:44

staford sám neza utočí pukud ho naakej pes ne provoktouje krávo to skus nekdy ten pepřák použit na psaa ti ho pak naa sříkám nebudu řikat kaam nebylo by to příjemny.
Matěj
 

RE: Vaši psi

Příspěvekod staff » stř 16. čer 2010 16:59:27

Pokud si chces lecit komplexi, jdi na jinou diskusy. Jsi hulvat nic jineho.
staff
 

RE: Vaši psi

Příspěvekod staff » stř 16. čer 2010 17:07:37

To co tu pisete majitelum stafordiru, by melo byt vseobecne pro vsechny psi. Jsem zastancem noseni nahubku, cimz se predejde zbitecnym zranenim. Mam 2 stafordy, pokousane cinskym nahacem a jezevcikem. Napadene boseronkou, ta mela nastesti kosik.
staff
 

RE: Vaši psi

Příspěvekod Návštěvník » pát 25. čer 2010 22:26:25

Ještě napište ,že to byl psí kanibal!
Myslím ,že pěkně lžete,nikdy jsem nic podobného naslyšel! A ten pepřák si foukni do kalhotek at víš že jí ještě máš!!!
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena